ادعای نو مقامات آمریکایی درباره کشتی های ایرانی

به گزارش سرگرمی تفریحی، مقامات آمریکایی ادعای کرده اند کشتی های ایرانی که به سمت ونزوئلا در حرکت بودند و آمریکا به کاراکاس و هاوانا فشار آورده بود تا از پهلوگیری آنها جلوگیری کند، تغییر جهت داده اند.

ادعای نو مقامات آمریکایی درباره کشتی های ایرانی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، تارنمای خبری پولیتیکو از تغییر راستا کشتی های ایرانی که احتمال می رفت به طرف ونزوئلا در حرکت باشند، خبر داد.

در هفته گذشته خبرهایی درباره فشار آمریکا به کشورهای مختلف از جمله کوبا و ونزوئلا مبنی بر خودداری از پذیرفتن این کشتی ها منتشر شده بود.

مقامات آمریکایی می گویند که کشتی های نیروی دریایی ایران راستا خود را تغییر دادند و اکنون در شمال غرب ساحل آفریقا در حرکت هستند.

به نظر می رسد که کشتی های ایرانی، در طول سفر خود از ایران چندین بار راستا خود را تغییر داده اند و باز هم ممکن است دوباره این کار را انجام دهند.

به گفته یک مقام نظامی که به دلیل حساسیت موضوع مایل نبود نامش فاش شود، پس از تغییر راستا این کشتی ها در اوایل هفته آنها احتمالاً به سمت مدیترانه و سواحل سوریه و یا به سمت شمال و روسیه خواهند رفت.

به عقیده مقامات آمریکایی، تغییر راستا کشتی ها نشان می دهد که کارزار آمریکا برای ترغیب دولت های نیمکره غربی جهت بازگرداندن این کشتی ها با موفقیت اجرا شده است.

به نوشته پولیتیکو، ناو ایرانی سهند و ناو مکران پس از آنکه مقامات دولت بایدن به طور علنی و خصوصی از دولت های ونزوئلا، کوبا و دیگر کشورهای منطقه خواستند که اجازه پهلوگیری به آنها را ندهند، راستا تازه ای را انتخاب کردند.

سخنگویان کاخ سفید، وزارت خارجه آمریکا و پنتاگون هنوز اظهارنظری در این زمینه نداشته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مرداد 1400 بروزرسانی: 10 مرداد 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1487

به "ادعای نو مقامات آمریکایی درباره کشتی های ایرانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادعای نو مقامات آمریکایی درباره کشتی های ایرانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید