اخبار سیاسی

سهم 25 درصدی پتروشیمی ها از صادرات غیرنفتی

تهران (پانا) - به گفته مدیر برنامه ریزی و توسعه شرکت ملی صنایع پتروشیمی سهم پتروشیمی ها در صادرات غیر نفتی سال گذشته به 25 درصد رسیده است.

28 شهریور 1400

تور ارزان آلمان: نماینده اتحادیه ناشران با نمایندگان اتحادیه های منطقه ای و بین المللی در فرانکفورت ملاقات می نماید

مهدی عمرانلو، مسئول کارگروه بین الملل اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در گفت وگو با خبرنگاران ، با اشاره به برنامه های این اتحادیه برای حضور در هفتاد و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب فرانکفورت در چهار محور، گفت: محور اول این است که ما بعد از سال ها...

27 شهریور 1400

تور ارمنستان ارزان: چاووش اغلو: ارمنستان بداند که اشغال اراضی همسایگان نتیجه ای نخواهد داشت

وزیر خارجه ترکیه گفت، اینک محیط مساعد برای مذاکرات دیپلماتیک ایجاد شده است و ارمنستان بداند که اشغال اراضی کشورهای همسایه نتیجه ای ندارد.

21 شهریور 1400

اختصاص 47 میلیارد تومان سرانه به مدارس استثنایی برای آماده سازی مدارس و پروژه مهر

تهران (پانا) - معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی از اختصاص 47 میلیارد تومان سرانه به مدارس استثنایی برای آماده سازی مدارس و پروژه مهر اطلاع داد.

17 شهریور 1400

تایید اولین موارد ابتلا به سویه مو در ژاپن

ژاپن، شناسایی اولین موارد ابتلا به سویه مو از ویروس کرونا در این کشور را تایید کرد و این سویه اخیرا از سوی سازمان جهانی بهداشت جزو سویه های قابل توجه و تحت نظر طبقه بندی شده است.

13 شهریور 1400

اصلاح بودجه در دولت سیزدهم، دولت رئیسی می تواند نفت بفروشد؟

به گزارش خبرنگاران، آنالیز درآمدهای حاصل از فروش نفت و فرآورده های نفتی می تواند نشان دهد که تنها سه درصد از برنامه های ایران در این مورد محقق شده است و این آمار، تفاوت های زیادی دارند.

12 شهریور 1400

تقابل با چین؛ وعده گزینه بایدن برای نمایندگی سازمان ملل

گزینه دولت تازه آمریکا به اسم سفیر این کشور در سازمان ملل متحد گفت، تقابل با دستورکار چین در این نهاد را در اولویت قرار خواهد داد.

28 مرداد 1400

اعلام شرایط آتش بس در منطقه قره باغ کوهستانی

وزیر خارجه روسیه با اشاره به نشست سه جانبه با دو کشور جمهوری آذربایجان و ارمنستان پیرامون مسائل منطقه قره باغ کوهستانی، از اعلام شرایط آتش بس در این منطقه اطلاع داد.

28 مرداد 1400

رستم قاسمی: در مسکن و راه سابقه خدمت دارم

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی گفت: به علت مسئولیتی که سابقا در قرارگاه خاتم داشتم با حوزه مسکن و حمل و نقل آشنایی دارم.

25 مرداد 1400

ماموریت قالیباف به کمیسیون های بهداشت و اصل 90 برای پیگیری ضرب و شتم یک خبرنگار

سخنگوی مجمع نمایندگان تهران گفت که وزیر بهداشت باید هرچه سریع تر به موضوع برخورد با یک خانم خبرنگار در هنگام تهیه گزارش در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی رسیدگی نموده و با متخلفان برخورد نمایند.

18 مرداد 1400

طرح محدودیت شبکه های اجتماعی این هفته در مجلس

روزنامه همشهری نوشت: تعطیلات کنندگان مجلس پس از حدود 2 هفته پایان یافته و فردا نخستین جلسه علنی مجلس برگزار می شود. گزارش ها حاکی از آن است که طی این روز ها جلساتی در مورد طرح حمایت از حقوق کاربران و خدمات پایه کاربردی فضای مجازی برگزار و ماده های این طرح...

15 مرداد 1400

توسعه فرهنگ ایثار و شهادت یکی از مهم ترین اقدامات فرهنگی است

معاون اول رئیس جمهور گفت: ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت یکی از مهم ترین اقدامات فرهنگی است که می تواند تضمین کننده استقرار حرکت جمهوری اسلامی ایران در عرصه منطقه ای و بین المللی باشد.

12 مرداد 1400

سفر سفرای آمریکا و فرانسه به عربستان به منظور مصاحبه درباره لبنان

سفرای فرانسه و آمریکا در لبنان امروز به عربستان سعودی سفر می نمایند تا مذاکراتی را با مقامات ریاض درباره تحولات لبنان داشته باشند.

12 مرداد 1400

تشریح نحوه افزایش 50 درصدی فوق العاده ویژه همکاران فرهنگی

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری آموزش و پرورش با توجه به ابهامات بوجود آمده برای بعضی همکاران فرهنگی در مورد افزایش 50 درصدی فوق العاده ویژه همکاران، از محل امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، به تشریح نحوه اجرای این مصوبه در آموزش...

3 مرداد 1400

آزادی عملی که هخامنشیان به ملت های تحت فرمان خود می دادند

به گزارش خبرنگاران، کتاب شاهنشاهی، اقتدار و استقلال داخلی در آناتولی هخامنشی تالیف السپت آر. ام. داسینبر و ترجمه محمد ملکی از سوی نشر شفیعی منتشر شد. تاریخ ایران در دوره هخامنشی یکی از دوره های مهم تاریخ ایران است که مورد توجه بسیاری از محققان در سراسر...

31 تیر 1400

هدف اصلی از سفر حریری به استانبول چه بود؟

به اعتقاد یک تحلیل گر لبنانی سعد حریری در پی تشکیل جبهه ای بین المللی علیه میشل عون رئیس جمهور لبنان است.

28 تیر 1400

همه نظامیان آمریکایی از پایگاه هوایی بگرام در افغانستان خارج شدند

خبرگزاری فرانسه در گزارشی نوشته است آمریکا امروز آدینه همه نیرو های خود را از پایگاه هوایی بگرام واقع در شمال مرکز افغانستان خارج کرد.

24 تیر 1400

کار نیک دیجی کلاب؛ طرح مسؤولیت اجتماعی باشگاه مشتریان دیجی کالا

دیجی کالا در طرح جدید باشگاه مشتریان خود امکانی خوب و اثرگذار برای نیکوکاری در نظر گرفته است. کاربران می توانند با امتیازهای خود در یاری به گروه های مختلف جامعه سهیم باشند.

20 تیر 1400

ارسال دستورالعمل جهش تحصیلی به استان ها به زودی

تهران (پانا) - معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی در نشست شورای معاونین سازمان آموزش و پرورش استثنایی از یاری 76 میلیارد تومانی خیرین در سال گذشته به آموزش و پرورش استثنایی در حوزه تامین تجهیزات نهضت توان افزایی و تجهیزات هوشمند آموزشی اطلاع...

19 تیر 1400

اطلاعات درستی در اختیار مکنزی قرار دهند

به گزارش خبرنگاران، محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن با انتشار توییتی به اظهارات ژنرال کنت مکنزی فرمانده مرکز فرماندهی نیروهای تروریستی آمریکایی موسوم به سنتکام، علیه انصارالله واکنش نشان داد.

14 تیر 1400
تعداد: (370)