هکرهای شبکه سوخت رسانی آمریکا پول می خواهند

به گزارش سرگرمی تفریحی، به گزارش خبرنگاران، به نقل از رویترز؛ روز جمعه یک گروه هکر که اداره تحقیقات فدرال آمریکا نام آنها را دارک ساید معرفی کرده به بزرگترین شبکه خط لوله انتقال سوخت در آمریکا حمله کردند و به همین خاطر فعالیت این شبکه که نیمی از سوخت مورد نیاز شرق آمریکا را تامین می کند متوقف شد.

هکرهای شبکه سوخت رسانی آمریکا پول می خواهند

این هکرها البته گفته اند که به دنبال ایجاد اغشتاش نیستند و هدف شان از این حمله دریافت باج و پول بوده است.

از آنجا که شرکت اپراتور خط لوله هنوز پیروز به راه اندازی دوباره آن نشده این نگرانی وجود دارد که تداوم تعطیلی کلونیال به ایجاد اختلال جدی در شبکه توزیع سوخت در آمریکا منجر شود.

این هکرها گفته اند هدف ما پول درآوردن است نه اینکه بخواهیم در جامعه مشکل ایجاد کنیم. البته در این بیانیه حمله کنندگان سایبری نگفته اند که چقدر پول می خواهند و البته شرکت کلونیال هم هیچ واکنشی نسبت به این زمینه نداشته و مقامات آمریکایی هم می گویند هیچ مذاکره ای برای پرداخت باج با هکرها نداشته اند.

اداره تحقیقات فدرال آمریکا موسوم به اف بی آی، وزارت انرژی و همچنین کاخ سفید همگی تلاش کرده اند تا به سرعت در برابر حمله سایبری مذکور واکنش نشان داده و سروری که هکرها از آن برای حمله سایبری استفاده کرده اند طی روزهای گذشته خاموش شده است.

منبع: فارس

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1433

به "هکرهای شبکه سوخت رسانی آمریکا پول می خواهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هکرهای شبکه سوخت رسانی آمریکا پول می خواهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید