باید ها و نباید هایی که افراد پیروز و ناپیروز انجام می دهند

به گزارش سرگرمی تفریحی، یکی از کار هایی که می توانیم برای رسیدن به پیروزیت انجام دهیم این است که از زندگی افراد پیروز درس ها و ترفند هایی یاد بگیریم و آن ها را تقلید کنیم.

باید ها و نباید هایی که افراد پیروز و ناپیروز انجام می دهند

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران ، از تفاوت های افراد پیروز و ناپیروز در زندگی این است که افراد پیروز از پشیمانی می ترسند. این در حالی است که افراد ناپیروز از شکست می ترسند و افراد پیروز ریسک پذیر هستند، ولی افراد ناپیروز در اغلب موارد، بهانه تراشی می کنند.

افراد پیروز برنامه ریزی می کنند، امّا افراد ناپیروز تسلیم زندگی پر استرس می شوند و در نهایت، افراد پیروز زمان خود را به خوبی مدیریت می کنند. این در حالی است که افراد ناپیروز، اغلب، کار های خود را عقب می اندازند.

ما می توانیم جنبه های منفی زندگی افراد ناپیروز را به طور مداوم ذکر کنیم و به مواردی که افراد پیروز در زندگی روزمره خود به کار می گیرند توجه کنیم که آن ها چه چیزهایی را یاد می گیرند و چگونه می توانند به هر هدفی که دارند، دست پیدا کنند.

تقلید از استراتژی های افراد پیروز به ما کمک می کند تا فرد بهتری در حرفه خود شویم.

یک فرد پیروز در محیط خاصی متولد نشده است که بتواند از بدو تولد پیروزیت خود را بدست آورد و از طرفی دیگر، پیروزیت هم یک ویژگی ژنتیکی نیست که از نسلی به نسل دیگر به ارث برسد یا منتقل شود، بلکه پیروزیت پاداشی است که افراد پس از روزها، ماه ها و حتی سال ها در نظم و انضباط شخصی و خودسازی به خود می دهند.

تقلید از یک فرد پیروز به معنای کپی کردن کل سبک زندگی او و خوردن آن چه که او می خورد یا نوشیدن آن چه که او می نوشد نیست. حقیقت این است که ما فقط استراتژی هایی را که به پیروزیت آن ها کمک می کند تقلید می کنیم و آن ها را به زندگی خود اضافه می کنیم.

تقلید از زندگی افراد پیروز مانند افزودن شکر به چای یا قهوه است؛ در حالی که طعم منحصر بفرد خود را حفظ می کنند و شکر فقط آن ها را شیرین می کند.

در مطالعه ای که توسط مجله Forbes در خصوص پیروزیت برخی از افراد انجام شد، نکات قابل توجهی مانند اقدام فوری و شناسایی مسائل، مهم ترین عوامل کمک کننده به آن ها تعیین شد.

هر فردی روی کره زمین 24 ساعت یعنی هزار و 440 دقیقه و 86 هزار و 400 ثانیه در روز وقت دارد. بنابراین، تنها عامل تمایز بین افراد پیروز و منظم، مدیریت زمان مورد استفاده در زندگی شخصی آن ها است. بنابراین، باید درمورد زندگی این گونه افراد به این سوالات پاسخ داده شود که یک فرد پیروز چگونه از این 24 ساعت استفاده می کند؟ آیا افراد پیروز از یک فرد معمولی بیشتر مطالعه می کنند؟ یا افراد پیروز چه نوع انگیزه ای به خود می دهند؟

پاسخ به این سوالات، ما را به راهی هدایت می کند که افراد پیروز پیش از این طی کرده اند و به ما اجازه می دهد تا در همان جهت قدم برداریم. این به معنی سایه ای از پیروز شدن آن ها نیست و در عوض، به ما کمک می کند تا جهتی را برای خودمان بسازیم تا دیگران هم در آن راه قرار بگیرند.

یک فرد پیروز مانند یک فانوس دریایی است که به مسافران خسته و گمشده ای که جهتشان را در تاریکی گم کرده اند، راه را نشان می دهد.

شما حس می کنید که راز اصلی به پیروزیت رسیدن را از دست داده اید. زمان زیادی طول می کِشد تا به شغل رویایی خود برسید و هیچ کنترلی روی زندگی خود ندارید.

افراد پیروز این گونه به دنیا نیامده اند و پیروزیت در آن ها نهادینه شده است. هر انسان پیروزی از کد ها و قواعد سخت گیرانه ای پیروی می کند که انجام دادن آن ها چندان سخت نیست، امّا پایبندی به آن ها سخت است و همین قواعد است که عادی را از خارق العاده جدا می کند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 13 بهمن 1399 بروزرسانی: 13 بهمن 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1160

به "باید ها و نباید هایی که افراد پیروز و ناپیروز انجام می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید ها و نباید هایی که افراد پیروز و ناپیروز انجام می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید