اسناد محرمانه پلیس آمریکا منتشر شد

به گزارش سرگرمی تفریحی، خبرنگاران : هکرها اسناد محرمانه پلیس پایتخت آمریکا را منتشر کردند.

اسناد محرمانه پلیس آمریکا منتشر شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، هکرهای گروه موسوم به بابوک که چندی پیش پایگاه های اطلاعاتی پلیس واشنگتن را هک کرده بودند، بخشی از اسناد به دست آورده را منتشر کردند.

روزنامه گاردین که توانسته به این اطلاعات دست یابد، در گزارشی نوشته است، طبق استاد لو رفته پلیس واشنگتن، پس از حمله هواداران دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا به ساختمان کنگره همچنان برخی گروه های راست افراطی به دنبال انجام حملات بوده اند.

به نوشته این روزنامه، پلیس واشنگتن در روزهای پس از حمله به کنگره، جاسوسی از شهروندان را افزایش داده بود تا از تهدیدات احتمالی مطلع شود.

در بولتن های لو رفته از پلیس پایتخت آمریکا نشان می دهد در روزهای بعد از حمله به کنگره، مأموران اجرای قانون فعالیت های مجازی گروه های راست افراطی از جمله اقدام میهن پرستانه برای آمریکا را تحت نظر داشته اند.

طبق این بولتن ها یک هفته پس از حادثه حمله به کنگره، راست گرایان افراطی آمریکا یکدیگر را به حمله علیه ساختمان های دولتی، ایالتی، محلی دعوت می کردند. در همین روز گزارشی از فیلم دریافت دو نفر از حصارهای اطراف کاخ سفید منتشر شده است.

همچنین در این گزارش ها، به مظنون دومی در ارتباط با بمب گذاری در ساختمان دو حزب دموکرات و جمهوری خواه نیز اشاره شده است.

در بولتنی که شانزده روز پس از حمله به کنگره تهیه شده است، به مردی اشاره شده که در ایالت پنسیلوانیا پس از تهدید چند سناتور دموکرات بازداشت شده است و اقرار کرده که قصد داشته به واشنگتن سفر کند و شماری را به قتل برساند. در این گزارش آمده است، از فرد بازداشت شده یک مسلسل، دو سلاح سبک و مقدار زیادی مهمات ضبط شده است.

در گزارش دیگری که از سوی رسانه های نیز منتشر شد، به فردی اشاره می کند که در مقابل کاخ سفید بازداشت شده بود. این فرد در حالی که سلاح های غیرمجاز به همراه داشت، از یک مأمور پلیس آدرس دفتر کار رئیس جمهور آمریکا را پرسیده بود.

از سوی دیگر، طبق این گزارش ها با نزدیک شدن برگزاری استیضاح دوم ترامپ به خاطر حادثه حمله به کنگره، موارد متعددی از تهدید جانی علیه اعضای کنگره اجرا شده بود و این تهدیدها تا چند هفته همچنان ادامه داشت.

علاوه بر این در بولتن های پلیس واشنگتن به تلاش یک گروه شبه نطامی برای بمب گذاری در ساختمان کنگره در روز سخنرانی جو بایدن رئیس جمهور آمریکا پس از مراسم تحلیف اشاره شده است. در این گزارش به نام این گروه اشاره نشده اما نوشته شده این گروه بزرگ در تمام ایالت های آمریکا عضو داشته که مأموران سابث پلیس و نظامیان بازنشسته را نیز شامل می شود.

طبق این گزارش ها، حتی لیست مسافران تاکسی های اینترنتی که از مجاورت محل تظاهرات و حمله به کنگره عبور کرده اند و همچنین مسافرانی که در هتل های واشنگتن اتاق رزرو کرده بودند تهیه شد تا مشارکت کنندگان احتمالی در حمله به کنگره شناسایی شوند.

هکرهای گروه بابوک از دو هفته پیش، اعلام کردند به پایگاه های داده پلیس واشنگتن دست پیدا کرده اند و اگر مبلغ اخاذی درخواست شده به حسابشان واریز نشود اطلاعات مربوطه را فاش می کند.

این حمله سایبری گسترده در حالی انجام گرفته است که اندکی پیش از آن نیز شرکت خط لوله مواد سوختی شرق آمریکا نیز مورد حمله هکرها قرار گرفت و گفته می شود دولت آمریکا با پرداخت مبلغ درخواست شده موافقت کرده است.

چند ماه پیش از این حمله ها نیز تعداد قابل توجهی از وزارت خانه ها، سازمان ها و شرکت های بزرگ آمریکا تحت حمله سایبری بی سابقه ای قرار گرفته و حجم بالایی از اطلاعات آن ها سرقت رفت.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 24 خرداد 1400 بروزرسانی: 24 خرداد 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1401

به "اسناد محرمانه پلیس آمریکا منتشر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسناد محرمانه پلیس آمریکا منتشر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید