دولت هنوز تصمیم جامعی درباره ارز ترجیحی نگرفته است

به گزارش سرگرمی تفریحی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: ابتدا باید رئیس جمهور و تیم هیئت وزیران تصمیم جامعی برای ارز ترجیحی بگیرند آن زمان طبیعتا دستگاه ها آن را اجرا می کنند. هنوز این تصمیم جامع از طریق هیئت وزیران گرفته نشده است.

دولت هنوز تصمیم جامعی درباره ارز ترجیحی نگرفته است

محمدرضا پورابراهیمی در گفتگو با ایسنا در واکنش به اظهارات متناقض درباره چگونگی اجرای مصوبه مجلس درباره ارز ترجیحی در سال جاری گفت: یکی از دغدغه های ما در مجلس این است که وقتی تصمیمی گرفته شده و براساس آن قانون تنظیم می شود باید دولت محکم پشت این سیاست گذاری و قانون بایستد و همه مجموعه ها هم باید با محور رئیس جمهور در جهت حرکت تصمیم گیری ها، حرکت کنند.

وی افزود: مجلس در بودجه سال جاری در مصوبه ای این اختیار را به دولت داد که درباره ارز ترجیحی تصمیم گیری کند، ولی هنوز دولت تصمیم جامع و کاملی نگرفته است، اینکه آیا می خواهد جایگزینی برای ارز ترجیحی داشته باشد و یا اینکه همان فرایند سابق را ادامه دهد. ما هم در مجلس به شدت نگران این شرایط هستیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه وقتی تصمیمی گرفته نمی شود طبیعتا تردیدی در بدنه دولت برای اجرا وجود دارد، افزود: باید در وهله اول شخص رئیس جمهور و تیم هیئت وزیران تصمیم جامع و قاطع گرفته و پشت هم بایستند، بعد ابلاغ شود. آن زمان طبیعتا هر دستگاه ملزم به اجرای تصمیمات است؛ هنوز هیئت وزیران تصمیم جامعی درباره ارز ترجیحی نگرفته است و همین فرایند باعث اشکالاتی در بدنه دولت شده است.

منبع: فرارو
انتشار: 4 تیر 1401 بروزرسانی: 4 تیر 1401 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1819

به "دولت هنوز تصمیم جامعی درباره ارز ترجیحی نگرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت هنوز تصمیم جامعی درباره ارز ترجیحی نگرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید