6 نشانه ساده کروناویروس که ناگهان خطرناک می شوند

به گزارش سرگرمی تفریحی، هفت صبح/ برخی علائم ساده کرونا می توانند بسیار خطرناک باشند. البته اگر نسبت به شرایط سلامتی خود آگاه باشید می توانید امیدوار باشید فرایند بهبودی شما بسیار بهتر از حد انتظار باشد، با این حال بی توجهی به برخی علائم کرونا پیامد هایی جدی دارد.

6 نشانه ساده کروناویروس که ناگهان خطرناک می شوند

1-لخته شدن خون و سکته های مغزی

دکتر کریستوفر کلنر، استاد جراحی مغز و اعصاب در بیمارستان Mount Sinai در نیویورک، به گاردین می گوید که او شاهد بستری شدن بعضی از بیماران مبتلا به کرونا بوده است که با تجربه لخته شدن خون و سکته های شدید روبرو شده اند.

2-خستگی مزمن

پزشکان آموخته اند که همراه با ریه ها و خون، کرونا می تواند کلیه ها، کبد و مغز را آلوده کند. براساس گزارش هایی که در اوایل این ماه در نشریه پزشکی هلند منتشر شد، 88 ٪ از 1622 بیمار مبتلا به کرونا با میانگین سنی 53 سال، تعدادی از خستگی های ماندگار و شدید را گزارش کرده اند. این در حالی است که این افراد تا پیش از ابتلا به کرونا در شرایطی ایده آل قرار داشتند.

3-افسردگی

عوارض سلامت روانی مانند افسردگی نیز به عنوان یک اثر جانبی طولانی مدت از کرونا گزارش شده است. گاردین می نویسد: اگرچه ویروس هنوز به اندازه کافی شناخته شده نیست تا اثرات طولانی مدت آن روی اندام ها به خوبی درک شود، اما ممکن است بدون توجه به اینکه آیا بیمار نیاز به بستری شدن در بیمارستان داشته باشد، مانع فرایند بهبودی آن ها شود. افسردگی و احساس غم و انزوا از دیگر پیامد های ناشناخته و جدید کرونا است.

4-مسائل مربوط به دستگاه گوارش

عارضه دیگری که در مبتلایان خفیف کرونا دیده می شود در قالب مسائل گوارشی جدی است. اگر این مسائل جدی گرفته نشوند، خطراتی جدی برای افراد ایجاد می کنند. درواقع مسائل مرتبط با دستگاه گوارش باید جدی گرفته شوند.

5-علائم طولانی مدت

در حالی که بیشتر افراد بهبودی نسبتاً سریع را تجربه می کنند، دیگران علائم طولانی مدت را تجربه می کنند. در یک بررسی در هلند مشخص شد که 75 ٪ افراد تنگی نفس مداوم و 45 ٪ فشار قفسه سینه را تجربه کرده اند.

6-علائم چرخشی

بعضی از افراد هفته ها یا حتی ماه ها چرخش علائم مختلف را تجربه کرده اند. رانیت میشوری، استاد طب پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه جورج تاون در این خصوص می گوید که وی تعداد معدودی از بیماران دارای علائمی مانند خستگی، گلو درد، اشتهای ضعیف و احتقان جزئی ریه هستند را دیده است که ماه هاست با علائم چرخشی خود درگیرند. این موضوع برای بیماران و پزشکان که از آن ها مراقبت می کنند، بسیار ناامید کننده است. بعضی از آن ها علائم چرخشی مشابهی را مانند خستگی یک هفته ای، سردرد، گلو درد و کمبود اشتها را تجربه کرده اند.

منبع: همگردی
انتشار: 2 مهر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 897

به "6 نشانه ساده کروناویروس که ناگهان خطرناک می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 نشانه ساده کروناویروس که ناگهان خطرناک می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید