موج انتقام ترامپ از عاملان استیضاح خود؛ دومین مقام آمریکایی هم برکنار شد

به گزارش سرگرمی تفریحی، رئیس جمهور آمریکا درحال انتقام از تمام کسانی است که علیه او در فرایند استیضاحش در کنگره شهادت داده اند.

موج انتقام ترامپ از عاملان استیضاح خود؛ دومین مقام آمریکایی هم برکنار شد

به گزارش به نقل از نیویورک تایمز، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درحال انتقام از تمام کسانی است که علیه او در فرایند استیضاحش در کنگره شهادت داده اند.

بر این اساس، ترامپ گوردون ساندلند، سفیر آمریکا در اتحادیه اروپا را به دلیل شهادت علیه خود در جریان رسوایی اوکراین گیت برکنار کرد. ساندلند با حضور در جلسه استماع مجلس نمایندگان آمریکا، ترامپ را متهم به سواستفاده از قدرت نموده بود.

ساندلند با انتشار یک بیانیه اعلام نمود: به من اطلاع داده اند که رئیس جمهور خواستار فراخواندن فوری من از بروکسل است.

ترامپ ساعاتی قبل نیز سرهنگ الکساندر ویندمن، متخصص امور اوکراین در شورای امنیت ملی کاخ سفید را از سمتش برکنار کرد. دلیل این برکناری شهادت ویندمن علیه استیضاح ترامپ در جریان رسوایی اوکراین بوده است.

ویندمن به عنوان یک افسر ارشد نظامی در شورای امنیت ملی کاخ سفید فعالیت می کرد. او فردی است که پس از گوش دادن به مکالمه تلفنی دونالد ترامپ با رئیس جمهور اوکراین، علیه رئیس جمهور آمریکا شهادت داد. سرهنگ الکساندر ویندمن در جریان تحقیقات استیضاح ترامپ که در کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا برگزار گردید، به عنوان شاهد حضور یافت.

مجلس سنای آمریکا بامداد روز پنجشنبه، 17 بهمن، رای گیری نهایی خود درباره پفراینده استیضاح ترامپ را برگزار کرد و سناتور های آمریکایی در نهایت رای به تبرئه او دادند. از آنجایی که اکثریت سنا (53 کرسی از 100 کرسی) را جمهوری خواستار به عنوان هم حزبی های ترامپ در اختیار دارند این رای دور از انتظار نبود.

در پی افشای مکالمه جنجالی ترامپ و همتای اوکراینی او در روز 24 سپتامبر (2 مهر) نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا شروع تحقیقات درباره این رسوایی که به اوکراین گیت مشهور شده را اعلام نمود.

ترامپ پس از بیل کلینتون (چهل ودومین رئیس جمهور) و اندرو جانسون (هفدهمین رئیس جمهور)، سومین رئیس جمهور آمریکاست که طرح استیضاح او در مجلس نمایندگان تصویب می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 545

به "موج انتقام ترامپ از عاملان استیضاح خود؛ دومین مقام آمریکایی هم برکنار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج انتقام ترامپ از عاملان استیضاح خود؛ دومین مقام آمریکایی هم برکنار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید