محرز:50 درصد جوانان از ماسک استفاده نمی کنند

به گزارش سرگرمی تفریحی، متخصص بیماری های عفونی با اشاره به نقش ماسک در پیشگیری از بروز کرونا گفت: 50 درصد جوانان از ماسک استفاده نمی کنند.

محرز:50 درصد جوانان از ماسک استفاده نمی کنند

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مینو محرز، متخصص بیماری های عفونی و عضو کمیته کشوری بیماری های عفونی وزارت بهداشت در برنامه تهران کلینیک رادیو تهران گفت: آزیترومایسین در درمان کرونا هیچ تأثیری ندارد.

محرز در پاسخ به پرسشی مبنی بر بازگشت تعداد مبتلایان کرونا به روز های اسفند 98 گفت: فرصت تست دریافت ما بیشتر شده، اما با توجه به بازگشایی مراکز عمومی در تمامی جهان و به تبع آن، ابتلای بیشتر مردم حتی خانواده ها به این بیماری افزایش داشته است. تنها و موثرترین راه پیشگیری از کرونا، استفاده از ماسک است و ماسک زدن باید اجباری شود.

وی درباره زنجیره انتقال کرونا گفت: جوان ها مهمترین حلقه اتصال و ابتلا به کرونا هستند. تقریبا 50 درصد جوانان ازاستفاده از ماسک خودداری می کنند و این امر خطرآفرین است. با عطسه و سرفه یک شخص حدود 200 میلیون باکتری و ویروس منتقل می شود. درصورت استفاده نکردن از ماسک درصد ابتلا به کرونا به حدود 90 تا 95 درصد می رسد.

محرز اضافه نمود: با استفاده دو طرف از ماسک درصد ابتلا به شدت کاهش پیدا می کند. با توجه به عدم امکان قرنطینه وبسته شدن مراکز تجاری، تمامی کشور ها استفاده از ماسک را اجباری کرده اند و پیروز شده اند با این بیماری مبارزه کنند.

محرز با اشاره به اینکه کرونا یک ویروس است نه باکتری گفت: داروی آزیترومایسین برای ازبین بردن باکتری ها استفاده می شود و هیچ تاثیری بر فرایند درمان کرونا ندارد. آزیترومایسین اثر ضد ویروسی ندارد و برای بعضی اشخاص مشکل قلبی ایجاد می کند و داروی کرونا نیست. درجهان همچنان دارویی برای کرونا کشف نشده است و از مردم درخواست می شود گول سوداگران و دلالان را نخورند و تحت تأثیر این اخبار اقدام به خرید دارو نکنند.

محرز خاطر نشان کرد: استفاده نکردن از ماسک می تواند منجر به ابتلای تقریبا 400 نفر از طریق یک نفر به این بیماری شود؛ به خصوص درستوران که مکان خطرناکی است. طبق مطالعات، این ویروس همه ارگان های بدن را می تواند درگیر کند و علائم مختلفی می تواند از خود نشان دهد.

وی اضافه نمود: همچنین امکان ابتلا دوباره شخصی که یک بار به این بیماری مبتلا شده است وجود دارد. علاوه بر نکات ذکر شده استفاده از قلیان به خصوص در مکان های عمومی احتمال ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 842

به "محرز:50 درصد جوانان از ماسک استفاده نمی کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محرز:50 درصد جوانان از ماسک استفاده نمی کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید