مراجعه روزانه 12 هزار نفر به اداره گذرنامه مشهد

به گزارش سرگرمی تفریحی، فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی از مراجعه 12 هزار نفر به صورت روزانه در زمان های پیک به اداره گذرنامه مشهد خبر داد.

مراجعه روزانه 12 هزار نفر به اداره گذرنامه مشهد

سردار محمدکاظم تقوی فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی در حاشیه بازدید از دانشگاه آزاد اسلامی واحد قوچان در جمع سرگرمی تفریحی با اشاره به فرارسیدن ایام اربعین حسینی و حرکت خیل عظیم زائران حسینی به عراق، عنوان کرد: نیروی انتظامی بر اساس وظایفی که بر عهده دارد میزبان عزیزانی است که از کشورهای همسایه قصد تشرف به عتبات عالیات را دارند.

وی ادامه داد: در بدو ورود پذیرای زائران افغان و شهروندان مشتاق زیارت از کشور افغانستان هستیم و بخشی از آن ها بعد از تشرف به عتبات به مشهد برمی گردند و در مراسم 28 و 29 صفر شرکت خواهند کرد و بخشی از زائران دهه آخر صفر مشتاقان زیارت از کشور پاکستان هستند و بیشتر تعداد زائران نیز مشتاقان ایرانی هستندکه قصد تشرف به حرم رضوی دارند.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی بابیان این نکته که طرح های مختلفی برای اربعین حسینی در کشور در حال اجراست، گفت: فرماندهی انتظامی خراسان رضوی نیز آمادگی لازم را ایجاد کرده و برنامه هایی برای حضور همکاران و بدرقه زائران را داشته ایم.

وی در ادامه در خصوص مباحث مختلف ترافیکی، انتظامی و صدور گذرنامه برای زائران از مراجعه 12 هزار نفر به صورت روزانه در زمان های پیک به اداره گذرنامه مشهد خبر داد و اظهار کرد: مرزها پویاست و طرح هایی در مرزها اجرا شده و در آستانه 28 صفر هم پلیس خراسان رضوی با همه استعداد در قالب طرح های ترافیکی، انتظامی و موضوعات اجتماعی و انضباط اجتماعی را به اجرا خواهد گذاشت و از اکنون آمادگی برای پذیرایی از زائران را داریم.

تقوی اضافه نمود: برای مردم و موکب هایی که قصد پذیرایی از زائران دارند توصیه هایی داریم و در داخل شهر هم باید تمهیداتی اندیشیده شود و برای برگشت تمهیدات اتخاذ شده است بر همین اساس استان خراسان رضوی با همه استعداد به استقبال زائران رفته و امیدواریم خادم خوبی برای همه باشیم و در کمال صحت و سلامت پذیرا باشیم و امیدواریم در یک تعامل مشترک میان مردم، مسئولان و نیروهای انتظامی کار به پایان برسد.

وی بابیان این نکته که کانون های علم همیشه موردتوجه بوده است، شرح داد: پلیس هم بر اساس آنچه مورد نظر است استفاده از ظرفیت های موجود برای پژوهش ها را در دستور کار خود قرار داده تا بتوان از بسترهای علمی حداکثر استفاده را انجام داد و امید می رود تا بتوانیم از بستر همه دانشگاه های استان استفاده و برای پویایی مأموریت های نیروی انتظامی و طرح های تحقیقاتی که وظیفه پلیس است، استفاده کنیم.

پیش بینی اعزام بیش از یک هزار نفر از کشورهای آسیایی برای حضور در اربعین حسینی

در ادامه سردار ماشاءالله جان نثار فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: حضور 40 تا 50 هزار نفر از کشور افغانستان برای شرکت در مراسم و کنگره بزرگ اربعین پیش بینی می شود. طبق سنوات گذشته و بلکه بهتر از سال های قبل پیش بینی های لازم برای ورود اتباع خارجی و افغان با هماهنگی پلیس گذرنامه در نظر گرفته شده است تا سهولت، پذیرایی و پایداری امنیت در مرزها را ببینیم و در این ایام اقدامات کنترلی مرزبانی تشدید می شود و امیدواریم این اتباع با سلامتی وارد و بعد از حضور در اربعین خارج شوند.

وی اظهار داشت: احتمال می رود همچون سال قبل از کشورهای آسیایی هم کاروان هایی برای حضور در اربعین داشته باشیم و بر همین اساس پیش بینی می شود بیش از یک هزار نفر از این کشورها راهی حضور در اربعین حسینی باشند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 25 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 250

به "مراجعه روزانه 12 هزار نفر به اداره گذرنامه مشهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراجعه روزانه 12 هزار نفر به اداره گذرنامه مشهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید