نماینده تهران به مجلس: چرا از وزیر ارتباطات بازی می خورید!

به گزارش سرگرمی تفریحی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص اینترنت خطاب به نمایندگان گفت: چرا از دولت و وزیر ارتباطات بازی سیاسی می خورید؟

نماینده تهران به مجلس: چرا از وزیر ارتباطات بازی می خورید!

به گزارش ایسنا، مجتبی توانگر در جلسه علنی بعد از ظهر امروز شنبه مجلس و در جریان طرح پیشنهاد خود در بند ی تبصره 6 لایحه بودجه در مورد نحوه هزینه کرد 10 درصد افزایش حق الامتیاز و حق السهم دولت از اپراتورهای ارائه دهنده خدمات مخابراتی گفت: بین افراط و تفریط گیر نکنیم، با این وزیر ارتباطات که چند لایه عمل می نماید نباید بازی بخوریم. چرا چیزی را به عنوان مصوبه مطرح کنیم که بعدا عده ای مخالف مجلس انقلابی ما را در رسانه ها بی منطق نشان دهند؟

وی اضافه کرد: یک بار متن مصوبه کمیسیون تلفیق را بخوانید. ما 10 درصد حق السهم شرکت های خصوصی اپراتوری را بگیریم و به یک شرکت خصوصی به نام مخابرات بدهیم. فردا جواب مردم را چه بدهیم؟ مگر تنها شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت خانگی مخابرات ایران است؟ این چه اشتباهی است که در سبد مجلس می گذاریم.

این عضو کمیسیون تلفیق ادامه داد: دولت ردیف درآمدی بخش ارتباطات را از 7000 به 10 هزار میلیارد تومان افزایش داده است، وزیر دولت می گوید در این ردیف آب بسته شده است. دولتی ها از 10 هزار میلیارد تومان ردیف درآمدی که بسته اند، هزینه ها را در جداول دیگر جای داده اند. چطور می گوییم مازاد این 7000 تا را به کارهای دیگر بدهند در حالیکه این منابع قبلا پیش خور شده است؟ چرا فرمان آقا در شبکه ملی را به یک شعار تقلیل می دهید؟ نه بودجه ای که نوشتیم قابل تحقق است و نه جریمه آن. آیا تنها چیزی نوشته ایم که بگوییم نوشته ایم. آیا انتظار رهبری از مجلس انقلابی این است؟

توانگر خطاب به مجلس گفت: چرا از دولت و وزیر ارتباطات بازی سیاسی می خورید؟ خوشبختانه گاف هایی در مصوبه اول تلفیق بود که آقای نادران بعد از صحن آن را اصلاح کرد. مثلا دوستان نوشته بودند گران شدن اینترنت را به گردن دولت بیندازیم، خنده دار است. ما داریم بازی می خوریم. این چه روشی است که با ما برخورد می نمایند.

این عضو کمیسیون مالی مجلس با اشاره به پیش بینی اعتبار برای سازمان تنظیم مقررات صوت و تصویر فراگیر (ساترا) نیز گفت: این کاری که دوستان با ساترا و شرکت خصوصی مخابرات می نمایند عملا دارند نظارت ما را می گیرند و بودجه را به جایی می برند که قابل نظارت نیست. در حالیکه در اینجا ما می توانیم وزیر را بخواهیم.

در ادامه قاضی زاده هاشمی که ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت پیشنهاد وی را قابل طرح ندانست و نهایتا بند ی تبصره 6 به تصویب مجلس رسید. در همین رابطه الیاس نادران در تذکری مستند به ماده 75 آئین نامه داخلی مجلس گفت: ما ذره ای در مصوبات صحن دخالت ننموده و آن را تغییر ندادیم بلکه بر اساس ماموریتی که به ما داده شده آن را شفاف تر نموده ایم.

وی اضافه کرد: آنچه که ما در کمیسیون انجام داده ایم شفاف تر و عملیاتی تر کردن مصوبات جلسات علنی صحن است و نه به نفع دستگاه خاصی تصمیم گرفتیم و نه علیه دستگاهی و آنچه که وظیفه ما بوده است انجام داده ایم. در موضوع اینترنت دستورات، تدبیرات و اختیارات نهادهای مختلف دیده شده است و مصلحت شورای عالی فضای مجازی وزارت ارتباطات، صدا وسیما و سایر بخش ها نیز دیده شده و هرکس در حوزه اختیارات خود باید بتواند اقدامات را انجام دهد.

نادران تاکید نمود: ما در کمیسیون تلفیق نه تحت تاثیر فضاسازی ها و جوسازی های افراد و شخصیت های سیاسی قرار گرفتیم و نه تحت تاثیر فشارهای دستگاه های اجرایی و آنچه که مصلحت کشور بود را تدبیر کردیم و اگر هم شورای محترم نگهبان ایرادی به مصوبه مجلس داشته باشد وظیفه خود می دانیم اصلاح کنیم و از همکاران خود نیز درخواست می کنم در اظهارات خود دقت نمایند تا این ذهنیت ایجاد نشود که در مجلس چند دسته گی وجود دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 12 فروردین 1400 بروزرسانی: 12 فروردین 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1275

به "نماینده تهران به مجلس: چرا از وزیر ارتباطات بازی می خورید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده تهران به مجلس: چرا از وزیر ارتباطات بازی می خورید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید