واکنش جو بایدن به ادعای ترامپ درباره آمادگی برای کمک به ایران

به گزارش سرگرمی تفریحی، معاون رئیس جمهور سابق آمریکا تأکید کرد ادعای دولت این کشور مبنی بر آمادگی برای ارائه کمک به ایران در راستای مقابله با شیوع ویروس کرونا، اگر با گام های عملی همراه نشود، مسئله ای را حل نخواهد کرد.

واکنش جو بایدن به ادعای ترامپ درباره آمادگی برای کمک به ایران

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری هیل، جو بایدن معاون رئیس جمهور سابق آمریکا و یکی از نامزدهای باقی مانده در رقابت های درون حزبی دموکرات ها برای معرفی نامزد نهایی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز پنج شنبه طی بیانیه ای از مقامات دولت ترامپ خواست در راستای کاهش تحریم هایی که مانع ارسال اقلام پزشکی به ایران برای مبارزه با کرونا می شوند، گام های عملی بردارند.

جو بایدن که البته خود نیز در دوران حضورش در کاخ سفید به عنوان معاون باراک اوباما نقش مؤثری در اعمال فشارهای اقتصادی و سیاسی علیه ایران ایفا کرده بود، در این بیانیه بدون اشاره به اینکه دست کم بخشی از تحریم های کنونی دولت ترامپ علیه ایران در واقع همان تحریم هایی هستند که در دولت قبلی آمریکا طراحی شده بوده اند، گفت: پیشنهاد این دولت [دولت ترامپ] برای ارائه کمک به ایران کافی نیست، مگر اینکه با گام های عملی برای تضمین اینکه آمریکا نمی خواهد این بحران رو به رشد [کرونا] را تشدید کند، همراه شود.

وی اضافه نمود: با وجود اختلافات بسیار بسیار زیادی که با حکومت ایران داریم، کار درست و انسانی همین [کاهش تحریم ها] است. برای اینکه این ویروس همه گیر را مهار کنیم، لازم است که همه کشورهای روی کره زمین با یکدیگر همکاری کنند.

جو بایدن در ادامه خواستار صدور مجوزهای گسترده برای معاف کردن شرکت های داروسازی و تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی از اجرای تحریم ها علیه ایران و همچنین هموار کردن راه برای همکاری بانک های بین المللی و شرکت های حمل ونقل و بیمه به منظور تسهیل ارسال اقلام پزشکی به ایران شد.

در روزهای اخیر مقامات چندین کشور و همچینن تعدادی از کنندگان کنگره و سایر مقامات آمریکایی از دولت ترامپ خواسته اند که در راستای منافع مشترک بین المللی، تحریم های خود علیه ایران را بردارد تا بخش بهداشت و درمان ایران بهتر بتواند با فرایند شیوع ویروس کرونا مقابله کند.

اما مقامات دولت ترامپ که به نظر می رسد شیوع ویروس کرونا را فرصت خوبی برای افزایش فشار بر ایران قلمداد می کنند نه تنها تا به امروز هیچ واکنش مثبتی به این درخواست ها نشان نداده اند، بلکه تحریم های تازه ای را طی چند روز گذشته علیه ایران و افراد و شرکت هایی که به زعم آنها با ایران همکاری داشته اند، وضع کرده اند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 653

به "واکنش جو بایدن به ادعای ترامپ درباره آمادگی برای کمک به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش جو بایدن به ادعای ترامپ درباره آمادگی برای کمک به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید