اخبار سیاسی

ترامپ به روسیه درباره دخالت در انتخابات هشدار داد

کاخ سفید در بیانیه ای مدعی شد رئیس جمهور آمریکا در دیدارش با وزیر خارجه روسیه به او درباره احتمال دخالت ادعایی مسکو در انتخابات آمریکا هشدار داده است.

6 بهمن 1398

امیر کویت: بیانیه اجلاس ریاض راهی برای آینده شورای همکاری است

امیر کویت در چهلمین اجلاس سران کشورهای عضو شورای خلیج فارس گفت که بیانیه ریاض راهی برای آینده شورای همکاری خلیج فارس است.

6 بهمن 1398

فراهانی: مبارزه با فساد سومین اولویت درخواستی شهروندان تهرانی است

رئیس کمیته بودجه و نظارت اقتصادی شورای شهر تهران گفت: براساس نظرسنجی های صورت گرفته بعد از آلودگی هوا و ترافیک مبارزه با فساد سومین اولویت مردم شهر تهران است.

5 بهمن 1398

تداوم بحران در شورای همکاری خلیج فارس، خبرگزاری رسمی قطر: شیخ تمیم به ریاض نمی رود

خبرگزاری رسمی قطر تأکید کرد که امیر این کشور در نشست سران کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در ریاض شرکت نمی کند.

5 بهمن 1398

بودجه وزارت علوم، تحقیات و فناوری سال آینده افزایش می یابد

بودجه وزارت علوم برای سال آینده 209 هزار و 13 میلیارد و 476 میلیون ریال پیشنهاد شده که نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

5 بهمن 1398

فنلاند جوان ترین نخست وزیر حال حاضر دنیا را برگزید

سانا مارین 34 ساله که پیش از این وزیر حمل و نقل بود، به عنوان نخست وزیر فنلاند برگزیده شد و جوان ترین نخست وزیر حال حاضر دنیا و سومین نخست وزیر زن این کشور لقب گرفت.

5 بهمن 1398

کانادا به دنبال اعزام هیأت کنسولی برای سقوط بوئینگ اوکراینی

نخست وزیر کانادا در یک نشست خبری با بیان اینکه این کشور آماده مشارکت در فرایند تحقیقات در مورد سقوط یک هواپیمای مسافربری در ایران است، گفت در صورتی که تهران بپذیرد، کانادا به ایران هیأت کنسولی اعزام می نماید.

4 بهمن 1398

تعطیلی مدارس؛ نسخه ای قدیمی برای کاهلی سازمان محیط زیست ، چه کسی مسئول خسارت به دانش آموزان است؟

گویا مسئولین ترجیح می دهند تا کم کاری دیگر سازمان ها را با تعطیلی مدارس و ضربه به نظام آموزشی جبران نمایند، اما قطعا آموزش و پرورش محل خوبی برای جبران کوتاهی دیگر ارگان ها همچون شهرداری و سازمان محیط زیست نیست.

4 بهمن 1398

مکرون به ترکیه هشدار داد

فارس نوشت: رئیس جمهور فرانسه روز آدینه به آنکارا هشدار داد که اتحادیه اروپا در برابر اقدامات تحریک آمیز این کشور کوتاه نمی آید.

3 بهمن 1398

لایحه موافقتنامه بین ایران و هند برای جلوگیری از فرار مالیاتی تصویب شد

نمایندگان لایحه موافقتنامه بین ایران و هند را به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف و جلوگیری از فرار مالیاتی تصویب کردند.

2 بهمن 1398

وزیر اقتصاد کره شمالی به سوریه رفت

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری کره شاقتصادی، کیم یونگ جایه، وزیر اقتصاد خارجی کره شاقتصادی در راس هیاتی اقتصادی و سیاسی به سوریه سفر کرد.

1 بهمن 1398

هشدار ترکیه به اخراج نظامیان آمریکایی ، تحریم شویم اینجرلیک را تعطیل می کنیم

وزیر امور خارجه ترکیه امروز تهدید کرد که آنکارا در واکنش به تحریم های آمریکا در مورد سامانه اس 400، پایگاه هوایی اینجرلیک را تعطیل و نظامیان ایالت متحده را اخراج می نماید.

1 بهمن 1398

ادامه بلاتکلیفی یک معاونت مهم در وزارت ورزش، چرا جانشین داورزنی معرفی نمی گردد؟

با وجود گذشت بیش از سه هفته از قبول استعفای محمدرضا داورزنی از پست معاونت قهرمانی وزارت ورزش و جوانان، هنوز جانشین از سوی مسعود سلطانی فر معرفی نشده است.

30 دی 1398

مارک زاکربرگ: شکستن انحصار فیس بوک مسائل واقعی را حل نمی کند

مارک زاکربرگ مدیرعامل فیس بوک می گوید شکستن انحصار فیس بوک سود چندانی نخواهد داشت. درواقع او بار دیگر تاکید نمود که از تنظیم صنعت فناوری استقبال می نماید ، اما تأکید کرد که اقداماتی مانند از بین بردن فیس بوک درست نیست.

30 دی 1398

گفت وگوی وزرای دفاع روسیه و ترکیه درباره سوریه

وزرای دفاع روسیه و ترکیه درباره آخرین تحولات مربوط به شمال سوریه تلفنی گفت وگو کردند.

29 دی 1398

سفر بن علوی به ایران درباره طرح صلح هرمز، یمن و مصاحبه با آمریکا

به گزارش خبرنگاران، روزنامه الجریده چاپ کویت در مطلبی درخصوص سفر یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان به تهران نوشت: سفر بن علوی به ایران شامل 3 محور طرح صلح هرمز، بحران یمن و مناقشه واشنگتن و تهران بود.

28 دی 1398

تغییر مسیرراهرو مالی پکن و اسلام آباد به ضرر ایالت های کوچک پاکستان است

خبرنگاران: عضو ارشد حزب عوامی ملی پاکستان با اشاره به تغییر احتمالی راستا راهرو مالی چین و پاکستان از سوی دولت فدرال این کشور گفت که این تغییر راستا به ضرر ایالت های کوچک است و برای این حزب پذیرفتنی نیست.

27 دی 1398

ترک مرمت شده گنبد مسجد شیخ لطف الله سفیدپوش نشد، فریبا خطابخش: بخش مرمت شده مسطح است و برف روی آن نمی ماند

خبرنگاران: ترک گنبد مسجد شیخ لطف الله اصفهان پس از مرمت حاشیه های فراوانی را به خود دید و تازه ترین حاشیه این گنبد و ترک مرمت شده، آب شدن برف از تنها ترک مرمت شده گنبد بود که سروصدای زیادی به راه انداخت و کارشناسان میراث فرهنگی را به بام مسجد کشاند تا آنالیز...

25 دی 1398

تصمیم های ترامپ مقام های نظامی آمریکا را نگران نموده است

خبرگزاری صدا و سیما نوشت: تنش هایی که ماه ها در بین بعضی از عالی رتبه ترین مقامات نظامی آمریکا و دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور وجود داشت، اکنون پس از تصمیم ترامپ برای مداخله در پرونده سه عضو نیروهای مسلح متهم به جنایات جنگی، افزایش یافته و به اوج رسیده...

24 دی 1398

گزارش، اعتراضات دو ماهه عراق؛ آتش رو به خاموشی

اعتراضات مردمی در عراق طی دو ماه گذشته را می توان بزرگترین اعتراضات طی 15 سال گذشته خواند که با مدیریت و راهنمایی مرجعیت و کوشش های دولت تا حدود زیادی از حجم آن کاسته شده است.

23 دی 1398
تعداد: (98)