هزینه 8 میلیارد و 200 میلیون تومانی برای آزمایش بیماران مبتلا به ایدز

به گزارش سرگرمی تفریحی، مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران گفت: آزمایش اختصاصی بیماران مبتلا به ایدز در تعهد سازمان بیمه سلامت است و در سال 98 حدود 8 میلیارد و 200 میلیون تومان از سوی سازمان بیمه سلامت برای این آزمایش ها هزینه شد.

هزینه 8 میلیارد و 200 میلیون تومانی برای آزمایش بیماران مبتلا به ایدز

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، حنان حاجی محمودی همزمان با روز جهانی مبارزه با ایدز اضافه نمود: این بیماری توسط ویروس اچ ای وی ایجاد می شود و با ورود این ویروس به بدن، قدرت دفاعی بدن روز به روز کاهش می یابد و هر میکروبی فرصت بیمار کردن فرد را پیدا می کند.

وی بیان نمود: عفونت ویروسی اچ ای وی در سه مرحله اتفاق می افتد که بدون انجام درمان، در طول زمان بدتر خواهد شد و در نهایت سیستم ایمنی بدن را از بین می برد.

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران ادامه داد: بیماری ناشی از ویروس اچ ای وی دارای سه مرحله اصلی است. در مرحله اول فرد ممکن است برای مدت کوتاهی بیماری شبه آنفلوآنزایی را تجربه کند، به همین دلیل معمولا این بیماری تا یک دوره طولانی بدون هیچ علائمی دنبال می شود که به این مرحله از بیماری دوره نهفتگی گفته می شود.

وی اضافه نمود: هر چقدر که بیماری پیشرفت کند، تداخل بیشتری با دستگاه ایمنی بدن پیدا می کند و باعث می شود که افراد به عفونت هایی مانند عفونت های فرصت طلب و سرطان دچار شوند، البته معمولا در افرادی که دستگاه ایمنی آن ها به خوبی عمل می کند تاثیرگذار نیست.

حاجی محمودی گفت: آزمایش اختصاصی بیماران مبتلا به ایدز از جمله آزمایش آنتی بادی اچ ای وی، آنتی ژن اچ ای وی - پی24 و تست های کیفی و کمی برای اندازه گیری بار ویروس در تعهد سازمان بیمه سلامت است. با بررسی های انجام شده بیشترین هزینه انجام شده برای این بیماران مربوط به کلان شهر ها است.

مدیرکل دفتر خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ایران بیان نمود: این بیماران، چون با مسائل سیستمیک شدیدی روبرو هستند، آزمایشات غیراختصاصی به وفور برای این بیماران درخواست می شود که عینا برای این بیماران قابل محاسبه نیست و حتی بار هزینه این آزمایشات از هزینه کل آزمایشات اختصاصی نیز بیشتر می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 دی 1399 بروزرسانی: 15 دی 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1113

به "هزینه 8 میلیارد و 200 میلیون تومانی برای آزمایش بیماران مبتلا به ایدز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هزینه 8 میلیارد و 200 میلیون تومانی برای آزمایش بیماران مبتلا به ایدز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید