شرکت مخابرات ایران از حضور در تله کام 2021 انصراف داد

به گزارش سرگرمی تفریحی، به گزارش خبرنگاران، بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی (تله کام 2021) قرار است 5 تا 8 اسفندماه جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار گردد.

شرکت مخابرات ایران از حضور در تله کام 2021 انصراف داد

برگزاری نمایشگاه تله کام به عنوان بزرگترین رویداد صنعت مخابرات و ارتباطات کشور طی سالهای اخیر با حواشی بسیاری همراه بوده و در صورتی که قرار بود این نمایشگاه مهرماه سال 98 برگزار شود، به دلیل انصراف وزارت ارتباطات و شرکت های تابعه آن، سایر فعالان این عرصه از جمله سندیکای صنعت مخابرات و اپراتورهای ارتباطی نیز حضور در این نمایشگاه را تحریم کردند.

این اقدام در نهایت منجر به تغییر مجری برگزارکننده نمایشگاه که سابقه ای چند ده ساله در برگزاری آن داشت، شد و سندیکای صنعت مخابرات ایران با حمایت وزارت ارتباطات، مجری برگزاری این نمایشگاه شد.

پس از آن نیز زمان برگزاری تله کام به دلیل بیماری کرونا بارها تغییر یافت. این بار اما در آستانه برگزاری این نمایشگاه، شرکت مخابرات ایران بار دیگر از حضور در این نمایشگاه انصراف داده است.

به نظر می رسد انصراف شرکت مخابرات ایران از حضور در این نمایشگاه که مورد حمایت وزارت ارتباطات است، به حاشیه های تغییرات مدیریتی در بدنه این مخابرات و نیز اظهارات روز گذشته محمدجواد آذری جهرمی در نمایشگاه اینترنت اشیا باز می شود که با انتقاد از انحصار ایجاد شده از سوی مخابرات در حوزه اینترنت ثابت، گفته است که در عرصه رقابت، مخابرات را ملزم می کنیم تصمیمات غلط خود را اصلاح کند.

امروز شرکت مخابرات ایران با صدور بیانیه ای لحن وزیر ارتباطات را تحقیرآمیز و کاملاً غیر منصفانه عنوان و تاکید نمود: تضعیف شرکت مخابرات ایران نتیجه ای جز تضعیف صنعت مخابرات و ارتباطات، تمامی مشتریان حوزه ICT کشور و حتی سایر اپراتورهای ارتباطی کشور ندارد.

هم اکنون نیز، این شرکت در اطلاعیه ای به نقل از محمدرضا بیدخام مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل شرکت مخابرات ایران، عدم حضور این شرکت را در تله کام 2021، اعلام نموده است.

وی گفت: با وجود اینکه شرکت مخابرات ایران یکی از حامیان اصلی تله کام در طول این سال ها بود و سال جاری نیز با برنامه ریزی های مناسب قصد شرکت در تله کام 2021 را داشت؛ اما به دلیل ایجاد فضای خاص در حوزه ICT کشور، ضرورتی در مورد حضور در نمایشگاه تله کام وجود ندارد.

بیدخام گفت: با وجود اینکه حضور این شرکت به عنوان اپراتور برتر در حوزه ICT کشور با دارا بودن بیش از 60 میلیون مشترک تلفن همراه با ضریب نفوذ بیش از 80 درصد، 28 میلیون مشترک تلفن ثابت و 5 میلیون مشترک اینترنت ثابت، در نمایشگاه تله کام ضروری بود؛ اما فضای این روزهای حوزه ICT کشور باعث شد که شرکت مخابرات ایران رسماً از حضور در تله کام سال جاری خودداری کند.

وی ضمن تشکر از تمامی دست اندرکاران برگزاری این نمایشگاه اظهار امیدواری کرد که در سال های آینده با بهبود شرایط، شاهد حضور شرکت مخابرات ایران در نمایشگاه تله کام خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1292

به "شرکت مخابرات ایران از حضور در تله کام 2021 انصراف داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرکت مخابرات ایران از حضور در تله کام 2021 انصراف داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید