علیرضا پاکدل: در مسابقات انتخابی المپیک تیم دست و پا بسته ای نیستیم، هندبال یکسال تعطیل بوده است

به گزارش سرگرمی تفریحی، رئیس فدراسیون هندبال گفت: باید این واقعیت را پذیرفت که هندبال کشورمان یک سال تعطیل بوده است و چهار، پنجم ماه است اردو داشتیم.

علیرضا پاکدل: در مسابقات انتخابی المپیک تیم دست و پا بسته ای نیستیم، هندبال یکسال تعطیل بوده است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، علیرضا پاکدل در حاشیه بازدید وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک از اردوی تیم ملی هندبال در جمع خبرنگاران گفت: یک اتفاق خوب برای هندبال افتاد و صالحی امیری و سلطانی فر از اردوی تیم ملی بازدید کردند. هندبال ایران از سطح اول آسیا فاصله گرفته و احتیاج به حمایت دارد. سلطانی فر تاکید نمود در صورت حمایت از برنامه های فدراسیون در 4- 5 سال آینده به سطح اول آسیا باز می گردیم. امروز صندلی خود را در آسیا در تمام سطوح از دست دادیم.

وی تاکید نمود: میزبانی جوانان آسیا را گرفتیم که به رشد هندبال کشورمان یاری می نماید. عربستان و بحرین در تمام رده ها در سطح اول آسیا هستند و بحرین هم متقاضی بود ولی با رایزنی ها این مهم رخ داد. از صالحی امیری خواستیم بودجه فدراسیون افزایش یابد. این بودجه برای یک رشته تیمی که باید در آسیا بجنگد و یک رشته تیمی و توپی است، کافی نیست. امیدواریم این مسائل حل گردد و با حمایت مسیولین به سطح اول آسیا برگردیم.

پاکدل در مورد شانس کسب سهمیه المپیک در مسابقات قطر گفت: دست ما برابر حریفان بالا نیست و تسلیم نیستیم و می جنگیم لژیونرها را در این مسابقات نداریم. لژیونرها یک تیغ دو لبه هستند از طرفی یک ارزش بزرگ برای هندبال و یک افتخار و برند هستند و به همان اندازه از نبود آنها به دلیل عدم همکاری باشگاه ها با فدراسیون و تیم ملی در گذشته ضربه خوردیم. در اردوهای تیم ملی یک بار آن هم چند نفر از لژیونرها را داشتیم. رومانی برای حضور بازیکنان مان همکاری نداشت شکایتی هم به فدراسیون جهانی نوشتیم و در مسابقات قطر تنها دو تا سه لژیونر را در اختیارداریم. نبودن لژیونرها در چند مسابقه گذشته ما را اذیت نموده است. فعلا بازیکنان جوان را اضافه کردیم و به دنبال جوانگرایی هستیم.

رئیس فدراسیون هندبال توضیح داد: در گروه سختی کنار کره جنوبی، کویت و بحرین قرار داریم. برای کسب سهمیه کوشش می کنیم ولی نگاهی ویژه به مسابقات کویت داریم باید این واقعیت را پذیرفت که یک سال تعطیل بودیم و چهار - پنجم ماه است اردو داشتیم. باید واقعیت هندبال را بپذیریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 197

به "علیرضا پاکدل: در مسابقات انتخابی المپیک تیم دست و پا بسته ای نیستیم، هندبال یکسال تعطیل بوده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علیرضا پاکدل: در مسابقات انتخابی المپیک تیم دست و پا بسته ای نیستیم، هندبال یکسال تعطیل بوده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید