متقاضیان نهضت ملی مسکن بخوانند ، ثبت نام دور تازه در 16 استان

به گزارش سرگرمی تفریحی، در مرحله هشتم ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن امکان نام نویسی در 16 استان از جمله مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی، چهارمحال و بختیاری و خراسان شمالی وجود دارد.

متقاضیان نهضت ملی مسکن بخوانند ، ثبت نام دور تازه در 16 استان

به گزارش خبرنگاران، با توجه به ظرفیت های موجود به جای مانده از مرحله هشتم ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن، امکان نام نویسی در 16 استان شامل آذربایجان شرقی، ایرانشهر (جنوب سیستان و بلوچستان)، بوشهر، کرمان، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، لارستان (فارس)، جنوب کرمان، گلستان، مازندران، مرکزی و هرمزگان وجود دارد.

متقاضیان برای ثبت نام به سامانه saman.mrud.ir مراجعه نمایند. این ظرفیت های خالی در راستای مرحله هشتم ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن است که شهریور سال جاری شروع شده بود. با توجه به روینمودهای اخیر وزارت راه و شهرسازی، مهلت زمانی برای ثبت نام نهضت ملی مسکن مشخص نمی گردد و در واقع نام نویسی تا تکمیل ظرفیت ادامه دارد.

در صورت تامین زمین در سایر شهرهای کشور در هر زمان سامانه در این شهرها نیز به تدریج بازگشایی و اسامی شهرها به فهرست اضافه می گردد. بر اساس برنامه آن دسته از شهرهایی که در هر فاز ثبت نام اعلام ظرفیت مازاد نموده بودند، ظرفیت مازاد به جای مانده آن به مرحله بعدی انتقال داده می گردد و امکان تکمیل ظرفیت مازاد اعلام شده در فاز قبلی همچنان وجود دارد. متقاضیان مسکن در شهرهای تازه، باید سابقه سکونت لازم در شهر محل سکونت ذکر شده در این جدول را داشته باشند.

در روزهای اخیر شهریار افندی زاده، سرپرست وزارت راه و شهرسازی گفت که برای بیش از 2.5 میلیون واحد نهضت ملی مسکن، تامین زمین شده است.

این در حالی است که طبق اعلام سازمان ملی زمین و مسکن تا به امروز حدود 57 هزار هکتار زمین برای طرح نهضت ملی مسکن شناسایی شده و 24 هزار هکتار در اختیار این طرح قرار گرفته است. این میزان زمین برای ساخت 1.5 میلیون واحد کفایت می کرد اما با توجه به سیاست کاهش تراکم واحدها این ظرفیت نیز کمتر شده است.

بنا به گفته تقی رضایی، سرپرست معاونت املاک و حقوقی سازمان ملی زمین و مسکن، استان هایی مثل کردستان، مازندران، کهگیلویه و بویراحمد و ایلام با کمبود زمین روبرو هستند.

متقاضیان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن و افراد تحت سرپرستی باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی باشند و متقاضی از تاریخ 22 بهمن 1357 از هیچ یک از امکانات نهادهای عمومی دولتی مربوط به تامین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده ننموده باشد. بعلاوه باید متاهل یا سرپرست خانوار باشد. و زنان مجرد بالای 35 سال سن و مردان مجرد بین 23 سال تمام تا 45 سال به شرط ارائه تعهد نامه محضری در مورد ارائه سند رسمی ازدواج در زمان واگذاری واحد امکان ثبت نام را دارند. سابقه سکونت حداقل 5 ساله در شهر مورد تقاضا از دیگر شروط ثبت نام است.

  • پیشنهاد افزایش وام مسکن ملی به رئیس جمهور | وام مسکن ملی چقدر می گردد؟
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 آذر 1401 بروزرسانی: 9 آذر 1401 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1914

به "متقاضیان نهضت ملی مسکن بخوانند ، ثبت نام دور تازه در 16 استان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متقاضیان نهضت ملی مسکن بخوانند ، ثبت نام دور تازه در 16 استان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید