موج امیدواری ناشران فرانسوی در قرنطینه ادامه دار کرونا

به گزارش سرگرمی تفریحی، به گزارش خبرنگاران به نقل از پابلیشینگ پرسپکتیو، شیوع ویروس کرونا در مناطقی از فرانسه از جمله پاریس دوباره به سرعت در حال گسترش است. دولت فرانسه برای مقابله با پاندمی کرونا دوباره در 15 منطقه از جمله پاریس و نیس به مدت چهار هفته قرنطینه اعلام کرده است. هرچند این گونه شرایط در سال گذشته نیز کم و بیش وجود داشته ولی آمارهای حاکی از فروش کتاب در بازارهای فرانسوی نشان از امیدواری ناشران به آینده این صنعت است. اتحادیه ناشران فرانسه عنوان گزارش خود را اینگونه انتخاب کرده است: خوانندگان جدید، خریدها، فعالیت و افزایش مطالعه کتاب.

موج امیدواری ناشران فرانسوی در قرنطینه ادامه دار کرونا

اتحادیه کتابفروشان و ناشران فرانسه چندی پیش از دولت فرانسه خواسته بودند که کتابفروشی ها را در زمره مشاغل ضروری به حساب آورد تا بتوانند در دوران قرنطینه نیز به فعالیت خود ادامه دهند. حالا اتحادیه ناشران فرانسه در گزارش اخیر خود از عادات کتابخوانی مردم فرانسه در سال 2020 اظهار امیدواری می کند که همین فرایند در دوران قرنطینه نیز ادامه داشته باشد.

بر اساس این گزارش در ابتدای سال جاری میلادی معلوم شده است که از هر چهار فرانسوی یک نفر یک کتاب الکترونیک مطالعه کرده است و آمارها نشان می دهند که یک میلیون خواننده جدید به تعداد مشتری های ثابت کتابفروشی ها اضافه شده است. به طور کلی ثابت شده است که از 67میلیون جمعیت فرانسه نزدیک به 14 میلیون نفر به طور فعال کتاب می خوانند.

در گزارش اتحادیه ناشران فرانسوی آورده شده است که از هر پنج فرانسوی یک نفر (حدود 19درصد جمعیت کل فرانسه) از ابتدای سال 2021 تا کنون به کتاب صوتی گوش کرده است و در سال گذشته نیز 26درصد از جمعیت فرانسه از کتاب های صوتی استفاده کردند.

در آمارهای اتحادیه ناشران که توسط موسسه نظرسنجی مدیامتری تهیه شده است، نیمی از شهفرایندان فرانسوی دارای سن بین 15 تا 24 سال گفته اند که سال گذشته خواندن کتاب الکترونیک خوانده و کتاب صوتی گوش کردند.

اخیراً نظرسنجی در کشور فرانسه به صورت آنلاین اجرا شده است و معلوم شده که 52درصد مردم این کشور خواستار بازبودن کتابفروشی ها در دوران قرنطینه هستند. در حال حاضر بسیاری از کتابفروشی ها در دوران قرنطینه با روش های مختلف مثل فروش آنلاین و تحویل پستی به فعالیت خود ادامه می دهند.

در موج نخست همه گیری کرونا در فرانسه و قرنطینه سراسری در این کشور، انجمن ناشران فرانسه (SNE)، انجمن کتاب فروشان فرانسه (SLF) و انجمن نویسندگان فرانسه (CPE) در قالب یک بیانیه مشترک از دولت خواستند فعالیت کتاب فروشی ها در دوران قرنطینه همچون داروخانه ها و سوپرمارکت ها ادامه داشته باشد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1346

به "موج امیدواری ناشران فرانسوی در قرنطینه ادامه دار کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج امیدواری ناشران فرانسوی در قرنطینه ادامه دار کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید