9 چای که به هضم غذا یاری می نمایند

تحقیقاتی که امروزه بر روی انواع چای اجرا شده است نشان می دهد که آن ها می توانند در برطرف مشکلاتی از جمله حالت تهوع، یبوست، سوء هاضمه و… به خوبی تاثیرگذار باشند. در این مطلب تصمیم داریم شما را با 9 مدل چایی آشنا کنیم که در بهبود فرآیند هضم غذا به یاری شما می آیند.

9 چای که به هضم غذا یاری می نمایند

برترین ها: مردم سراسر دنیا برای هضم بهتر غذا های خود همواره به دنبال راه های مختلفی می روند که نوشیدن انواع چای یکی از این راه هاست. تحقیقاتی که امروزه بر روی انواع چای اجرا شده است نشان می دهد که آن ها می توانند در برطرف مشکلاتی از جمله حالت تهوع، یبوست، سوء هاضمه و… به خوبی تاثیرگذار باشند. در این مطلب تصمیم داریم شما را با 9 مدل چایی آشنا کنیم که در بهبود فرآیند هضم غذا به یاری شما می آیند.

چای نعنای تند

گیاه نعنا به دلیل خاصیت طراوت، طعم دهندگی و تسکین ناراحتی های معده شهرت بسیاری دارد. مطالعات نشان داده است که چای نعنا می تواند هضم غذا را برای افراد به مراتب آسان تر کند. روغن نعنا نیز در بعضی از موارد می تواند باعث تحریک روده شده و بیماری های التهابی روده، یبوست، نفخ و… را درمان کند.

تحقیقات اجرا شده بر 57 نفر از بیماران مبتلا به IBS یا همان روده تحریک پذیر نشان می دهد که 75 درصد از افرادی که دو بار در روز کپسول روغن نعنا را مصرف نمودهاند، شاهد علایم بهبود در بدن خود خواهند بود، آن هم در مقایسه با کسانی که مشغول مصرف دارو های شیمیایی بودند.

چای نعنا نیز فواید بسیاری دارد که مشابه روغن نعنا خواهد بود. برای تهیه این چای شما می توانید 7 تا 10 عدد برگ نعنای تازه را در یک فنجان آب بجوشانید و چیزی حدود 10 دقیقه به آن موقع دهید تا به خوبی دم بکشد.

چای زنجبیل

زنجبیل از میان گیاهان گلدار محبوب بومی آسیاست. این گیاه که به طور گسترده ای به عنوان ادویه در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می گیرد دارای خواص بسیاری است که به سلامت بدن شما یاری خواهد نمود. ترکیبات موجود در زنجبیل می تواند در تحریک انقباضات و تخلیه روده تاثیرگذار باشد، به همین دلیل هم حتی استفاده از زنجبیل به شکل ادویه نیز می تواند در درمان حالت تهوع، گرفتگی روده، سوء هاضمه، نفخ و… موثر باشد. مطالعات نشان می دهد که مصرف روزانه یک و نیم گرم زنجبیل می تواند حالت تهوع های ناشی از بارداری، شیمی درمانی و… را به مراتب بهبود بخشد.

مدتی پیش تحقیقاتی بر روی 11 بیمار مبتلا به سوء هاضمه صورت گرفت که نتایج جالبی را به دنبال داشت. این نتایج نشان می دادند که مصرف مکمل هایی حاوی 1.2 گرم زنجبیل در مقابل دارو های شیمیایی می توانند به طور قابل توجهی زمان تخلیه معده را کاهش دهند.

برای تهیه چای زنجبیل می توانید 2 قاشق غذاخوری ریشه زنجبیل خرد شده را در 2 فنجان آب قرار دهید و چیزی حدود 10 تا 20 دقیقه زمان دهید که بجوشد و به خوبی دم بکشد. بعد از آن، چای زنجبیل خود را صاف نموده و نوش جان کنید.

چای ریشه ژنتیان (کوشاد)

ریشه ژنتیان که به آن کوشاد نیز گفته می گردد گیاهی است که در سراسر دنیا رشد می نماید. انواع مختلفی از این گیاه می تواند در تحریک اشتها و درمان بیماری های مربوط به معده تاثیرگذار باشد. تاثیرات این گیاه به ترکیباتی معروف است که باعث فراوری آنزیم و اسید های گوارشی در بدن می گردد. تحقیقات نشان می دهد که نوشیدن چای ژنتیان می تواند باعث افزایش جریان خود در دستگاه گوارش شده و هضم غذا را به مراتب بهبود بخشد.

شما می توانید ریشه این گیاه را از داروخانه ها و عطاری ها خریداری کنید. برای درست کردن چای کوشاد باید چیزی حدود یک و نیم قاشق چای خوری از این گیاه را در یک فنجان آب بریزید و 5 دقیقه به آن موقع دهید تا به خوبی بجوشد و دم بکشد. شما می توانید این چای را قبل از غذا بنوشید و شاهد تاثیرات مثبت آن در هضم غذا باشید.

چای رازیانه

رازیانه از گیاهان گلداری است که طعم شیرینی دارد و می توان آن را به صورت های خام و پخته مصرف کرد. مطالعات اجرا شده بر روی این گیاه نشان می دهد که رازیانه می تواند از ابتلا به زخم معده جلوگیری کند. احتمال زیاد این ویژگی ناشی از ترکیبات آنتی اکسیدانی گیاه رازیانه است که به آسیب های ناشی از زخم نیز یاری می نماید.

رازیانه می تواند در درمان یبوست و تحریک روده نیز تاثیرگذار باشد. تحقیقات اجرا شده بر روی 86 سالمند مبتلا به یبوست نشان می دهد که افرادی که 28 روز چای رازیانه نوشیده اند حرکات روده روزانه بهتری در مقابل کسانی داشته اند که به مصرف گیاهان شیمیایی مشغول بودند.

برای تهیه چای رازیانه شما می توانید یک قاشق چای خوری از این گیاه را با یک فنجان آب ترکیب نموده و 5 تا 10 دقیقه به آن ها زمان دهید. بعد از دم کشیدن چای، آن را صاف نموده و نوش جان کنید.

چای ریشه سنبل ختایی

سنبل ختایی یا ریشه آنجلینا گیاهی است که در سراسر دنیا رشد می نماید و طعم آن چیزی شبیه به کرفس است. از این گیاه در طب سنتی و به خصوص در بهبود هضم غذا استفاده بسیاری می گردد. مطالعات نشان می دهد که پلی ساکارید موجود در ریشه آنجلینا می تواند به افزایش سلول های سالم و بهبود رگ های خونی دستگاه گوارش یاری کند که تمامی این موارد باعث محافظت از معده در مقابل صدمات مختلف می شوند. تحقیقات اجرا شده نشان می دهد که این گیاه می تواند در ترشح اسید های روده نیز مانند یک محرک عمل کند و با یاری این کار باعث برطرف یبوست گردد.

برای تهیه این چای یک قاشق غذاخوری از این گیاه را با یک فنجان آب جوش مخلوط کنید و 5 تا 10 دقیقه به آن ها زمان دهید.

چای گل قاصدک

قاصدک ها از گیاهان علف هرزی به حساب می آیند که گل های زرد رنگی دارند و در سراسر دنیا نیز رشد می نمایند. مطالعات نشان می دهد که عصاره این گیاه حاوی ترکیباتی است که می تواند در تحریک انقباضات عضلانی و بهبود جریان غذا تاثیرگذار باشد. به علاوه آن که این گیاه می تواند با التهابات معده مبارزه نموده و باعث کاهش فراوری اسید در معده گردد که همین موضوع در کاهش احتمال ابتلا به زخم معده موثر است. با این حال بهتر است که قبل از نوشیدن چای گل قاصدک حتما با پزشک خود مشورت کند.

برای تهیه چای قاصدک، 2 لیوان گل قاصدک را در 4 فنجان آب مخلوط کنید و چیزی حدود 5 تا 10 دقیقه به آن موقع دهید. قبل از نوشیدن، چای را به طور کامل صاف کنید.

چای گیاه سنا

گیاه سنا دارای موادی به نام سنوزید است که در روده بزرگ تجزیه می گردد و می تواند بر روی انقباضات عضلات روده تاثیرگذار باشد. مطالعات نشان می دهد که این گیاه می تواند به درمان یبوست برای بچه ها و بزرگسالان یاری کند و حرکات روده آن ها را بهبود بخشد. با این حال بهتر است در مصرف این گیاه دقت کنید تا دچار اسهال نشوید!

برای تهیه این چای چیزی حدود یک قاشق چای خوری از گیاه سنای خشک را در یک فنجان آب جوشیده بریزید و 5 تا 10 دقیقه به آن موقع دهید تا به خوبی دم بکشد.

چای گل ختمی

پلی ساکارید های موجود در گل ختمی می توانند در تحریک فراوری سلول های فراورینماینده مخاط دستگاه گوارش تاثیرگذار باشد. علاوه بر این، خاصیت آنتی اکسیدانی این گیاه می تواند از التهابات و ایجاد زخم معده جلوگیری کند.

برای تهیه چای گل ختمی یک قاشق غذاخوری از آن را با یک فنجان آب جوش مخلوط کنید و 5 تا 10 دقیقه به آن ها زمان دهید.

چای سیاه

این نوع از چای معمولاً در همه خانه های ایرانی دیده می گردد. این چای دارای تراروبیگین هایی است که در بهبود سوء هاضمه تاثیرگذار است و آنتی اکسیدان های آن نیز می تواند در درمان زخم معده موثر باشد، به همین دلیل نیز شما می توانید با خیال راحت آن را نوش جان کنید.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: بروزرسانی: 13 مهر 1398 شناسه مطلب: 115

به "9 چای که به هضم غذا یاری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "9 چای که به هضم غذا یاری می نمایند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید