فروش نوشابه با جیغ!

به گزارش سرگرمی تفریحی، در اوایل دهه 1960 اندی وارهول آغاز به آزمایش شیوه خاصی از سیلک اسکرین کرد که از آن برای بیان نظرات خود درباره فراوری انبوه استفاده می کرد و از جمله آثار نمادین او به تصویر کشیدن بطری های کوکاکولا بود. اکنون بعد از گذشت 50 سال، کوکاکولا از تفسیر هنرمند پاپ در خصوص مصرف گرایی بهره می برد.

فروش نوشابه با جیغ!

به گزارش هنر آنلاین، یک فیلم تبلیغاتی نو با عنوان شاهکار، تابلوی کوکاکولا اثر وارهول را در کنار نقاشی های آشنای استادان دیگر، مانند جیغ ادوارد مونک (1895)، اتاق خواب ونسان ون گوگ در آرل (1889) و پل درام و تپه غروب خورشید (1858) اثر اوتاگاوا هیروشیگه نشان می دهد.

این فیلم تبلیغاتی دودقیقه ای در یک موزه هنری می گذرد، جایی که گروهی از دانش آموزان زیر نظر معلم خود طراحی می نمایند. ناگهان نقاشی های روی دیوار جان می گیرند و دستی از یک تابلو بیرون می آید و بطری کوکاکولا را از نقاشی وارهول بیرون می کشد. در ادامه بطری نوشابه میان شخصیت های نقاشی های نو و قدیمی در تالار موزه دست به دست می گردد تا در نهایت به دختری با گوشواره مروارید اثر یوهانس ورمیر (1665) برسد که بطری را باز نموده و آن را تعارف می نماید.

بنیاد هنر های تجسمی اندی وارهول با این کمپین همراه است. مدیر فروش بنیاد می گوید: این شاهکار های هنری، همراه با آثار هنرمندان نوظهور از سراسر دنیا، قدرت الهام بخش هنر های بصری را به وسیله لنز جادویی کوکاکولا نشان می دهند.

در سال های اخیر استفاده از آثار هنری معروف در تبلیغات به یک استراتژی محبوب تبدیل شده است. اما برخلاف بنیاد اندی وارهول، هنرمندان دیگر همواره این کمپین ها را تایید نمی نمایند. در ماه نوامبر، بنکسی، هنرمند خیابانی بریتانیایی، برند لباس Guess را به علت استفاده بدون اجازه از آثار هنری او برای مجموعه نوش، محکوم کرد. از سوی دیگر آثار هنرمند آمریکایی کیت هرینگ تقریبا در همه جا ظاهر شده است، از کفش های ورزشی گرفته تا کمپین جواهرات.

شاید عده زیادی از علاقه مندان هنر با دیدن آثار هنری مطرح در تبلیغات چیز های مختلف ناراحت شوند، اما امروزه دیدن آثار هنری مشهور در این مکان ها بسیار رایج شده است. این کار می تواند باعث معرفی بیشتر آثار هنری به کسانی باشد که شناختی از هنر ندارند. کوکاکولا در کنار این کمپین تبلیغاتی، صفحه نوی راه اندازی نموده است که در آن بازدیدنمایندگان می توانند نقاشی های موجود در آگهی را مشاهده نمایند و مصاحبه با بعضی از هنرمندان مطرح معاصر را دیدن نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 اسفند 1401 بروزرسانی: 27 اسفند 1401 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1966

به "فروش نوشابه با جیغ!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فروش نوشابه با جیغ!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید