از کتاب زندگی پدر شهید که خیّر مدرسه ساز است تا جمع آوری مدارس کانکسی روستا

به گزارش سرگرمی تفریحی، تهران (پانا) - سفر وزیر آموزش و پرورش به استان آذربایجان غربی سرشار از برکات و اتفاقات شیرین بود که توسط سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور رقم خورد.

از کتاب زندگی پدر شهید که خیّر مدرسه ساز است تا جمع آوری مدارس کانکسی روستا

به گزارش پایگاه اطلا ع رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، یکی از این اتفاقات خوب، آیین رونمایی از کتاب زندگی نامه و کارنامه خیّر مدرسه ساز آذربایجان غربی ادیک مجنونیانس بود که با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی در حاشیه مراسم افتتاح مدرسه معلم زنده یاد حسن انزلی برگزار گردید.

این خیّر مدرسه ساز، پدر شهید ساکو مجنونیانس از شهدای دوران جنگ تحمیلی است که فرزند خود را در سال 1365 طی بمباران هوایی ارومیه توسط جنگنده های عراقی از دست داد و اینک به یاد فرزند محصل خود با عشق و علاقه خاصی به مدرسه سازی در مناطق محروم روی آورده است.

امضای تفاهم نامه برای جمع آوری مدارس کانکسی روستایی

در این سفر، تفاهم نامه سازمان نوسازی مدارس کشور با سازمان منطقه آزاد ماکو به امضا رسید؛ اتفاقی که موجب جمع آوری مدارس کانکسی روستاهای منطقه آزاد ماکو می گردد.

این تفاهم نامه، به امضای مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و محمدرضا عبدالرحیمی مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو رسید؛ طبق این تفاهم نامه مقرر شد سازمان منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی و مشارکت در امر محرومیت زدایی به ویژه در حوزه استانداردسازی فضاهای آموزشی در طرح حذف و جایگزینی مدارس کانکسی روستاهای منطقه آزاد ماکو مشارکت پنجاه درصدی داشته باشد.

با اجرای این تفاهم نامه 25 مدرسه کانکسی واقع شده در منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو که مشتمل بر شهرستان های ماکو، پلدشت و شوط می باشد در ظرف مدت یک سال جمع آوری و با مدارس استاندارد متعارف جایگزین می شوند.

بهره برداری از 13 پروژه آموزشی و ورزشی

اما بهره برداری از پروژه های تکمیل شده آموزشی و ورزشی و کلنگ زنی پروژه های جدید از دیگر برنامه هایی بود که در این سفر انجام شد. آیین افتتاح همزمان 12 پروژه آموزشی و یک باب سالن ورزشی با حضور محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش، مهراله رخشانی مهر معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور و محمدمهدی شهریاری استاندار آذربایجان غربی برگزار گردید.

البته وزیر آموزش و پرورش که در مدرسه معلم زنده یاد حسن انزلی در ارومیه حضور داشت، به وسیله ارتباط ویدئو کفرانس این 12 پروژه با 82 کلاس درس را افتتاح کرد. همچنین با دستور وزیر آموزش و پرورش احداث 15 پروژه با 66 کلاس درس و زیربنای 7063 مترمربع در اقصی نقاط استان آذربایجان غربی شروع شد.

تخصیص 100 درصدی اعتبارات ملی مدرسه سازی استان آذربایجان غربی

در این سفر، رئیس سازمان نوسازی، خبرهای خوب هم برای مردم این استان داشت و اینکه اعتبارات ملی مدرسه سازی استان آذربایجان غربی از سال 1396 تا سال 1399 با افزایش 6 برابری روبرو بوده و تخصیص کامل داشته است. همچنین ردیف اعتباری ویژه در قانون بودجه برای چهار استان آذربایجان غربی، خوزستان، کرمان و هرمزگان اختصاص یافته است.

مهراله رخشانی مهر در جلسه شورای آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی که با حضور وزیر آموزش و پرورش در محل استانداری برگزار گردید، گفت: اعتبارات نوسازی مدارس آذربایجان غربی در سال 1399 نسبت به سال 1396 بیش از 6 برابر شد که کاملا تخصیص یافت و سهم این استان از محل اعتبارات ملی در سال گذشته 208 میلیارد تومان بود.

وی با بیان اینکه اتفاق خوبی که در بودجه سال 1400 اتفاق افتاده این است که ردیف و اعتباری ویژه برای چهار استان آذربایجان غربی، هرمزگان، کرمان و خوزستان در نظر گرفته شده است، اضافه کرد:با توجه به شرایط سرانه فضای آموزشی چهار استان یاد شده، این ردیف اعتباری ویژه تصویب شد تا سرانه فضای آموزشی این استان ها ارتقا یابد و به متوسط کشوری نزدیک تر گردد.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: اعتبارات استانی نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس آذربایجان غربی در سال 1399، 110 میلیارد تومان مصوب شده بود که 29 درصد آن تخصیص یافته است در حالی که اعتبارات ملی آذربایجان غربی 208 میلیارد تومان بود که تخصیص صد در صدی داشته است.

رخشانی مهر با اشاره به اینکه استانداردسازی سامانه گرمایشی مدارس در آذربایجان غربی همگام با سراسر کشور اجرا شده است، خاطر نشان کرد: پروژه های نیمه تمامی که رها شده بود نیز ساماندهی شد و عملیات اجرایی و تکمیل آنها با جدیت و اولویت انجام می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1331

به "از کتاب زندگی پدر شهید که خیّر مدرسه ساز است تا جمع آوری مدارس کانکسی روستا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از کتاب زندگی پدر شهید که خیّر مدرسه ساز است تا جمع آوری مدارس کانکسی روستا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید