هشدار سلیمی نمین درباره عواقب استعفا یا استیضاح روحانی، آرزوی اعدم رئیس جمهور از وظایف نمایندگی است؟

به گزارش سرگرمی تفریحی، خبرنگاران : سلیمی نمین می گوید: استعفا یا استیضاح رئیس جمهور به معنای بی نظمی و بی قاعدگی است. ما در یک شرایط ویژه به لحاظ کرونا و فشارهای مالی آمریکا قرار داریم و در این شرایط ویژه، نباید دنبال شرایط ویژه تری باشیم.

هشدار سلیمی نمین درباره عواقب استعفا یا استیضاح روحانی، آرزوی اعدم رئیس جمهور از وظایف نمایندگی است؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، عباس سلیمی نمین گفت: بعضی عناصر اصلاح طلب بر این طبل می کوبند که دولت در میانه راه متوقف گردد و عده ای از جریان اصولگرا هم از استیضاح صحبت می نمایند در حالیکه ما باید برای تامین مصالح کلان جامعه، عناصر تندرو طیف های مختلف را وادار کنیم که به قانون احترام بگذارند.

از استعفا یا استیضاح ،بحران ایجاد می گردد

سلیمی نمین با اشاره به اینکه کسی که کمترین عقلانیت را داشته باشد، می فهمد که استعفا یا استیضاح رئیس جمهور کار درستی نیست، توضیح داد: استعفا یا استیضاح رئیس جمهور به معنای بی نظمی و بی قاعدگی است. ما در یک شرایط ویژه به لحاظ کرونا و فشارهای اقتصادی آمریکا قرار داریم و در این شرایط ویژه، نباید دنبال شرایط ویژه تری باشیم زیرا از دل این مسائل بحران به وجود می آید. ما باید سعی کنیم کاری کنیم که مسائل برای مردم آسانتر گردد.

وی با بیان اینکه با راهنمایی رهبری بین سران قوا هماهنگی ایجاد شده است که این به نفع قوه مجریه است گفت: در واقع جلسات سران قوا به نفع قوه مجریه بوده و هر دو قوه دیگر می خواهند امکانات خود را به صورت سهل تری در اختیار قوه مجریه قرار دهند تا این قوه مسائل مردم را سریعتر پیش ببرد. علاوه بر این رهبری نیروهای مسلح را مسئول کردند که همه امکانات خود را برای مبارزه با کرونا به میدان بیاورند. رهبری در این زمینه به ستاد فرمان اجرایی امام هم دستور دادند که امکانات خود را برای حل مسائل اقشار محروم بکار بگیرند. به بنیاد مستضعفان هم در این زمینه مسئولیتی داده شد. البته به این نهادها مسئولیت مستقل داده نشد که در واقع به اصطلاح دو دولت در این زمینه کار کند. بلکه هدف اقدامات این نهادها، تقویت دولت بود. رهبری در زمینه مقابله با کرونا به لحاظ اقتصادی و هم به لحاظ موضوع بخشی به دولت، اقداماتی انجام داده اند که موجب تقویت دولت شد. خود ایشان هم تابع دستور محض ستاد کرونا هستند و به اینگونه یک الگوی بی نظیر ارائه کردند که در شرایط کنونی همه امکانات را در جهت تقویت دولت قرار دهند.

مطرح کردن استعفا از سر دلسوزی نیست

سلیمی نمین اعلام نمود: اصلاح طلبانی که استعفای روحانی را مطرح می نمایند از سر دلسوزی صحبت ننموده بلکه این صحبت ها را از جایی خارج از کشور می گیرند. کسانی هم که استیضاح را مطرح می نمایند قطعا بر اساس مصالح جامعه صحبت نمی نمایند. آنها شاید استدلال نمایند که از ظرفیت قانونی استفاده می نمایند. بله این حرف درست است اما عقلانیتی هم وجود دارد که باید در هر شرایطی از یک ظرفیت قانونی استفاده گردد. مجلس ظرفیت های قانونی بیشتری دارد و می تواند دولت را راهنمایی نموده و از دولت مطالبه سازنده داشته باشد. همانطور که رهبری مطالبه سازنده دارند. با آغاز تحریم ها نخ بخیه برای جراحی های پیچیده تحریم شد و رهبری از شرکت های دانش بنیان مطالبه کردند که این کمبود برطرف گردد و با کوششی که انجام شد این کمبود از بین رفت.

دولت باید تا خاتمه دوره قانونی حمایت گردد

وی با تاکید بر لزوم حمایت از دولت تا خاتمه دوره قانونی خود توضیح داد: برای استقرار دموکراسی اسلامی کوشش های زیادی نموده ایم و خط مشی امام و رهبری هم صیانت کردن از این دستاورد است. کم تحملی ها، تندروی ها و الهام گیری از بیرون در صدد بر هم زدن این دموکراسی است اما مشی رهبری این است که باید بر تحمل خود بیفزاییم و دولت هایی را که با رای مردم انتخاب می گردد تا خاتمه دوره قانونی خود حمایت کنیم اما بعضی عناصر اصلاح طلب بر این طبل می کوبند که دولت در میانه راه متوقف گردد و عده ای هم از استیضاح صحبت می نمایند در حالیکه ما باید برای تامین مصالح کلان جامعه عناصر تندرو طیف های مختلف را وادار کنیم که به قانون احترام بگذارند. ما شاهدیم هر گاه یک جریان پیروز می گردد، جریان رقیب، جریان پیروز را فاجعه می داند اما نظام توانسته است که جریان شکست خورده در انتخابات را کنترل کند. الان هم نباید این ظرفیتی که نظام ایجاد نموده است را با دست خود بشکنیم زیرا این عاقلانه نیست.

تندروهای هر دو جریان سیاسی کشور از یک جا الهام می گیرند

وی اظهار کرد: تندروهای جریان اصلاح طلب و اصولگرا از یک جا الهام می گیرند یعنی خارج از کشور و هدف آنها هم به هم ریختگی جامعه است. زیرا این به هم ریختگی آرزوی آمریکایی هاست در حالیکه مردم به این دلیل سختی ها را تحمل می نمایند که آمریکا به هدف خود نرسد و چون جامعه متوجه این مسئله شده است، هر گونه که شده سختی ها را تحمل می نماید اما بعضی عناصر سیاسی کوشش می نمایند که جامعه را به هم بریزند.

وی درباره مطرح شدن اعدام رئیس جمهور گفت: این حرف بی ربط و سست است و من جای بحث در این زمینه ندارم و این بحث ها و مطرح شدن آرزوی اعدام رئیس جمهور از وظیفه نمایندگی نیست.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه امروز هم باید هوشمندی داشته باشیم و مسائلی را مطرح نکنیم که در جامعه التهاب و تنش ایجاد کند، اعلام نمود: البته این به معنای مطرح کردن نقد نیست. نقدهای جدی بر دولت وارد است اما اکثریت مردم به این دولت رای داده است و باید تا روز آخر از دولت حمایت گردد.

وی ادامه داد: مطرح کردن شعار استیضاح و استعفا منافع بیگانگان را تامین می نماید در حالیکه کسانی که دلسوز هستند سختی ها را تحمل می نمایند اما به دولت یاری می نمایند چون اعتقاد استوار دارند که قانون بهترین راه برای تامین مصالح جامعه است.

وی در خاتمه گفت: ما باید شرایط جامعه، منطقه و بین الملل را لحاظ کنیم اما اگر این مسائل را توجه نکنیم نمی توانیم از ظرفیت های قانونی بهترین استفاده را کنیم. وقتی به بهترین ظرفیت قانونی می رسیم که شناخت دقیقی از شرایط خود، جامعه، منطقه و شرایط جهانی داشته باشیم.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 5 آذر 1399 بروزرسانی: 5 آذر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1028

به "هشدار سلیمی نمین درباره عواقب استعفا یا استیضاح روحانی، آرزوی اعدم رئیس جمهور از وظایف نمایندگی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سلیمی نمین درباره عواقب استعفا یا استیضاح روحانی، آرزوی اعدم رئیس جمهور از وظایف نمایندگی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید