اجرای دوباره دورکاری کارمندان در صورت تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا

به گزارش سرگرمی تفریحی، خبرنگاران/اصفهان معاون مدیرکل اداری و اقتصادی استانداری اصفهان گفت: با توجه به شرایط بحرانی شیوع کرونا در کشور و اصفهان احتمال اجرای دورکاری کارمندان همانند چند ماه ابتدایی شیوع این بیماری بالا است و در این باره درخواست خود را به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارسال نموده ایم و این ستاد باید تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

اجرای دوباره دورکاری کارمندان در صورت تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا

نعمت الله اشکستانی درباره اینکه با گسترش شیوع کرونا در کشور و اصفهان احتمال اجرای دوباره مصوبه دورکاری کارمندان به صورت یک سوم و دوم وجود دارد یا خیر؟ اظهار کرد: اجرای قانون دورکاری الزاما برای دوران کرونا نیست، البته طبق آخرین بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور، بیماران پرخطر، زنان باردار و کارمندانی که بچه کوچک دارند باید در اولویت دورکاری کارمندان دستگاه قرار گیرند.

وی با تاکید براینکه البته بعضی مدیران و دستگاه ها زیر بار دورکاری کارمندان خود نمی فرایند، گفت: رویکرد مدیریتی بسیاری از مدیران به گونه ای است که زیر بار دورکاری نمی فرایند و یا شاید امکان زیرساختی و اجرایی دورکاری برای بعضی مشاغل وجود ندارد به عنوان مثال بعضی دستگاه ها امضای دیجیتال ندارند.

معاون مدیرکل اداری و اقتصادی استانداری اصفهان با بیان اینکه مشکل اساسی ارتباط نداشتن اتوماسیون های دستگاه ها به وسیله اینترنت است، توضیح داد: شبکه داخلی دستگاه ها با توجه به مخاطراتی که وجود دارد معتقدند که در بستر اینترنت اتوماسیون آنها نباید باز گردد و اگر بخواهیم در این شرایط کارمندی دورکاری کند باید بستری وجود دشته باشند که بتواند دسترسی به اتوماسیون خود داشته باشند و ظاهرا بعضی دستگاه ها از افتا نتوانستند مجوز لازم را دریافت نمایند.

وی درباره اینکه در حال حاضر چند درصد کارمندان استان اصفهان دورکاری می نمایند؟ اظهار کرد: شاید سازمان مدیریت استان و دبیرخاله ستاد استانی کرونا چنین آماری را داشته باشد.

اشکستانی گفت: با توجه به شرایط بحرانی شیوع کرونا در کشور و اصفهان احتمال اجرای دورکاری کارمندان همانند چند ماه ابتدایی شیوع این بیماری بالا است و در این باره درخواست های لازم را به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارسال نموده ایم و این ستاد باید تصمیم نهایی را اتخاذ کند.

وی درباره اینکه بعضی از کارمندان با علایم مشکوک به کرونا از ترس بیکاری و قطع حقوق، بیماری خود را پنهان می نمایند، اظهار کرد: تاکید ما همیشه این است که اگر کارمندی علایم مشکوک دارد در منزل بماند و بعد از تست دادن، جواب آن را به دستگاه خود تحویل دهد و تا زمانی که گواهی سلامت نگیرد به اداره خود بازنگردد و مدیران باید با کارمندان پرخطر در دوران قرنطینه همراهی نموده و مجوز دورکاری دهند.

معاون مدیرکل اداری و اقتصادی استانداری اصفهان توضیح داد: اگر دستگاهی با بیماران و کارمندان پرخطر خود همراهی ننمایند به نوعی تخلف نموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 859

به "اجرای دوباره دورکاری کارمندان در صورت تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای دوباره دورکاری کارمندان در صورت تصمیم ستاد ملی مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید