ترامپ: قصد ندارم پمپئو را با حفظ سمت، به عنوان مشاور امنیت ملی معرفی کنم

به گزارش سرگرمی تفریحی، دونالد ترامپ اظهار کرد، قصد ندارد وزیر امور خارجه دولت خود را با حفظ سمت، به عنوان مشاور امنیت ملی معرفی کند.

ترامپ: قصد ندارم پمپئو را با حفظ سمت، به عنوان مشاور امنیت ملی معرفی کنم

به گزارش پایگاه اینترنتی پولیتیکو، دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا به سرگرمی تفریحی گفت، به مایک پامپئو، وزیر امور خارجه دولتش سمت دومی نمی دهد اما با این حال در این باره با او صحبت نموده است.

ترامپ در این باره گفت: به نظر من او عالی است. در واقع من در این باره با او صحبت نموده ام. ما دیدگاه های مشترک زیادی داریم و در اندک مسائلی هم با هم اختلاف نظر داریم اما او دوست دارد فرد دیگری تصدی این سمت (مشاور امنیت ملی) را بر عهده بگیرد و من هم همین نظر را دارم.

به گزارش پایگاه خبری سی ان ان، ترامپ همچنین اظهار کرد، 15 نامزد را برای جانشینی جان بولتون، مشاور امنیت ملی برکنار شده آمریکا در نظر دارد.

ترامپ همچنین گفت که افراد زیادی به تصدی این سمت تمایل دارند. او در این خصوص گفت: همه به شدت خواهان این سمت هستند. افراد زیادی این شغل را می خواهند. این صندلی بسیار خوبی است چون کار کردن با دونالد ترامپ خیلی لذت بخش است. کار کردن با من در واقع خیلی آسان است. می دانید چرا؟ چون همه تصمیمات را من می گیرم. نیازی نیست آن ها کاری نمایند.

تصور غالب این است که ترامپ فردی را برای مقام مشاور امنیت ملی انتخاب خواهد نمود که در تصمیمات او چندان مداخله ای نداشته باشد و بیشتر سعی کند با تیم امنیت ملی رابطه خوبی داشته باشد.

ترامپ پس از اعلام اخراج جان بولتون از دولت، اظهار کرد که هفته آینده جانشین او را معرفی خواهد نمود. به دنبال برکناری بولتون از سمت مشاور امنیت ملی آمریکا، کاخ سفید بیان کرد که این سمت به طور موقت به معاونش، چارلی کوپرمن واگذار می گردد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 27 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 165

به "ترامپ: قصد ندارم پمپئو را با حفظ سمت، به عنوان مشاور امنیت ملی معرفی کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: قصد ندارم پمپئو را با حفظ سمت، به عنوان مشاور امنیت ملی معرفی کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید