سفر بن علوی به ایران درباره طرح صلح هرمز، یمن و مصاحبه با آمریکا

به گزارش سرگرمی تفریحی، روزنامه الجریده چاپ کویت در مطلبی درخصوص سفر یوسف بن علوی وزیر خارجه عمان به تهران نوشت: سفر بن علوی به ایران شامل 3 محور طرح صلح هرمز، بحران یمن و مناقشه واشنگتن و تهران بود.

سفر بن علوی به ایران درباره طرح صلح هرمز، یمن و مصاحبه با آمریکا

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید

رسانه مذکور به نقل از یک منبع در دفتر ریاست جمهوری ایران که به نام وی اشاره ای نشده است بیان کرد: بن علوی صلح هرمز را ستود و به مقامات ایرانی تاکید نمود که پذیرش این طرح در هر کشوری جز با حل اختلاف با ایران و کشورهای عربی همسایه به ویژه عربستان ممکن نیست.

وزیر خارجه عمان همچنین در جریان این سفر بر پیشنهاد کشورش برای میانجیگری میان تهران و ریاض و کوشش برای نزدیک کردن دیدگاههای آنها تاکید نمود.

بنابر گفته این منبع، بن علوی به مقامات ایرانی گفت که از دیدگاه دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا، سیاست فشار حداکثری بر ایران در حال نتیجه دادن است و ایرانی ها دیر یا زود مجبور می شوند پای میز مذاکرات حاضر شوند لذا دولت آمریکا فعلا عجله ای برای مذاکره ندارد اگر چه باب مذاکرات بسته نیست اما بستگی به اراده تهران برای گفتگوی بدون پیش شرط دارد.

الجریده به نقل از این منبع مدعی شد: بن علوی به روحانی ابلاغ کرد که ترامپ پس از اعتراضات اخیر در ایران، روحانی را در عرصه سیاست داخلی ضعیف می داند و به همین دلیل ملاقات با او یا مذاکره با ایران دیگر اولویت ترامپ نیست اما با این حال باب گفت وگو با ایرانی ها را نبسته است.

همچنین بنا بر اعلام منبع مذکور، بن علوی از مسئولان ایرانی خواسته بود برای یاری به حل بحران یمن، انصارالله را به سوی مذاکرات مستقیم میان گروههای یمنی و ریاض در عمان سوق دهند اما مقامات ایران با این پیشنهاد موافقت نکردند و گفتند که شروط کنونی ریاض به مثابه شکست انصارالله است و تنها راهکار بحران یمن مذاکرات داخلی یمنی ها بدون هر گونه دخالت خارجی است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 28 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 381

به "سفر بن علوی به ایران درباره طرح صلح هرمز، یمن و مصاحبه با آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر بن علوی به ایران درباره طرح صلح هرمز، یمن و مصاحبه با آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید