رگبار پراکنده و وزش باد شدید در برخی نقاط کشور

به گزارش سرگرمی تفریحی، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به کاهش دمای 4 تا 6 درجه ای در سواحل دریای خزر طی امروز (9 شهریور ماه) از بارش باران و وزش باد شدید موقتی در برخی نقاط کشور خبر داد.

رگبار پراکنده و وزش باد شدید در برخی نقاط کشور

احد وظیفه در گفت و گو با خبرنگاران اظهارکرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی و خروجی مدل ها امروز (9 شهریور ماه) تداوم بارش را در استان های ساحلی دریای خزر داریم که بیشترین مقدار بارش در استان های گیلان و مازندران است همچنین دریای خزر نیز در این روز مواج پیش بینی می شود.

وی در ادامه گفت: امروز و فردا (9 و 10 شهریور ماه) کاهش دما بین 4 تا 6 درجه سانتیگراد در این نواحی رخ می دهد همچنین طی امروز به سبب عبور امواج تراز میانی در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و بعضی نقاط استان های زنجان، قزوین، کردستان، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز در استان های البرز، تهران و سمنان به ویژه در ساعات بعد ازظهر و اوایل شب رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

به گفته مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی فردا و پس فردا (10 و 11 شهریور ماه) از شدت بارش در سواحل دریای خزر کاسته می شود ولی همچنان در بعضی ساعات بارش پراکنده در این مناطق رخ می دهد. در ساعت بعد ازظهر این دو روز نیز در بخش هایی از استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و ارتفاعات البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی انتظار می رود.

وظیفه افزود: طی روز سه شنبه (12 شهریور ماه) با نفوذ جریانات خنک شمالی دوباره تشدید بارش در استان های ساحلی خزر رخ می دهد همچنین در این روز در استان های خراسان شمالی، اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی در ساعت بعد ازظهر رگبار پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود. روز چهارشنبه (13 شهریور ماه) نیز بارش پراکنده در سواحل دریای خزر خواهیم داشت.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در ادامه شرح داد: طی سه روز آینده در نوار شرقی کشور به ویژه منطقه زابل، شرق خراسان جنوبی و شرق کرمان وزش باد شدید و در بعضی ساعات خیزش گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا پیش بینی می شود.

وظیفه در انتها درباره وضعیت جوی پایتخت طی دو روز آینده اظهار کرد: فردا و پس فردا (10 و 11 شهریور ماه) آسمان تهران صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد پیش بینی می شود که بیشترین دمای پایتخت فردا در گرم ترین و خنک ترین زمان 33 و 23 درجه سانتیگراد و پس فردا در گرم ترین زمان 32 درجه سانتیگراد و در خنک ترین زمان 23 درجه سانتیگراد خواهد بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 99

به "رگبار پراکنده و وزش باد شدید در برخی نقاط کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رگبار پراکنده و وزش باد شدید در برخی نقاط کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید