جلسه انتخاب هیئت رئیسه شورای شهرستان رشت لغو شد

به گزارش سرگرمی تفریحی، خبرنگاران/گیلان رئیس شورای شهر رشت خواهان سلب عضویت دو عضو شورای شهرستان رشت شد و اضافه نمود: انتظار داریم فرماندار رشت نامه سلب عضویت این دو عضو را به شورای حل اختلاف استان ارجاع دهد.

جلسه انتخاب هیئت رئیسه شورای شهرستان رشت لغو شد

بیست وپنجمین جلسه شورای شهرستان رشت با دستور جلسه انتخاب هیئت رئیسه شورا برگزار گردید، اما برای سومین بار متوالی به دلیل عدم حضور تعدادی از اعضا و به حد نصاب نرسیدن جلسه لغو شد.

ابراهیم اخوان، رئیس شورای شهرستان رشت در این جلسه با ابزار تاسف از اقدام اعضای شورا، اظهار کرد: به دنبال لغو دومین جلسه انتخاب هیئت رئیسه پیگیر رسیدگی به این وضعیت به وسیله شورای حل اختلاف استان شدیم، اما بنا به درخواست فرماندار شهرستان رشت و علیرغم میل باطنی برای سومین بار متوالی این جلسه را برگزار کردیم، اما مجددا با آبستراکسیون روبرو شدیم.

وی خواهان سلب عضویت دو عضو شورای شهرستان رشت شد و اضافه کرد: در جلسه قبل اعلام کردیم چنانچه سلب عضویت آقایان حامد عبدالهی و حجت جذب معین تکلیف نگردد، جلسه ای برگزار نخواهیم کرد، اما به خاطر احترام به مردم و حقوق شهروندی این جلسه تشکیل شد لذا انتظار داریم فرماندار رشت به صورت مستقیم ورود کند و نامه سلب عضویت این دو عضو را به شورای حل اختلاف استان ارجاع دهد.

رئیس شورای شهر رشت از ارسال صورتجلسه غیبت دو عضو به شورای حل اختلاف استان در تیرماه سال جاری اطلاع داد و گفت: متاسفانه از آن موقع تاکنون هیچگونه اقدامی صورت نگرفته است لذا مجددا در مهرماه سال جاری لوایح و مستندات را طی 52 صفحه به شورای حل اختلاف استان فرستادیم. دو هفته گذشته نیز با فرماندار رشت جلسه داشتیم و این مشکل را مطرح کردیم. فرماندار رشت نیز قول داد در صورت برگزار نشدن سومین جلسه انتخاب هیئت رئیسه شورای شهرستان رشت، شخصا نامه سلب عضویت دو عضو مذکور را به وسیله شورای حل اختلاف استان پیگیری کند.

اخوان رفتار اعضای شورای شهرستان رشت را غیر قابل تحمل دانست و یادآور شد: این رفتار نوعی دهن کجی، بی مسئولیتی و بی تفاوتی در قبال رای مردم محسوب می گردد. شورای شهرستان رشت طی دو سال گذشته عملکرد خوبی داشت و برای اولین بار جلسات شورا را در بخشداری ها برگزار کردیم، اما به دلیل این کارشکنی ها روند کاری شورا متوقف شده است.

وی با بیان اینکه حضور 10 عضو از 14 عضو شورای شهرستان رشت برای رسمیت یافتن جلسات لازم است، اعلام کرد: سه جلسه متوالی گذشته آبستراکسیون شده است. متاسفانه حامد عبدالهی از 25 جلسه در سه جلسه و حجت جذب در 14 جلسه حضور داشته است.

رئیس شورای شهرستان رشت این شورا با شش بخش و هشت شهر را بزرگترین و فعال ترین شورای اسلامی استان دانست و گفت: شورا هر ماه یک جلسه برگزار می نماید و اگر یک عضو سه جلسه متوالی یا شش جلسه غیر متوالی غیبت داشته باشد، از او سلب عضویت می گردد.

به گزارش سرگرمی تفریحی، به دنبال تماس تلفنی رئیس شورای شهرستان رشت با فرماندار این شهرستان در سرانجام جلسه مقرر شد میرشمس مومنی زاده از فردا پیگیر ارجاع موضوع به شورای حل اختلاف استان باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 330

به "جلسه انتخاب هیئت رئیسه شورای شهرستان رشت لغو شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه انتخاب هیئت رئیسه شورای شهرستان رشت لغو شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید