تمهیدات ویژه بانکی برای نابینایان

به گزارش سرگرمی تفریحی، بانک مرکزی در راستای تحقق مسئولیت اجتماعی شبکه بانکی و به مناسبت روز جهانی نابینایان و اهمیت بهره مندی هموطنان نابینا از خدمات بانکی و بانکداری الکترونیک، طی بخشنامه ای از شبکه بانکی خواست تمهیدات ویژه ای برای این گروه از افراد در نظر گرفته گردد.

تمهیدات ویژه بانکی برای نابینایان

به گزارش خبرنگاران از روابط عمومی بانک مرکزی، این بانک از شبکه بانکی خواسته است تا خدمات بانکی به توضیح زیر را برای هموطنان نابینا فراهم نمایند:

1- در هر شعبه از بانک، باجه ای به منظور ارائه خدمات بدون نوبت و سریع به معلولین و جانبازان خصوصاً نابینایان در نظر گرفته گردد و موجبات ارائه خدمات با حفظ کرامت، سرعت و دقت به این عزیزان فراهم گردد.

2- در صورت درخواست نابینایان، کارت بانک ایشان به صورت چاپ برجسته اطلاعات مورد احتیاج بر روی کارت بانک (شامل نام و نام خانوادگی دارنده کارت، نام بانک، کد cvv2، تاریخ انقضاء، نوع کارت) صادر گردد. نظر به اینکه این امکان در تمام شعب و به صورت صدور آنی کارت امکان پذیر نیست، این درخواست به وسیله ارسال به مرکز استان صورت پذیرد.

3- مناسب سازی محتوای اینترنت بانک و وب سایت بانک به منظور بهره برداری از خدمات الکترونیک غیرحضوری و اطلاع از آخرین اخبار و اطلاعات در دستور کار قرار گیرد.

4- در اسرع وقت نسبت به پیاده سازی کامل خدمت برداشت مستقیم به منظور کاهش احتیاج به انجام تراکنش های پرداخت منظم نظیر پرداخت اقساط، اجاره بها، خدمات عمومی و ... اقدام گردد.

5- ایجاد امکان گویاسازی در نرم افزارهای موبایلی موجود در دستور کار آن بانک /موسسه اعتباری قرار گیرد.

6- امکان اخذ تعهدنامه برای نابینایانی که داوطلب استفاده از خدمات حساب جاری و دسته چک بدون فرد امین هستند، در محل شعبه فراهم گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1011

به "تمهیدات ویژه بانکی برای نابینایان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تمهیدات ویژه بانکی برای نابینایان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید