تعاریف و اصطلاحات

شرایط اجاره خودرو در کیش

در جزیره کیش به عنوان یکی از مناطق آزاد کشور می توان خودروهایی را راند که در دیگر مناطق امکان پذیر نیست. شرایط اجاره خودرو در کیش چیست و ارزان ترین و گران ترین اجاره روزانه مربوط به کدام خودروها هستند؟

17 فروردین 1400

پرواز با بال های شکسته؛ روایت 134 روز مقاومت در کوبانی

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در آذربایجان غربی، آشنایی گویشوران یک زبان با آثار ادبی عظیم در زبان های دیگر به واسطه مترجم اتفاق می افتد. مطالعه این آثار معمولا از این حیث که به ما وسعت دید می بخشد، شیرین و لذت بخش است و البته تاثیر قلم مترجم و مهارت او در...

13 فروردین 1400

راز مرگ فرعون مصری معین شد

ایسنا/ براساس آخرین خبر و گزارشهای بدست آمده، راز مرگ فرعون مصری معین شد.

4 فروردین 1400

تفاوت میزانسن و دکوپاژ در سینما چیست؟

میزانسن و دکوپاژ در سینما تعاریف و کارکرد متفاوتی دارند و به صورت کلی دکوپاژ به زاویه و نوع حرکت دوربین و میزانسن به موضوعاتی که جلوی دوربین قرار می گیرد اشاره دارند.

27 اسفند 1399

خط فراق داستان نویسان مدرن و مذهبیون در قبل از انقلاب

خبرنگاران ، حسن گلچین: مسئله ادبیات انقلاب اسلامی، به خصوص رمان که شاخصه مهم آن است، با وقوع انقلاب اسلامی درسال 1357 رقم خورد. با پیروزی انقلاب اسلامی ایران، در همه ابعاد زندگی مادی و معنوی کشور ما تحول جدید و بنیادی شکل گرفت و جامعه ما وارد مرحله جدیدی...

21 اسفند 1399

درمان خانگی یبوست (درمان یبوست در طب سنتی)

شیوه های درمان خانگی یبوست در طب سنتی شامل خوردن آب کله پاچه، خاکشیر با آب گرم، آب انجیر و خوردن زیتون، موز رسیده، سیب، انگور و گلابی است.

8 اسفند 1399

تعبیر خواب ماکارونی؛ معنی دیدن پاستا و اسپاگتی در خواب چیست؟

ماکارونی، پاستا و اسپاگتی در خواب از دیدگاه کارل گوستاو یونگ به ترتیب نشان دهنده جنبه ای از زندگی، احتیاج به انرژی و طول عمر است.

11 بهمن 1399

دلیل افزایش تری گلیسیرید خون چیست؟

تری گلیسیرید نوعی لیپید است که مسئولیت ذخیره انرژی در بدن را دارد. کالری دریافت شده در بدن به تری گلیسیرید تبدیل می شود ولی بالا رفتن آن در بدن، خطراتی را هم به دنبال دارد.

10 بهمن 1399

فواید شگفت انگیز بوتاکس در درمان بیماری ها

بوتاکس علاوه بر خواص زیبایی خود فواید دیگری برای درمان بیماری ها و برطرف دردهای مزمن بدن دارد که با دانستن آن ها شگفت زده خواهید شد.

10 بهمن 1399

اصول و مبانی ورزش برای کاهش وزن و لاغری

امروزه علمی ترین روش ورزش برای کاهش وزن و لاغری با بهره گیری از اصول و مبانی F.I.T.T تنظیم می گردد. در این قانون با در نظر دریافت دوره، شدت، نوع و مدت زمان ورزش، برنامه ورزش طراحی می گردد. اگر قصد کاهش وزن و لاغری دارید، و به یک برنامه شخصی نیازمند...

5 بهمن 1399

خودکشی نهنگ ها و دست خالی ما برای ابزار تحقیقاتی

مرگ دسته جمعی نهنگ ها همچنان در هاله ای از ابهام واقع شده است؛ ولی پیدا شدن دو لاشه نهنگ در آب های خلیج فارس موجب شده است که انگشت اتهام فعالان این عرصه به سمت نبود زیر ساخت های تحقیقاتی برای پایش این آبزیان غول پیکر خلیج فارس و نبود امکانات آزمایشگاهی...

12 دی 1399

علت سنگینی سر چیست و چگونه درمان می گردد؟

سنگینی سر به دلیل عفونت و سرماخوردگی است اما گاهی بی خوابی هم می تواند باعث بروز آن شود. سنگینی سر با سردرد می تواند خبر از یک بیماری بدهد.

9 آذر 1399

نکات مهم برای انتخاب رنگ دیوار

وقتی شخصی وارد خانه شما می گردد، اولین چیزی که به چشمش می آید و نظرش را به خود جلب می نماید، رنگ دیوار است؛ بنابراین انتخاب رنگ مناسب اهمیت زیادی دارد.

9 آذر 1399

نحوه رفتار با کودک فضول نحوه رفتار با کودک فضول

چگونه می توان از فضولی و کنجکاوی کودک در وسایل شخصی والدین پیشگیری کرد وقتی اطفال بی اجازه سرک به کمد و کشوی والدین می کشند چه رفتارها و واکنش هایی باید از خود نشان دهند

7 آذر 1399

تمجید: بعضی تیم ها پروتکل ها را بهانه نموده چون دیگر نمی توانند با یک تیم قهرمان 3 رده لیگ شوند، چگینی سفسطه می نماید

سرپرست سازمان لیگ تکواندو گفت: در گذشته بعضی تیم ها با تعداد محدود قهرمان سه رده لیگ تکواندو می شدند، اما با تغییر قوانین دیگر این امکان برای آنها وجود ندارد.

16 آبان 1399

نفقه چیست؟ خانم ها و آقایان هر دو بخوانند!

نفقه عبارت است از همه نیازهای متعارف و متناسب با شرایط زن از قبیل غذا، پوشاک، مسکن و... که شوهر مکلف است فراهم نموده و در اختیار او قرار دهد.

12 آبان 1399

دانشگر:در استقلال ماندم تا دینم را به طرفداران ادا کنم، بعد از گل به پرسپولیس دنبال طرفداران می گشتم!

مدافع تیم فوتبال استقلال گفت: به خاطر طرفداران که همواره حامی تیم هستند و خود محمد دانشگر که خیلی استقلالی است خوشحالم که قراردادم را تمدید کردم.

7 آبان 1399

برنزه کردن پوست با روغن بچه

انگیزه - آرایش و زیبایی - اغلب خانم ها و آقایان برای جذاب شدن بدنشان، پوست خود را برنزه می نمایند. معمولا افراد مشهور و سلیبریتی ها برای برنزه کردن بدنشان از کرم ها و لوسیون های مخصوص استفاده می نمایند. علاوه بر استفاده از این مواد آرایشی، می توانید به...

7 آبان 1399

آموزش تشخیص آهنگ و فیلم با استفاده از گوشی

گوشی هوشمند شما به لطف اینترنت یک درگاه جیبی برای کسب اطلاعات درباره هر آهنگ و فیلمی در تاریخ است. به همین خاطر می توانید از آن برای تشخیص انواع آهنگ ها و فیلم ها استفاده کنید.

27 مهر 1399

پیامد های فروش اوراق نفتی و چالش های دولت بعدی چیست؟ ، اصلاح ساختاری لازمه گشایش اقتصادی

استاد اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد گفت: اگر هدف از فروش اوراق نفتی تنها تامین کسری بودجه دولت باشد دولت آینده با کسری بودجه شدیدی رو به رو می شود.

15 مهر 1399
تعداد: (31)