کرونا در اروپا، از اختلاف بر سر طرح گواهی واکسیناسیون تا دردسرهای شیوع ویروس هندی در انگلیس

به گزارش سرگرمی تفریحی، رسانه های غربی از اختلافات بالا بین کشورهای اروپایی بر سر طرح گواهی واکسیناسیون به منظور تسهیل سفرها در اروپا خبر داده و شیوع ویروس هندی هم طرح دولت انگلیس برای کاهش مرحله ای محدودیت ها را با چالش همراه نموده است.

کرونا در اروپا، از اختلاف بر سر طرح گواهی واکسیناسیون تا دردسرهای شیوع ویروس هندی در انگلیس

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، بحران کرونا همچنان مسئله ای حل نشده و مبهم در اتحادیه اروپا باقی مانده است.

221 مرگ روزانه کرونایی در آلمان

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 4209 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت اطلاع داد و به این ترتیب نرخ مبتلایان جدید به ازای هر 100 هزار نفر به 79.5 در عرض یک هفته گذشته رسید. 221 نفر هم در این مدت در اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده اند.

اعتراف معاون مرکل به خطاها در دوران کرونا

اولاف شواتز، معاون صدر اعظم آلمان هم در سخنانی به خطاهای دولت در دوران مبارزه با کرونا اعتراف نموده و از جمله این را تصمیم غلطی دانست که در اوایل این پاندمی مدرسه ها تعطیل شد. وی همچنین شرایط مراکز مراقبت از سالمندان را در طول این دوره نگران کننده دانست. شولتز همچنین از فرایند تهیه واکسن برای اتحادیه اروپا در سال گذشته انتقاد نموده و گفت: این فرایند باید به گونه ای دیگر جریان پیدا می کرد.

گسترش ویروس هندی خطری برای طرح زمان بندی کاهش محدودیت ها در انگلیس

بر اساس یک گزارش رسانه ای گسترش ویروس جهش یافته هندی می تواند طرح های زمان بندی برای کاهش محدودیت ها در انگلیس را به خطر بیاندازد.

به نوشته روزنامه تایمز دولت در حال آنالیز این مسئله است که اگر این ویروس تحت کنترل در نیاید محدودیت ها را تمدید کند. همچنین بعضی محدودیت های منطقه ای هم مد نظر دولت است.

ویروس جهش یافته هندی همچنان در انگلیس در حال گسترش است. به گفته وزیر بهداشت این کشور در سراسر انگلیس 2323 مورد آلودگی به این ویروس تایید شده است که 1000 مورد بیشتر از 12 ماه می است. بعضی مناطق انگلیس بیشتر تحت تاثیر شیوع این ویروس قرار گرفته اند.

واکسینه شدن کامل حدود یک سوم شهفرایندان انگلیسی

وزیر بهداشت انگلیس واکسیناسیون را راه مقابله با این ویروس دانسته است. تا به حال بیش از 20 میلیون نفر در انگلیس کاملا علیه کرونا واکسینه شده اند که حدود یک سوم شهفرایندان را شامل می گردد.

اپوزیسیون دولت را مقصر شیوع ویروس هندی در انگلیس می دانند

اپوزیسیون انگلیس دولت را مقصر شیوع ویروس هندی در کشورشان می دانند. آن ها اعلام کردند که نخست وزیر برای مذاکرات با هند درباره توافق تجارت آزاد مدتها در این باره که این کشور را در لیست قرمز کرونایی قرار دهد تردید داشت. به گفته اپوزیسیون انگلیس در این دوران تردید حدود 20 هزار نفر از هند به انگلیس سفر کردند.

اختلاف در اروپا بر سر طرح گواهی واکسیناسیون

انتظار می رود که برای اجرایی شدن طرح گواهی واکسیناسیون در اروپا مذاکرات سختی در پیش رو باشد. مواضع کشورها در این باره خیلی با هم متفاوت است. بیرگیت سیپل، نماینده مجلس اروپا در آستانه برگزاری مذاکرت در این باره گفته است که بسیاری از مسائل همچنان باز وجود دارد. نمایندگان دولت های اروپایی هم در این باره موضع محتاطانه ای اتخاذ نموده و از احتمال برگزاری مذاکرت بعدی در طول هفته آینده اطلاع داده اند.

این مدرک دیجیتالی باید علاوه بر اطلاعاتی درباره واکسیناسیون همچنین حاوی اطلاعاتی درباره تست های کرونای صورت گرفته و ابتلا به این بیماری در افراد هم باشد. درخواست ها برای انجام تست های رایگان و حذف واکسن هایی که در اتحادیه اروپا تایید نشده اند مسائلی بحث برانگیز در این باره است.

کاهش محدودیت های سفر در اتریش

اتریش هم از روز چهارشنبه قرنطینه اجباری برای سفرها از آلمان را لغو می نماید. همچنین اتریش قواعد قرنطینه برای کشورهای بلژیک، بلغارستان، دانمارک، فرانسه، یونان، ایتالیا، پرتغال ، اسپانیا، سوئیس ، جمهوری چک و مجارستان را هم لغو نموده است.

تمدید شرایط اضطراری کرونایی در مجارستان

مجارستان هم شرایط اضطراری کرونایی را رسما تا جلسه جدید مجلس تا پاییز تمدید کرد. نمایندگان ملت در مجلس این کشور روز سه شنبه این تصمیم را به درخواست دولت ویکتور اوربان اتخاذ کردند.

شمار روزافزون بیماری های روانی در بچه ها و نوجوانان آلمانی

با توجه به شمار روزافزون بیماری های روانی در بین بچه ها و نوجوانان رئیس فراکسیون چپ ها در مجلس این کشور خواهان بازگشت سریع به کلاس های عادی و برگزاری اجلاسی در این باره در دفتر صدر اعظم شد. دیتمار بارتش، رئیس فراکسیون چپ ها بچه ها را بازندگان این پاندمی ارزیابی نموده است.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه در عرض 24 ساعت 3,350 به کرونا مبتلا شده اند و 196 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم در عرض 24 ساعت 1,979 به کرونا مبتلا شده اند و 5 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 3,455 به کرونا مبتلا شده اند و 140 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده اند.

در اسپانیا هم بر اساس جدیدترین آمارها در عرض 24 ساعت 3621 نفر به کرونا مبتلا شده و 140 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 5,881,137 نفر از شروع شیوع کرونا به آن مبتلا شده اند و 107,812 اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به امروز 4,452,756 به کرونا مبتلا شده اند و 127,684 اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 4,162,576 به کرونا مبتلا شده اند و 124,296 هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین آمارها نشان می دهد که در اسپانیا هم تا به حال 3,615,860 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 79,432 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در آلمان هم تا به حال 3,608,292 به کرونا مبتلا شده اند و 86,870 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 تیر 1400 بروزرسانی: 3 تیر 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1417

به "کرونا در اروپا، از اختلاف بر سر طرح گواهی واکسیناسیون تا دردسرهای شیوع ویروس هندی در انگلیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از اختلاف بر سر طرح گواهی واکسیناسیون تا دردسرهای شیوع ویروس هندی در انگلیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید