وزارت صمت چگونه می خواهد قیمت خودرو را کاهش دهد؟

به گزارش سرگرمی تفریحی، خبرنگاران: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قصد داریم با افزایش ساخت داخلی، وابستگی صنعت خودروسازی را به خارج از کشور کاهش دهیم که با این کار، قیمت ها هم کاهش می یابد.

وزارت صمت چگونه می خواهد قیمت خودرو را کاهش دهد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، امیر بیات معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قصد داریم با افزایش ساخت داخلی، وابستگی صنعت خودروسازی را به خارج از کشور کاهش دهیم که با این کار، قیمت ها هم کاهش می یابد.

بیات با حضور در تحریریه بخش خبری 21 شبکه یک سیما با اشاره به اینکه کشور در بخش خودروسازی، سال ها در کوشش است و دولت های مختلف از قطعه سازان داخلی، حمایت نموده اند، اضافه نمود: دولت ها و خودروساز ها کوشش کردند قطعه سازی را افزایش دهند.

وی با اشاره به فراوری خودرو k132 در ایران خودرو اضافه نمود: حدود 92 درصد این خودرو داخلی سازی شده است و 8 درصد آن از خارج وارد می گردد که کوشش می کنیم این 8 درصد هم داخلی سازی گردد.

بیات گفت: تحریم ها فرصتی را برای صنعت خودرو فراهم نموده است تا وابستگی خود را به خارج قطع کند.

سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به اینکه قرارداد هایی با مشارکت 36 سازنده برای اجرای 55 طرح بسته شده است، اضافه نمود: حجم این قراردادها, 1260 میلیارد تومان است که سالانه کاهش ارزبری 66 میلیون یورویی را خواهد داشت.

وی با بیان اینکه وجود نمایشگاه های دائمی، یاری بزرگی در متعادل سازی احتیاج ها و فراوری است اضافه نمود: اکنون نمایشگاه های دائمی داریم و قصد داریم این نمایشگاه ها را برای صنایع مختلف در بخش فولاد و لوازم خانگی ایجاد تا میان فراوریکنندگان و احتیاجمندی های کشور، تعادل برقرار کنیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 847

به "وزارت صمت چگونه می خواهد قیمت خودرو را کاهش دهد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت صمت چگونه می خواهد قیمت خودرو را کاهش دهد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید