معاینه روزانه پاکبانان شهر، حمایت از رفتگران با رها نکردن دستکش و ماسک در معابر

به گزارش سرگرمی تفریحی، رئیس کمیته سلامت شورای شهر تهران از شهروندان خواست در راستای حمایت از پاکبانان شهر تهران دستکش و ماسک های خود را نه تنها در معابر رها نکنند؛ بلکه در کیسه های در بسته، در مخازن زباله قرار دهند.

معاینه روزانه پاکبانان شهر، حمایت از رفتگران با رها نکردن دستکش و ماسک در معابر

ناهید خداکرمی در گفت وگو با سرگرمی تفریحی، با انتقاد از رها کردن دستکش و ماسک های استفاده شده از سوی شهروندان در معابر و جوی های پایتخت گفت: این روزها با شیوع کرونا همه افراد جامعه به فکر سلامتی خود و خانواده خود هستند؛ اما در این میان پاکبانان شهر مورد فراموشی و غفلت قرار گرفته اند.

وی با بیان اینکه کرونا بیماری موذی است؛ به گونه ای که می تواند در دوره کمون بسیار مسری باشد و هر فردی که دچار کرونا باشد می تواند حداقل تا 3 نفر را مبتلا کند، اضافه کرد: در این میان که همه به موضوع کرونا حساس هستند شاهد آن هستیم که بعضی از شهروندان ماسک، دستکش و دستمال خود را در سطح معابر و یا حتی مخازن زباله رها می نمایند.

خداکرمی اضافه کرد: ویروس کرونا به روی ماسک، دستکش و... از 2 تا 20 ساعت زنده می ماند و این ویروس می تواند به راحتی به پاکبانان منتقل گردد و این در حالی است که سلامتی پاکبانان مورد فراموشی مردم قرار گرفته است؛ وگرنه نباید شاهد رها شدن ماسک و دستکش در شهر باشیم.

وی اضافه کرد: از مردم می خواهم ماسک و دستکش خود را در راستای حفاظت از جان پاکبان شهر در معابر رها ننمایند.

خداکرمی در پاسخ به این سوال که آیا موردی از ابتلا به کرونا در میان پاکبانان شهر گزارش شده است، گفت: خوشبختانه با اینکه این افراد به صورت مدام در معرض زباله و ماسک های رها شده هستند؛ اما هنوز موردی از ابتلا گزارش نشده است. البته هر منطقه روزانه علائم کارگران و پرسنل پسماند خود را چک می نماید و موارد مشکوک هم در کلینیک های شهر سالم معاینه و آنالیز می شوند و خوشبختانه تا کنون مورد در خطر نداشتیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 607

به "معاینه روزانه پاکبانان شهر، حمایت از رفتگران با رها نکردن دستکش و ماسک در معابر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاینه روزانه پاکبانان شهر، حمایت از رفتگران با رها نکردن دستکش و ماسک در معابر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید