طرح ساماندهی دریای مازندران 15 خرداد آغاز می گردد

به گزارش سرگرمی تفریحی، جانشین ستاد ساماندهی طرح دریا در مازندران گفت که این طرح سال جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا تا به امروز اجرایی نشده ولی برنامه این است که از 15 خرداد ماه جاری اجرا گردد.

طرح ساماندهی دریای مازندران 15 خرداد آغاز می گردد

ایرنا: حسین حسن نژاد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه نمود : بر اساس برنامه ریزی طرح ساماندهی دریا در حدود 90 نقطه از ساحل خزر در حوزه استحفاظی استان مازندران با حضور نجاتگران اجرایی می گردد.

وی با تاکید بر این که طرح دریا سال جاری طبق پروتکل های بهداشتی مصوب وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی اجرا می گردد ، گفت که آماده نشدن پروتکل و شیوع ویروس کرونا سبب تاخیر 15 روزه آغاز طرح ساماندهی دریا نسبت به سال های گذشته شده است.

طرح دریا همه ساله از ماه خرداد در حدود 400 کیلومتر از سواحل خزری مازندران به اجرا گذاشته می گردد. برنامه ریزی و نظارت بر این طرح با دستگاه های مختلف دولتی و عمومی شامل هلال احمر ، دانشگاه علوم پزشکی ، نیروی انتظامی ، فرمانداری ها و دیگر دستگاه های مرتبط است.

طرح ساماندهی دریا از سال 92 با هدف کاهش مرگ و میر هنگام شنا در دریای خزر در مازندران به اجرا گذاشته شد و توانست در همان سال نخست آمار حدود 200 نفر غرق شده هنگام شنا در تابستان سال 91 را تا 50 درصد کم کند. آمار قربانیان دریا تابستان سال 98 هم به 31 نفر رسید.

شناسایی نقاط کور و حادثه خیز ، نصب تابلوهای شنا ممنوع ، افزایش تعداد ناجیان غریق ، استقرار ماموران انتظامی در مناطق خطرساز ، افزایش ساعات فعال ماندن طرح در شب و ساماندهی شناگاه های خصوصی در کنار فعال نگه داشتن طرح در ماه مبارک رمضان در سال های گذشته مهم ترین عواملی بود که به کاهش آمار قربانیان یاری کرد.

مازندران 370 کیلومتر از ساحل دریای خزر را در اختیار دارد و بر اساس اعلام استانداری پارسال هنگام اجرای طرح دریا 370 نقطه حادثه خیر در این محدوده شناسایی و برای جلوگیری از شنا با تابلوی ‘ شنا ممنوع ‘ و گماشتن ماموران انتظامی و ناجیان غریق نشانه گذاری شد .

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 783

به "طرح ساماندهی دریای مازندران 15 خرداد آغاز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرح ساماندهی دریای مازندران 15 خرداد آغاز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید