دانش آموزان خراسان شمالی جمعه 23 اسفند به مدرسه اترک می فرایند

به گزارش سرگرمی تفریحی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: پخش برنامه های درسی مقاطع مختلف تحصیلی از جمعه 23 اسفند از شبکه استانی اترک آغاز می شود.

دانش آموزان خراسان شمالی جمعه 23 اسفند به مدرسه اترک می فرایند

به گزارش سرگرمی تفریحی آنلاین، عباس سعیدی به خبرنگار ایرنا گفت: برنامه های آموزشی در شبکه ملی آموزش هم در حال پخش است و پیش از این دانش آموزان می توانستند از آن هم استفاده کنند.

وی اضافه نمود: دریافت شبکه آموزش، برای برخی از مردم استان میسر نیست از این رو دانش آموزان این مناطق، تا به امروز نتوانسته اند از برنامه های این شبکه ملی بهره مند شوند.

سعیدی گفت: روزانه 70 دقیقه برنامه آموزشی از شبکه استانی اترک خراسان شمالی پخش می شود که 12 آموزگار ابتدایی و 36 معلم متوسطه اول و دوم، نسبت به تولید محتوای این برنامه ها اقدام کرده اند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: صدا و سیمای استان در خصوص ساعت پخش برنامه ها تصمیم خواهد گرفت.

وی درباره حضور معلمان در مدارس گفت: در شرایط کنونی، به علت شیوع کرونا، اجتماع در مدارس ممنوع است اما آموزش تعطیل نشده است، معلمان برای آموزش دانش آموزان از فضای مجازی بهره گرفته و از خانه آموزش می دهند.

سعیدی اضافه نمود: البته برخی از معلمان به دلخواه خود، در مدرسه حضور یافته و آموزش های ارائه شده را تصویربرداری کرده و در فضای مجازی، در اختیار دانش آموزان قرار می دهند.

وی گفت: دانش آموزان روستایی که دسترسی به فضای مجازی ندارند، می توانند از این پس، از برنامه های شبکه استانی اترک استفاده کنند.

سعیدی گفت: پخش برنامه های آموزشی شبکه استانی در تعطیلات نوروز هم تداوم دارد تا عقب افتادگی درسی دانش آموزان، جبران شود.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی اضافه نمود: دانش آموزان عشایر کوچرو استان هم برنامه های آموزشی را از طریق صدای استانی دریافت می کنند.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی هم گفت: با برنامه ریزی اجرا شده و همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان، ویژه برنامه آموزشی دانش آموزان در این شبکه از جمعه 23 اسفند روی آنتن می رود.

حمید قربانی جم گفت: این کلاس های آموزشی در زمان های 10، 15 و 20 دقیقه ای آماده پخش می شود و مجموعا هفته ای 70 کلاس در مقاطع مختلف از رادیو و تلویزیون پخش می شود.

وی اضافه نمود: در تلویزیون دروس مقطع متوسطه اول و دوم ساعت 10 و مقطع ابتدایی ساعت 13 و 30 دقیقه و در رادیو از ساعت 19 تا 20 پخش می شود که برنامه های رادیویی ویژه مناطق کمتر برخوردار مرزی و عشایری آماده می شود.

بر اساس این گزارش، اخبار دروس آماده پخش در سایت و کانال خبرگزاری صدا و سیما و از طریق زیرنویس تلویزیون و فضای مجازی شبکه اترک قابل پیگیری است.

180 هزار دانش آموز و پیش دبستانی خراسان شمالی در بیش از 2 هزار مدرسه زیر نظر 14 هزار معلم، در حال تحصیل هستند.

بر اساس اعلام مسئولان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی تا به امروز 45 نفر در این استان به ویروس کرونا مبتلا شده و 2 تن نیز درگذشته اند.

مسئولان بهداشتی، با توجه به فرایند رو به رجحان شیوع کرونا، ماندن در خانه را بهترین راه مصونیت و نیز شکستن زنجیره انتقال بیماری عنوان می کنند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 598

به "دانش آموزان خراسان شمالی جمعه 23 اسفند به مدرسه اترک می فرایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانش آموزان خراسان شمالی جمعه 23 اسفند به مدرسه اترک می فرایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید