ابعاد و زوایا فروش سهام عدالت

به گزارش سرگرمی تفریحی، پس از گذشت بیش از دو هفته از آزادسازی سهام عدالت، امکان فروش 30 درصد از این سهام برای همه مشمولانی که روش مدیریت مستقیم را انتخاب نموده بودند فراهم شده است و این افراد می توانند نسبت به فروش سهام خود اقدام نمایند. این درحالی است که ارزش پرتفوی سهام عدالت نسبت به ابتدای زمان آزادسازی حدود 75درصد افزایش داسته است و بر این اساس صاحب نظران توصیه می نمایند سهام داران فعلا اقدام به فروش سهام خود ننمایند.

ابعاد و زوایا فروش سهام عدالت

به گزارش خبرنگاران، امکان ازادسازی سهام عدالت از دهم اردیبهشت و امکان فروش 30 درصد از سهام عدالت برای سهام دارانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده بودند، از دهم خردادماه به وسیله بانک ها و کارگزاری ها فراهم شد. البته تعدادی از مشمولانی که از تاریخ 15 تا 29 خرداد سهام خود را آزاد نموده بودند، امکان فروش سهام خود را نداشتند.

بر این اساس، محدودیت فروش سهام نیز برای این افراد رفع شده است و درحال حاضر همه سهام دارانی که روش مستقیم را برای مدیریت سهام خود انتخاب نموده اند می توانند نسبت به فروش 30 درصد سهام خود اقدام نمایند تا کارگزاران بر اساس شرایط بازار و شرایط سهم، سهام آن ها را در بورس یا فرابورس بفرشوند و پول را در روزهای آینده به حساب شبای آنها واریز نمایند.

این مباحث درحالی مطرح می گردد که تعدادی از سهام دارانی که پیش از این اقدام به فروش سهام خود نموده بودند، هنوز یا پول حاصل از فروش سهام را دریافت ننموده اند یا فقط نیمی از آن را دریافت نموده اند.

در این راستا و بر اساس اطلاعاتی که در سایت شرکت سپرده گذاری مرکزی و تسویه وجوه به نقل از سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت درج شده است، افرادی که شماره حساب شبای بانکی آنها صحیح، مورد تایید بانک مرکزی و فعال و شماره تلفن همراهشان نیز به نام خود فرد بوده، تمام وجه را در روزهای اول آزادسازی سهام عدالت دریافت نموده اند.

مشمولان سهام عدالت باید توجه داشته باشند که با ارائه شماره حساب شبا و تلفن همراه به نام خود از فرایند شناسایی مشتری نزد بازار سرمایه (ثبت نام در سجام، هویت سجام، ارائه مدرک و ...) معاف شدند.

در این میان بعضی افراد همچنان با مشکل شماره تلفن همراه به نام خود روبرو هستند و برای بعضی افراد نیز بانک مرکزی شماره شبای آنها را تایید ننموده است. حتی افرادی هستند که شماره شبای آنها تایید شده اما بیش از شش ماه است که حساب آنها راکد بوده و نمی توان وجه این افراد را به حسابشان واریز کرد.

از سوی دیگر سبد سهام عدالت سهام داران در بعضی شرکت های کارگزاری قابل مشاده نیست و این مشکل زمانی رفع خواهد شد که این شرکت ها سیستم های خود را بروز رسانی نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 862

به "ابعاد و زوایا فروش سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابعاد و زوایا فروش سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید