آمار تعداد سفر و مسافران بین شهری در روزهای کرونایی

به گزارش سرگرمی تفریحی، معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خاطرنشان کرد: طی هفته های گذشته تعداد مسافرت ها و مسافران بین شهری با وسایل حمل و نقل عمومی، به ترتیب 70 و 76 درصد کاهش یافته و این کاهش پس از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بیشتر از گذشته شده است.

آمار تعداد سفر و مسافران بین شهری در روزهای کرونایی

مهران قربانی در گفت وگو با سرگرمی تفریحی درباره آخرین شرایط مسافرت های مردم با وسایل حمل و نقل عمومی در هفته های گذشته اظهار کرد: درخصوص کاهش سفرهای حمل و نقل عمومی بر اساس آخرین آمار تا دیروز (یازدهم فروردین ماه) تعداد سفرهای ناوگان عمومی مسافری 70 درصد کاهش و جابجایی تعداد مسافرین 76 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه آیا تغییرات محسوسی در مسافرت های مردم ایجاد شده است؟ گفت: بله، پس از اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی نیز استفاده از ناوگان عمومی مسافری فرایند کاهشی داشته است؛ به نحوی که بیش از حدود 20 درصد کاهش را نشان می دهد.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای درباره آخرین شرایط ترمینال های مسافری و ایجاد محدودیت و ممنوعیت برای سفرهای نوروزی نیز اینگونه شرح داد: در شرایط فعلی، رویکرد صحیح در حمل و نقل عمومی مسافر برون شهری، ارجحیت انجام سفرهای ضروری و اجتناب ناپذیر مردم با ناوگان حمل و نقل عمومی بوده زیرا قابل آنالیز و مدیریت است؛ لذا سیاست صحیح فعلی، ایجاد محدودیت ها به صورت مدیریت شده و انجام سفرها به صورت کنترل شده است نه ممنوعیت سفرها.

قربانی ادامه داد: بنابراین ممنوعیتی وجود ندارد بلکه محدویت هایی اعمال شده که با توجه به کاهش شدید مسافران، موضوعی طبیعی است؛ البته در موارد جزیی، در چند شهر تصمیمات ناهماهنگ با این سیاست اتخاذ شده بود که متعاقباً منطبق با واقعیات موجود خودشان اصلاح کردند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چگونه سفرهای غیرضروری مردم در این زمینه کنترل خواهد شد، گفت: با توجه به سازو کارهای اتخاذ شده و تعطیلی کلیه اماکن اقامتی، تفریحی و سیاحتی عملا استفاده از حمل و نقل عمومی با قصد سفرهای ضروری و غیر قابل اجتناب در حال اجرا است که گریزناپذیر است. تدابیر لازم برای تامین سلامت و بهداشت سفرهای ناوگان عمومی در مراحل تهیه بلیت و حین سفرها اتخاذ و ابلاغیه های مربوطه صادر شده است که با اجرای آن ها از سوی شرکت های حمل و نقل مسافری، رانندگان و رعایت خود مسافران شرایط مطلوب برای انجام سفرهای ضروری تامین می گردد.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار کرد: استقرار تیم های بهداشتی ذی ربط همچون هلال احمر و اورژانس در هر یک از استان ها برای کنترل شرایط سلامت راننده و مسافران در محل پایانه های مسافری جاده ای در مبدا و مقصد سفرها متعاقب صدور صورت شرایط برای ناوگان اعزامی بهترین اقدامی بوده که در قالب پایانه ها مدنظر بوده است و چنانچه با قوت و مستمر با اهتمام استانداران و مدیران و عوامل استانی پی گیری شده و تداوم یابد، قطعا ضریب اطمینان بالاتری در مورد سلامت و بهداشت مسافران عزیز تامین خواهد شد.

قربانی گفت: مضافاً اینکه علاوه بر کنترل های ارشادی و عملیاتی مذکور ، مسئولیت کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرها به عهده نیروهای محترم انتظامی است که شواهد و قرائن حکایت از کنترل جدی در این زمینه دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 31 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 649

به "آمار تعداد سفر و مسافران بین شهری در روزهای کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار تعداد سفر و مسافران بین شهری در روزهای کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید