واکنش همتی به تحریم تازه بانک های ایرانی

به گزارش سرگرمی تفریحی، رئیس کل بانک مرکزی در واکنش به تسری تحریم های ثانویه به به جامانده بانک های ایرانی گفت: تعدادی از این بانک ها وظیفه انتقال منابع برای خرید دارو و مواد غذایی را به عهده دارند و بانک های خارجی که با این بانک ها مبادلاتی داشتند، عملا معافیت ها و مجوزهای لازم را برای تأمین اقتصادی مبادلات دارو و محصولات غذایی دریافت نموده اند.

واکنش همتی به تحریم تازه بانک های ایرانی

به گزارش ایرنا، عبدالناصر همتی اضافه کرد: هر چند درماه های گذشته برای تامین دارو و غذای مردم به خاطر فشار حداکثری به شدت در مضیقه بودیم، ولی تا به امروز از جهتها و روش هایی اجازه ندادیم هیچ گونه کمبودی در کشور ایجاد گردد.

او گفت: از این پس نیز بانک مرکزی در کنار بخش خصوصی، تمام کوشش خود برای تأمین دارو و کالاهای اساسی مورد احتیاج مردم از روش های مختلف به کار خواهد بست و اجازه نخواهد داد از این ناحیه فشار بیشتری بر مردم وارد گردد.

همتی تأکید کرد: این اقدام آمریکا بیش از آنکه اثر مالی داشته باشد، برای اهداف تبلیغاتی و سیاسی داخلی آمریکا صورت گرفته است و نشانگر دروغ و فریب بودن ادعای حقوق بشر و انسان دوستی سران این کشور است و قطعا چنین اقداماتی در حافظه ملت ایران ثبت خواهد شد.

دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه با هدف به زانو درآوردن مردم ایران، شرکت تامین سرمایه امین، بانک کشاورزی، بانک مسکن، بانک رفاه کارگران، بانک شهر، بانک اقتصاد نوین، بانک قرض الحسنه رسالت، بانک حکمت ایرانیان و بانک ایران زمین بخشی از تحریم شدگان امروز توسط آمریکا هستند.

این بیانیه همچنین، بانک همکاری منطقه ای اسلامی، بانک کارآفرین، بانک خاورمیانه، موسسه اعتباری مهر ایران، بانک پاسارگاد، بانک سامان، بانک سرمایه، بانک توسعه تعاون و بانک گردشگری هم در این فهرست تحریم ها قرار گرفته اند.

این در حالی است که آمریکا در یک اقدام فریبنده، روز گذشته مدعی شد ایران پیشنهاد آنها برای یاری در مبارزه با کرونا را رد نموده است.

دولت ترامپ در طول سه سال گذشته، شدیدترین تروریسم مالی را علیه مردم ایران به کار گرفته است و پس از آنکه در سازمان ملل متحد و شورای امنیت مغلوب شد، به هر شکل ممکن در کوشش است تا در مدت باقی مانده به انتخابات آمریکا که احتمال پیروزی در آن را اندک می بیند، هرگونه جهت برای بهبود شرایط و بازگشت آمریکا به توافق هسته ای را مسدود سازد.

منبع: فرارو
انتشار: 20 آبان 1399 بروزرسانی: 20 آبان 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 995

به "واکنش همتی به تحریم تازه بانک های ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش همتی به تحریم تازه بانک های ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید