اخبار مجلس

راجا پرویز اشرف رئیس مجلس پاکستان شد

راجا پرویز اشرف از حزب مردم پاکستان بدون رأی مخالف به عنوان رئیس مجلس پاکستان (مجلس ملی) انتخاب شد.

30 خرداد 1401

یک نماینده: دولت فکری برای گرانی دارو کند

کننده اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: گرانی دارو به اقشار ضعیف و میانه جامعه فشار زیادی آورده کرده، آن ها علاوه بر درد بیماری باید درد های دیگر را هم تحمل کنند؛ دولت در حوزه گرانی دارو چاره ای بیندیشد.

14 خرداد 1401

217 هزار فرصت شغلی تازه در دولت سیزدهم ایجاد شد

تهران (پانا) - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ثبت 217 هزار فرصت شغلی تازه در سامانه رصد وزارت کار در سه ماهه اخیر خبر می دهد و می گوید از ابتدای سال جاری تا به امروز 417 هزار فرصت شغلی به وجود آمده است.

31 فروردین 1401

بودجه مسکن معلولان سال آینده چقدر افزایش می یابد؟

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور از رشد 10 درصدی بودجه حوزه مسکن معلولان در لایحه بودجه سال 1401 نسبت به امسال اطلاع داد.

19 فروردین 1401

حوزه های علمیه چقدر بودجه دولتی می گیرند ؟

دفتر مطالعات آموزش و فرهنگ مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی به آنالیز بودجه نهادهای دینی- تبلیغی و بخش فرهنگ و هنر پرداخت.

15 اسفند 1400

شرایط بودجه 1401 دانش بنیان ها، اختصاص بودجه حمایت از نخبگان

به گزارش خبرنگاران، بودجه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در لایحه بودجه 1401 به اندازه 19,873,214 میلیون ریال معین شده است که این بودجه به 8 برنامه ویژه به منظور توسعه پژوهش های علمی و فناوری های تازه اختصاص دارد.

14 بهمن 1400

آیا زور بودجه شرکت نفت به بدهی هایش می رسد

تهران (پانا) - طبق لایحه بودجه 1401بودجه شرکت نفت کمی بیشتر از 555 هزار میلیارد تعریف شده است و یکی از منابع تامین این بودجه از محل وام های خارجی است اما با توجه به حجم زیاد بدهی این شرکت و عدم توانایی شرکت در بازپرداخت بدهی های قبلی، تحقق آن دور از انتظار است.

11 بهمن 1400

رونق و بهبود شرایط واحدهای تولیدی کشور دغدغه همه مسئولان نظام است

مدیرکل دفتر امور مجلس وزارت امور اقتصاد و دارایی گفت: دغدغه همه مسئولان نظام بهبود شرایط واحد های تولیدی و رونق گرفتن آن ها است.

16 دی 1400

ضرورت مشارکت تمامی نهادها در شناسایی و جذب افراد بیسواد در مازندران

خبرنگاران/مازندران معاون سوادآموزی آموزش و پرورش مازندران گفت: آموزش و پرورش در شناسایی افراد بازمانده از تحصیل نیازمند همکاری و مشارکت همه نهادها است.

1 دی 1400

توسعه فرهنگ ایثار و شهادت یکی از مهم ترین اقدامات فرهنگی است

معاون اول رئیس جمهور گفت: ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت یکی از مهم ترین اقدامات فرهنگی است که می تواند تضمین کننده استقرار حرکت جمهوری اسلامی ایران در عرصه منطقه ای و بین المللی باشد.

12 مرداد 1400

تشریح نحوه افزایش 50 درصدی فوق العاده ویژه همکاران فرهنگی

رئیس مرکز برنامه ریزی منابع انسانی و امور اداری آموزش و پرورش با توجه به ابهامات بوجود آمده برای بعضی همکاران فرهنگی در مورد افزایش 50 درصدی فوق العاده ویژه همکاران، از محل امتیازات فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، به تشریح نحوه اجرای این مصوبه در آموزش...

3 مرداد 1400

حدود دخالت حکومت ها در امور مردم

موسی غنی نژاد اقتصاددان و استاد دانشگاه در یادداشتی در دنیای اقتصاد نوشت: یکی از کاندیدا های محترم ریاست جمهوری پرسش بسیار مهمی را در برابر داوطلبان ریاست جمهوری قرار داده اند. این پرسش درباره حدود دخالت حکومت ها در امور مردم است.

8 تیر 1400

تعطیلات عید فطر ورود به شیراز ممنوع شود

خبرنگاران : رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز پیشنهاد داد که با هدف ممانعت از شدت دریافت شیوع کروناویروس و قطع زنجیره انتقال، در روزهای پایانی هفته که با ایام عید سعید فطر همزمان است، ورود به شیراز، ممنوع شود.

27 خرداد 1400

الزامات نجات اقتصاد ایران

با توجه به گزارش های بین المللی در مورد توسعه یافتگی کشور و بررسی دقیق شاخص هایی که موجب شده ایران در سال 1399 از نظر توسعه یافتگی از میان 193 کشور جهان در رتبه 58 قرار گیرد، نشان می دهد به همان میزانی که جمهوری اسلامی ایران در تحقق آرمان های مرتبط با نهادهای...

13 خرداد 1400

تاکید ما بر لغو کامل تحریم ها در یک مرحله است خبرنگاران

معاون سیاسی وزیر امور خارجه با تاکید بر لغو کامل تحریم ها در یک مرحله افزود: مابه گام به گام و مرحله به مرحله بودن لغو تحریم ها اعتقادی نداریم و حتماً باید رفع تحریم ها را راستی آزمایی کنیم.

8 اردیبهشت 1400

اعلام نحوه سفر به شهرهای زرد و آبی کرونا در تعطیلات نوروز 1400

تهران (پانا) - معاون عمرانی وزیر کشور از ابلاغ مصوبات ستاد سفرهای نوروزی در شهرهای زرد و آبی کرونا اطلاع داد.

28 فروردین 1400

نماینده تهران به مجلس: چرا از وزیر ارتباطات بازی می خورید!

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص اینترنت خطاب به نمایندگان گفت: چرا از دولت و وزیر ارتباطات بازی سیاسی می خورید؟

12 فروردین 1400

پرسپولیس بالاخره در فیفا برنده شد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، کمیته معین شرایط فیفا پس از آنالیز ادعای مطرح شده از سوی مارکو استیلینوویچ و لایحه باشگاه، رای خود را به سود پرسپولیس اعلام نمود.

6 فروردین 1400

کلید اصلاح لایحه تجارت در دستان نمایندگان ملت ، ضرورت توجه به عدالت و امنیت مالی خبرنگاران

لایحه تجارت در حالی با رویکرد تغییر کلی قانون تجارت نوشته شده است که این رویکرد موجب آشفتگی روابط تجاری خواهد شد. بر این اساس انتظار می رود که مجلس با مشارکت حقوقدانان برجسته نسبت به اصلاح لایحه تجارت اقدام کند.

3 فروردین 1400

جریمه 200 هزارتومانی 47 هزارخودرو در محدودیت تردد شبانه

نیروی انتظامی آخرین آمار جرایم کرونایی صادرشده در حوزه ترددهای غیر مجاز و تخلفات واحد های صنفی را بیان کرد.

22 اسفند 1399
تعداد: (46)