روایتی جدید اوباما از انتخابات اخیر آمریکا

به گزارش سرگرمی تفریحی، خبرنگاران : رئیس جمهور سابق آمریکا روایت خودش را از دلیل رأی دادن 73 میلیون نفر به دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری این کشور مطرح کرده است.

روایتی جدید اوباما از انتخابات اخیر آمریکا

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس: باراک اوباما، رئیس جمهور سابق آمریکا گفته یکی از دلایلی که 73 میلیون نفر از مردم آمریکا در انتخابات ریاست جمهوری سال جاری به دونالد ترامپ رأی داده اند این است که سیاستمداران جمهوری خواه این پیام را به مردم منتقل کرده اند که ایالات متحده و به خصوص سفیدپوست ها، تحت حمله قرار گرفته اند.

اوباما در مصاحبه با برنامه رادیویی Breakfast Club در روز چهارشنبه بدون اشاره مستقیم به نام دولت ترامپ گفت که سیاست های او، آشکارا و به صورت رقت انگیزی شکست خورده اند، با وجود این، میلیون ها نفر در آمریکا به او رأی داده اند.

اوباما گفت: چیزی که همیشه برای من جالب است، میزان رواج این احساس در سیاست های حزب جمهوری خواه است که مردهای سفیدپوست، قربانی واقع شده اند.

رئیس جمهور سابق آمریکا در ادامه گفت: [جمهوری خواهان اینطور تبلیغ می کنند که] این مردهای سفیدپوست هستند که تحت حمله قرار گرفتند که البته این نه تطابقی با تاریخ دارد نه با آمارها و نه با شاخص های اقتصادی.

اوباما اضافه کرد: ولی این اعتقادی است که در میان آنها نهادینه شده و روایتی است که از سوی آنها مطرح می شود.

در حالی که شمارش آرا در برخی ایالت های آمریکا همچنان ادامه دارد، تعداد آرای جو بایدن نامزد حزب دموکرات از 80 میلیون رای فراتر رفته است.

بر اساس آمار پایگاه کوک پلتیکال ریپورت بایدن تا کنون 80،033،996 رای بدست آورده که 51 درصد از کل آرای اخذ شده را شامل می شود.

همچنین دونالد ترامپ رئیس جمهور مستقر در کاخ سفید نیز تا کنون 73،878،907 رای بدست آورده که 47.1 درصد از کل آرا به شمار می آید.

تا کنون نتایج انتخابات در ایالت های داکوتای شاقتصادی، اوکلاهما، کارولینای جنوبی، داکوتای جنوبی، یوتاه، ورمونت، ویرجینیا و وایومینگ مورد تایید قرار گرفته و نتیجه بقیه ایالت ها نیز منتظر تایید است.

سازمان خدمات عمومی آمریکا روز دوشنبه در نامه ای که به رویت ای بی سی نیوز رسیده به تیم جو بایدن گفته که به نظر می رسد که او در انتخابات برنده شده است. امیل مورفی رئیس این سازمان به بایدن گفته می تواند فرایند انتقال قدرت را آغاز کند.

دونالد ترامپ دقایقی بعد از انتشار این خبر در توئیتر صحت این موضوع را تأیید کرده بود. او در توئیتر نوشت: می خواهم از امیلی مورفی، رئیس سازمان خدمات عمومی به خاطر فداکاری سرسختانه و وفاداری اش به کشورمان تشکر کنم. او مورد آزار، تهدید و سوءاستفاده قرار گرفته است و من نمی خواهم شاهد وقوع این اتفاقات برای او، خانواده اش و کارکنان سازمان خدمات عمومی باشم. پفراینده ما با قدرت ادامه دارد و ما این مبارزه خوب را ادامه می دهیم و معتقدم که پیروز می شویم. با وجود این، من در راستای منافع کشورم، توصیه کرده ام که امیلی و تیم او کارهای لازم در خصوص پروتکل های اولیه را انجام دهند و به تیم خودم هم گفته ام همین کار را انجام دهند.

در پی این بیانیه تیم انتقال قدرت جو بایدن اظهار داشت اکنون که سازمان خدمات عمومی آمریکا پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری را تأیید کرده ، اعضای این تیم طی روزهای آینده با مقام های دولت فدرال دیدار خواهند کرد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 دی 1399 بروزرسانی: 5 دی 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1091

به "روایتی جدید اوباما از انتخابات اخیر آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایتی جدید اوباما از انتخابات اخیر آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید