درخواست دبیر کل سازمان ملل از ایران و آمریکا برای خروج از بن بست

به گزارش سرگرمی تفریحی، به گزارش خبرنگاران به نقل از تودی 24، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد از جمهوری اسلامی ایران و آمریکا خواست تا برای خروج از بن بست فعلی در خصوص توافق هسته ای (برجام) همکاری کنند اما همزمان اذعان کرد که انتظار نتیجه سریعی برای این درخواست ندارد.

درخواست دبیر کل سازمان ملل از ایران و آمریکا برای خروج از بن بست

گوترش بدون اینکه به احتمال میانجیگری پاسخ دهد، افزود: معتقدم همه کسانی که در برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) مشارکت کرده اند و سایر طرف های مربوطه باید با هم همکاری کنند تا عدم اطمینان را کاهش دهند و با مسائل و موانع روبه رو شوند.

وی گفت: موضوع مربوط به اطمینان از این است که همه چیز به تدریج به سمت شرایطی پیش رود که بتوانیم به توافق لازم برای صلح و ثبات در خلیج فارس و همه جهان برسیم.

دبیرکل سازمان ملل با این ادعا که هدف توافق هسته ای امضا شده در سال 2015 جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح هسته ای بود، آن را یک پیروزی بزرگ دیپلماتیک و یک عنصر اساسی برای صلح و ثبات در خلیج فارس دانست و افزود: متاسفیم که این توافق نامه در موضع تردید قرار گرفته است.

گوترش تاکید کرد: روشن است که مسائل، موانع و پیچیدگی های فزاینده ای وجود دارد زیرا آمریکا از توافق نامه خارج شد و اقدامات اضافی (تحریم ها) را انجام داد و ایران هم متعاقباً برخی اقدامات را برای توسعه توانایی های هسته ای خود انجام داد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1217

به "درخواست دبیر کل سازمان ملل از ایران و آمریکا برای خروج از بن بست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست دبیر کل سازمان ملل از ایران و آمریکا برای خروج از بن بست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید