نگاهی به تراز تجاری منفی 35 میلیون دلاری ایران با کانادا

به گزارش سرگرمی تفریحی، تغییر اکثریت کرسی های مجلس کشور کانادا باعث شد حکومت این کشور به دست لیبرال ها بیفتد و این اتفاق، ایران را به توسعه روابط دپیلماتیک و مالی با این کشور امیدوار می نماید.

نگاهی به تراز تجاری منفی 35 میلیون دلاری ایران با کانادا

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با دور زمین همراه باشید، سفر دل اگیز به شهرهای تورنتو و ونکوور را با ما تجربه کنید.

به گزارش خبرنگار گروه مالی سرگرمی تفریحی، حضور استفان هارپر در سمت نخست وزیری کانادا و دشمنی وی با ایران باعث شده بود در روابط ایران و کانادا بدترین اتفاقات ممکن به وقوع بپیوندد که از جمله آن می توان به بسته شدن ناگهانی سفارت کانادا در تهران اشاره نمود.

حالا با رفتن او و روی کار آمادن جاستین ترودو، فرصت توسعه روابط تهران و اتاوا فراهم شده است.

ترودو قبل از پیروزی در کمپین های انتخاباتی خود قول داده بود روابط دیپلماتیک با ایران را عادی خواهد نمود و بازگشایی سفارت کانادا در تهران در دستور کار وی قرار خواهد گرفت. در چنین شرایطی بعید نیست که به زودی خط هوایی تهران - اتاوا یا تهران - ونکوور دوباره باز گردد.

همچنین حضور دو ایرانی تبار به نام های مجید جوهری و علی احساسی در کرسی های مجلس کشور کانادا نیز می تواند امید به روابط بهتر با این کشور را بیشتر کند.

اما اطلاعات مربوط به تجارت میان دو کشور به خوبی نشان می دهد که امکان افزایش مبادلات ایران و کانادا فراهم است.

بر اساس آمار گمرک جمهوری اسلامی ایران، حجم واردات ایران از کشور کانادا در نیمه نخست سال جاری چیزی بالاتر از 40 میلیون دلار بوده است. این در حالی که حجم صادرات ایران به کانادا در این مدت کمتر از 5 میلیون دلار بوده است.

در این میان دانه غلات با ارزش نزدیک به 20 میلیون دلار، مکمل های غذایی با ارزش حدود 4 میلیون دلار، تک رشته ها از پلی اوراتان و پلی سولفان با ارزش بیشتر از 4 میلیون دلار و شیر برای انتقالات اولئوهیدرولیکی یا پنوماتیکی با ارزش بیش از 3 میلیون دلار بالاترین میزان واردات ما از این کشور است.

این در حالی است که بالاترین ارزش صادراتی ما را انگور خشک شده با ارزش 827 هزار دلار، مغز پسته تازه و خشک با 592 هزار دلار، خرمای تازه و خشک با 589 هزار دلار و در نهایت رب گوجه فرنگی با 128 هزار دلار به خود اختصاص داده اند.

تراز تجاری منفی 35 میلیون دلاری ایران با کانادا نشان می دهد که کشور ما باید دست کم برای مثبت کردن این عدد در کوتاه مدت کوشش کند.

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 573

به "نگاهی به تراز تجاری منفی 35 میلیون دلاری ایران با کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به تراز تجاری منفی 35 میلیون دلاری ایران با کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید