اعلام تحریم های جدید آمریکا علیه 7 شخص و 10 نهاد سوری

به گزارش سرگرمی تفریحی، تهران (پانا) - خزانه داری آمریکا تصمیمات تحریمی جدیدی را علیه مقام های نظامی سوریه، اعضای مجلس سوریه، نهادهای دولت سوریه و اشخاص سوری و لبنانی که به دنبال احیای صنعت رو به وخامت سوریه هستند، اتخاذ کرد.

اعلام تحریم های جدید آمریکا علیه 7 شخص و 10 نهاد سوری

به گزارش فارس، وزارت خزانه داری آمریکا از اعمال تحریم های جدید علیه اشخاص و شرکت های مرتبط با دولت سوریه خبر داد.

وزارت خزانه داری آمریکا تحریم های جدیدی علیه نهادها و اشخاص مرتبط با دولت سوریه از جمله شرکت های فعال در بخش نفت این کشور اعمال کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای اعلام کرده است: امروز دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا اقداماتی را علیه مقام های نظامی سوریه، اعضای مجلس سوریه، نهادهای دولت سوریه و اشخاص سوری و لبنانی که به دنبال احیای صنعت رو به وخامت سوریه هستند اتخاذ کرد.

خزانه داری آمریکا گفته با استناد به قوانین اختیارات مربوط به اعمال تحریم علیه سوریه، اسامی 7 شخص و 10 نهاد را به فهرست SDN (فهرست خاص اشخاص و اتباع تحریم شده) اضافه کرده است.

خزانه داری آمریکا درباره بهانه تحریم این اشخاص و شرکت ها گفته است: این تحریم ها روی اشخاص و نهادهایی تمرکز دارند که از شبکه تولید نفت رژیم سوریه حمایت می کنند.

استیون منوشین، وزیر خزانه داری آمریکا گفت: وزارت خزانه داری مصمم به تداوم اعمال فشار علیه رژیم اسد و حامیان آن به دلیل سرکوبگری های این رژیم است.

از زمان اجرایی شدن قانون موسوم به تحریم های سزار، این پنجمین دور تحریم هایی است که علیه سوریه وضع می شود.

حدود 10 روز پیش منابع خبری گزارش دادند باوجود تحریم های شدید اقتصادی علیه سوریه و تنها بعد از چند ماه از اجرایی شدن تحریم های سزار توسط آمریکا علیه دولت و ملت سوریه، این کشور یک قرارداد استخراج و صادرات فسفات با صربستان امضا و تصویب کرد. مجری این پروژه نیز شرکت صربستانی Womco Associates Daewoo است. علاوه بر صربستان تا به امروز ایران و روسیه نیز در معادن فسفات سوریه سرمایه گذاری کرده اند.

مجلس خلق سوریه، قرارداد سازمان عمومی زمین شناسی و منابع معدنی سوریه که ذیل وزارت نفت این کشور است با شرکت صربستانی مذکور برای استخراج فسفات از معادن شرق تدمر (پالمیرا) را تصویب کرد. مطابق این قرارداد، سهم سوریه 30 درصد و شرکت فوق 70 درصد از سود حاصل شده خواهد بود. قرار است شرکت Womco Associates Daewoo، فسفات استخراج شده را به صربستان صادر کند.

بسام طعمه وزیر نفت سوریه درباره این قرارداد گفت:3 میلیارد تن فسفات در سوریه وجود دارد که به دلیل تحریم ها ما قادر به صادرات آن نیستیم. این قرارداد به تأمین ارز موردنیاز برای تأمین مایحتاج مردم کمک خواهد کرد و نشان می دهد که صادرات فسفات در حال حاضر بهترین گزینه است؛ چراکه بیشتر چاه های نفتی نیز در اختیار آمریکا قرار گرفته است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 20 آذر 1399 بروزرسانی: 20 آذر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1059

به "اعلام تحریم های جدید آمریکا علیه 7 شخص و 10 نهاد سوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام تحریم های جدید آمریکا علیه 7 شخص و 10 نهاد سوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید