سفر به بلیز ، 8 مورد از بهترین کارها برای خوشگذرانی در بلیز

به گزارش سرگرمی تفریحی، کارت پستال هایی از سواحل را به خانه بفرستید، جنگل های بارانی سرسبز و حیات وحش متنوع بلیز، همه ارکانهای کاملی برای سفری فارغ از دغدغه های روزمره به مکان گرمسیری ایده آل و برخی از آنها ارائه میکند. این کشور آمریکای مرکزی، کاشانه ویرانه های مایان باستانی و همچنین دارای طولانی ترین سد صخره های مرجانی در نیمکره غربی میباشد. سفر به بلیز و جاهای دیدنی بلیز ترکیب منحصر به فردی از شگفتی های طبیعی حاضر برای سیاحت را ارائه می دهد، بنابراین، هیچ کمبودی برای کارهایی که باید در طول سفر به بلیز و برای خوشگذرانی در بلیز انجام دهید وجود ندارد.

سفر به بلیز ، 8 مورد از بهترین کارها برای خوشگذرانی در بلیز

خوشگذرانی در بلیز : ورزشهای زیرآبی در سدهای مرجانی آمریکای مرکزی

از نمونه جاهای دیدنی بلیز همه درباره سدهای مرجانی بزرگ در استرالیا، بزرگترین سد مرجانی در جهان، شنیده اند، اما آیا شما میدانید که دومین سد مرجانی بزرگ در جهان، کجا واقع شده است؟ صخره های مرجانی آمریکای مرکزی، صخره های دلفریبی هستند که در کنار سواحل مکزیک، گواتمالا، هوندوروس و بلیز قرار دارند. آن ها با طول 700 متر در کل ساحل بلیز کشیده شده و در آبهای زمردی که تخته سنگها را احاطه کردهاند قرار دارند. شما با دیدنی رنگ و وضوح صخره های مرجانی، که به عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شدهاند، مسخ خواهید شد. واقعاً منظره با شکوهی برای دیدن است، اما اگر نمیخواهید برای خوشگذرانی در بلیز ورزشهای زیرآبی انجام دهید، میتوانید با گرفتن یک تاکسی آب آنها را از بالا مشاهده کنید.

در پلانسنسیا زیر نور خورشید و روی شن و ماسه دراز بکش

شبه جزیره پلانسنسیا دارای طولانی ترین پهنه ماسهای در مینلند بلیز است که به پابرهنه کامل مشهور است. سواحل طلایی با 17 مایل طول، مکانی ایده آل برای استراحت در زیر نور خورشید، قدم زدن یا شنا کردن و در کل خوشگذرانی در بلیز است. این منطقه در سراسر سه روستای پلاسنسیا، سین بایت و ساحل مایا گسترده است. روستای پلانسنسیا یک جادهی توریستی میزبان حاوی تعداد زیادی بار و غذاخوری در امتداد خط ساحلی است، در حالی که مایا و ساین بایت به دلیل آرامش و شنهای سفید زیبا مشهور هستند. به یکی از جزایر کوچک و دورافتاده برای خوشگذرانی در بلیز سفر کنید، مخصوصاً در ساحل نیمه ماه در هانتینگکی که خط ممتد شگفت انگیزی را در سفر به بلیز کشف خواهید کرد.

از خرابه های مایان دیدن کنید

یکی از محبوبترین جاذبه های بلیز، خرابه های مایان است. اطمینان حاصل کنید که زمانی را برای تجربه یکی از بزرگترین معابد مرکزی و اتاقهای زیرزمینی برگزاری آیینها، همراه با بارگنجهای با شکوه هنری از طلا، یشم سبز، آبسدین، ظروف سفالین، حکاکیهای ماهرانه بر روی سنگ و نقاشیها، داشته باشید. بلیز به عنوان مرکز مهمی از جهان باستان مایان شناخته شده است، بعضی از مشهورترین مکانهای مایان شامل زونانتونیج، کاراکول، آلتون ها و لابانتون هستند. زونانتونیچ، که در رتبه دوم قرار گرفته، در سرتاسر رودخانه روستای سن خوزه ساکوتز برای خوشگذرانی در بلیز واقع شده و از طریق کشتی قابل دسترسی است.

پیاده روی کنید

در سفر به بلیز بدانید که یکی از کم تراکمترین مراکز جمعیت در جهان است، به این معنی که در آنجا منطقه ها دور افتاده بسیار زیادی وجود دارند که فاقد سکنه بوده و برای پیاده روی مناسب هستند. پارک ملی دون ایلخو از نمونه جاهای دیدنی بلیز یکی از بهترین مقاصد برای پیاده روی است و دارای تعداد بی شماری مسیرهای خود راهنما و هدایت شده است که برای همه توانایی ها و سلیقه ها چیزی برای ارائه دارد. بهترین مسیر های پیشنهادی در تمامی بلیز، مسیرهای پیاده روی در جنگل میباشند که با شانس دیدن بزرگترین گربه کشور، جگوار (پلنگ خالدار آمریکایی) حفاظت شده، همراه است. بسیاری از استراحتگاه های جنگلی دارای مسیرهای طبیعی خودشان هستند، جایی که میتوانید در امتداد مسیرهای مشخصی پیاده روی کنید که در آن گیاهان و درختان با تابلو های کوچک چوبی که اسامی محلی و علمی و در بعضی موارد استفاده های داروهای آن ها را نشان میدهند، علامتگذاری شده اند.

کایاک یا قایقرانی

تعدادی از آبراه های محبوب برای قایقرانی و کایاک سواری، از جمله رودخانه موپان که به سمت دریا در جریان است در سراسر بلیز وجود دارند. در اینجا قبل از ساخت جاده، رودخانه ها اصلیترین راه حمل و نقل و تجارت بودند. پارو زدن نحوه عالی قدم زدن درون کفشهای اولیه بلیسانها است. زندگی قبل از دوران مدرن را تجربه کنید. شرکتهای گردشگری و استراحتگاه ها برای مبتدیان کلاسهای سریع II و III را ارائه میدهند. آموزش در طول اجرا، شامل روخوانی آب سفید، شناخت و یادگیری موانع و گشت و گذار در امواج رودخانه میباشد.

جاهای دیدنی بلیز : بازدید از باغ وحش

فقط با اندکی رانندگی از شهر بلیز واقع شده است. شما میتوانید موجودات گریزپا مانند جاگوار که در جنگل به سختی یافت میشوند را در باغ وحش بلیز از ببینید. باغ وحش تحسین شده بین المللی، در ابتدا پناهگاهی کوچک برای حیوانات وحشی در طول ساخت فیلمهای مستند بود. فیلمساز بریتانیایی، ریچارد فاستر پس از بردن جایزه، موقعیت و حیوانات در منظره فیلمبرداری شده اولین فیلم خود در زمینه حیات وحش بلیز، را به باغ وحش بلیز تبدیل کرده است. در این باغ وحش حصارهای بتنی با سیمهای آهنی وجود ندارند، در عوض بیش از 150 حیوان بومی در محیط زیست طبیعی با حصارکشی محتاطانه و مخفی در آمیخته با درختان و گیاهان نگهداری میشوند.

نمونه هزینه مسافرت منحصر به فرد محلی

هنگام بازدید از هر کشور خارجی، داشتن نمونه هزینه مسافرت محلی و منطقه ضروری است. در حالی که بیشتر گردشگران، غذاهای بلسین مانند جوجه بخارپز شده، برنج و لوبیا و سوپ سرد سبزیجات را امتحان میکنند، ممکن است بخواهید چیزی غیرمعمول تری مانند ماهی نارگیل بخار پز شده را نیز امتحان کنید. به خصوص گوشت خوشمزه حیوانات شکار شده مانند گیبوته که با رکادو، ادویه ای ساخته شده با دانه آناتو و سیر پخته میشود. شکلاتهای خوشمزه آرتیزان کشور برای کارخانه های شکلات درخت کتون، موهو و کاکو را از دست ندهید، همه آن ها دارای کیفیت بالایی هستند و از دانه های کاکائو بلزین ساخته شدهاند.

جاهای دیدنی بلیز : آکتنون تونه چیل ماکنا (Actun Tunichil Mukna)

غار ATM، یا Actun Tunichil Muknal، سفری چند مایلی به زیرزمین است که به عنوان سرزمین عجایب مجموعهای از غارها که طول بعضی از آن ها بیشتر از دو مایل است، می باشد. شاخه رودخانه ای غارها، رودخانه منحصر به فردی است که سرچشمه هایش در عمیقترین غارهای زیر زمینی قرار دارند و از طریق کوهپایه های کارستی در مرکز بلیز در سطح زمین ظاهر شده و حدود 30 مایل قبل از پیوستن به رودخانه سیبون از میان جنگل های بارانی نیمه حارهای جریان می یابند. در طول حرکت از میان جنگل، با تپه های سنگ آهکی برخورد کرده و به جای اینکه در اطراف آن ها جاری شود، از آنجا به سمت پایین سرازیر شده که تجربه ای فراموش نشدنی از سقوط رودخانه در دو مایلی زیر زمین می باشد. شاخه های رودخانه درون غار از میان غارهایی با فضاهای مطمئن کافی عبور می کنند که ماجراجویان از طریق آنها قایقرانی می کنند. بعضی از شرکت های گردشگری بسته های مسیر غار با طول های مختلف ارائه می کنند، بعضی برای شما پیشنهاد یک روز کامل را داشته و دیگران برای بازدید در محدوده زمانی بیشتر کنندگان کشتی کروز را برنامه ریزی کرده اند.

منبع: همگردی
انتشار: 20 دی 1401 بروزرسانی: 20 دی 1401 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1935

به "سفر به بلیز ، 8 مورد از بهترین کارها برای خوشگذرانی در بلیز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به بلیز ، 8 مورد از بهترین کارها برای خوشگذرانی در بلیز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید