ساخت استنت های خودگرم شونده برای مقابله با تومور سرطانی

به گزارش سرگرمی تفریحی، به گزارش خبرنگاران به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، آنها شرح دادند که تقریباً یک چهام از کسانی که در اثر سرطان جان خود را از دست می دهند، دارای تومور اندام توخالی هستند. چنین توموری را معمولاً نمی توان جراحی کرد. فقط می توان اندام توخالی را برای مدت کوتاهی با استفاده از استنت-یک پروتز لوله ای شکل-باز کرد. با این حال، تومور دوباره رشد می نماید و به وسیله استنت به اندام توخالی نفوذ می نماید.

ساخت استنت های خودگرم شونده برای مقابله با تومور سرطانی

این فناوری تازه به وسیله یوانا اسلابو از انستیتوی فناوری پزشکی کاربردی آخن و بندیکت بائر از انستیتوی صنعتی نساجی ارائه شده است.

هنگامی که میدان الکترومغناطیسی به استنت اعمال می گردد، نانوذرات آن منجر به گرمایش کنترل شده می شوند. از آنجا که تومور نسبت به بافت سالم با حساسیت بیشتری به گرما واکنش نشان می دهد، از بین می رود و اندام توخالی باز می ماند و یک اثر خود تمیز شوندگی به جای می گذارد.

اسلابو شرح می دهد: نه تنها می توانیم هزینه های درمانی را به شدت کاهش دهیم، بلکه مهمتر از همه می توانیم میلیون ها بیمار در سراسر دنیا را درمان کنیم.

یک فرآیند فراوری و اثبات مفهوم هایپرترمی مغناطیسی در حال حاضر وجود دارد و این فناوری تازه از پتانسیل توسعه بسیار بالایی برای این جوزه برخوردار است زیرا می تواند برای تومورهای دیگر در سایر قسمت های بدن مانند پروستات، معده، روده یا مثانه نیز استفاده گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 فروردین 1402 بروزرسانی: 25 فروردین 1402 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1976

به "ساخت استنت های خودگرم شونده برای مقابله با تومور سرطانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ساخت استنت های خودگرم شونده برای مقابله با تومور سرطانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید