15 طرز تهیه ماسک آرد برنج درمان جوش سرسیاه، سفت کردن پوست و &ampamphellip

به گزارش سرگرمی تفریحی، ماسک آرد برنج برای سلامت پوست صورت و بدن خواص شگفت انگیزی دارد. در طب سنتی آسیایی، از به عنوان ماده ای برای روشن کردن پوست استفاده می شده است. علاوه بر این، از دیرباز، آرد برنج برای لایه برداری و تغذیه پوست به کار می رفته است. در این مقاله از در طرز تهیه ماسک آرد برنج به 15 روش را به شما آموزش خواهیم داد و فواید آن را برای انواع پوست شرح می دهیم.

15 طرز تهیه ماسک آرد برنج درمان جوش سرسیاه، سفت کردن پوست و &ampamphellip

چرا ماسک آرد برنج را باید استفاده کنیم؟

*طرز تهیه آسان: یکی از مزیت های ماسک های برنج خانگی برای پوست، استفاده از مواد ارزان و در دسترس برای تهیه آن ها است. این ماسک ها همچنین در مدت زمان کمی آماده و تهیه می شوند.

*کم هزینه بودن: در مقایسه با ماسک های آماده و کارخانه ای، ماسک آرد برنج با صرف هزینه کمتری آماده می شود و نیازی به اختصاص بودجه سنگین برای این محصول زیبایی و مراقبتی پوست لازم نیست.

*درخشندگی پوست: ماسک آرد برنج، عمیقا پوست را پاکسازی می کند و لایه های مرده و کدر پوست را پاک می کند. شما می توانید با استفاده از این ماسک ها پوستی درخشان و شاداب داشته باشید.

*رهایی از جوش های سرسیاه: مخصوصا روی بینی، چانه و … ظاهر می شوند و از بین بردن آنها، گاهی اوقات کار چندان آسانی نیست. اما ماسک آرد برنج می تواند ریشه جوش های سرسیاه را سست کند و بعد از استفاده از این ماسک ها، به راحتی جوش ها خارج می شوند.

*فاقد مواد شیمیایی: اگر از محصولات آرایشی و بهداشتی استفاده می کنید، باید بدانید که ماسک آرد برنج عاری از پارابن، سولفات و دیگر مواد شیمیایی مضر است. بنابراین احتمال واکنش های پوستی، عوارض و حساسیت به کمترین میزان خواهد رسید.

نکته: بعد از استفاده از ماسک آرد برنج مثل سایر انواع ماسک صورت از مناسب پوست صورت خود استفاده کنید.

طرز تهیه انواع ماسک با آرد برنج

1- ماسک آرد برنج و آلوئه ورا برای پوست چرب

این ماسک برای انواع پوست ها مناسب است ولی کسانی که پوست چرب دارند، بیشترین بهره را می توانند از آن ببرند. و آرد برنج را هفته ای یک تا دو بار استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه ماسک آرد برنج با گلاب و آلوورا

آرد برنج: 1 قاشق غذاخوری

ژل آلوئه ورا: 1/2 قاشق غذاخوری

گلاب: 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک آرد برنج برای جوش سرسیاه

برای درست کردن این و شادابی پوست، آرد را الک کنید تا کاملا نرم شود. سپس آن را در یک کاسه بریزید و ژل آلوئه ورا و گلاب را به آن اضافه کنید تا حالت خمیری بگیرد. صورتتان را با آب یا گلاب کمی مرطوب کنید و این ماسک خمیری را به آرامی روی پوست قرار دهید. 10 تا 15 دقیقه بعد، پوستتان را بشویید و خشک کنید.

2- ماسک آرد برنج و شیر

این ماسک با آرد برنج برای پوست های معمولی تا خشک قابل استفاده است. حتی برای از بین بردن چروک های پوستی در سنین بالا هم می توان از آن استفاده کرد. این ماسک را یک یا دو بار در هفته استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه ماسک آرد برنج

آرد برنج: 1 قاشق غذاخوری

شیر سرد: 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک برنج برای چروک صورت

برای تهیه این ماسک در یک کاسه آرد برنج الک شده را با شیر مخلوط کنید تا حالت خمیری و کمی رقیق بگیرد. در صورت نیاز، شیر بیشتری اضافه کنید. سپس ماسک را روی پوست تمیز و مرطوب بزنید. بعد از 15 دقیقه خمیر روی صورتتان خشک می شود. آن را با آب ولرم بشویید و خشک کنید.

3- ماسک آرد برنج و آب

آرد برنج خواص زیادی برای سلامتی و زیبایی دارد که یکی از آنها، پر کردن و چاقی صورت است. از آنجایی که این ماسک آرد برنج به آبرسانی پوست کمک می کند و مواد مغذی و مفیدی را به پوست می رساند، می توان برای رفع لاغری صورت از آن کمک گرفت.

مواد لازم برای تهیه ماسک آرد برنج

آرد برنج: 1 قاشق غذاخوری

آب: 3 قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک آرد برنج برای چاقی صورت

در یک کاسه آرد برنج و آب را با هم ترکیب کنید تا حالت خمیری پیدا کند. این خمیر لطیف را به مدت 15 دقیقه روی پوست خود قرار دهید و بعد با آب ولرم بشویید و خشک کنید.

4- ماسک آرد برنج و جو دوسر

با لایه برداری از لایه های عمیق پوست، آن را تمیز کرده و ناخالصی ها را از بین می برد. ترکیب آرد برنج و جو دوسر، برای رفع لکه های پوستی و تیرگی های ناشی از آن مفید بوده و به شفافیت و درخشندگی پوست کمک می کند. این و آرد برنج را 2 بار در هفته استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه ماسک آرد برنج برای سفید شدن پوست

پودر جو دو سر: 1 قاشق غذاخوری

آرد برنج:1 قاشق غذاخوری

شیر: به میزان لازم

طرز تهیه ماسک آرد برنج و جو برای روشن کردن پوست

برای درست کردن این ماسک آرد برنج برای انواع پوست، همه مواد را در یک کاسه بریزید و ترکیب کنید تا حالت خمیری بگیرد. ماسک را روی پوست صورت و گردن خود بمالید و بعد از 20 تا 30 دقیقه آن را با آب ولرم بشویید و خشک کنید.

5- ماسک آرد برنج با گلاب

این و آرد برنج پوست را خنک می کند و خاصیت ضد باکتریایی برای پوست دارد. همچنین می توان ناخالصی ها و رادیکال های آزاد را از بین برد. این ماسک را هفته ای یک بار استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه ماسک آرد برنج

آرد برنج: 1 قاشق غذاخوری

گلاب: به میزان لازم

ماسک آرد برنج و گلاب برای تقویت پوست

در یک کاسه آرد و گلاب را با هم مخلوط کنید تا حالت خمیری پیدا کند. این مخلوط را روی پوست خود بمالید و 15 دقیقه بعد، با آب گرم بشویید و خشک کنید.

6- ماسک آرد برنج با ماست

به عنوان یک ماده لبنی، به و مرطوب کردن آن کمک می کند. همچنین با آبرسانی پوست می تواند تولید کلاژن را تسریع کند. برای از بین بردن چربی اضافی پوست نیز می توانید از این ماسک استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه ماسک آرد برنج و ماست

آرد برنج: 1 قاشق چای خوری

ماست: 1 قاشق چای خوری

روغن زیتون: 1/4 قاشق چای خوری

: 1/2 قاشق چای خوری

طرز تهیه ماسک آرد برنج و ماست برای آبرسانی به پوست

برای درست کردن ماسک آبرسان پوست با آرد برنج، همه مواد را در یک کاسه با هم ترکیب کنید تا یک مایه خمیری به دست بیاید. این ماسک را روی پوست خود بمالید و 20 دقیقه بعد آن را بشویید.

7- ماسک آرد برنج و سیب زمینی

و آرد برنج برای و روی گونه ها به کار می رود. همچنین به خاطر نشاسته موجود در سیب زمینی، از آن برای روشن کردن پوست هم استفاده می شود.

مواد لازم برای تهیه ماسک آرد برنج

آرد برنج: 1 قاشق غذاخوری

ماست یا شیر: 1 قاشق غذاخوری

سیب زمینی رنده شده: 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک آرد برنج و سیب زمینی

در یک کاسه، آرد برنج را الک کنید و ماست (یا شیر) را اضافه کنید. سپس مقداری سیب زمینی را رنده ریز کرده و با آب سیب زمینی به آن اضافه کنید. همه مواد را با هم مخلوط کرده و مایه خمیری به دست آمده را روی پوست خود بمالید. 20 دقیقه بعد پوست خود را بشویید و خشک کنید.

8- ماسک آرد برنج و سفیده تخم مرغ

از ماسک آرد برنج و سفیده تخم مرغ برای استفاده می شود. همچنین این ماسک با کاهش ملاتونین پوست، به روشن شدن آن کمک می کند.

مواد لازم برای تهیه ماسک آرد برنج

آرد برنج: 3 قاشق غذاخوری

سفیده تخم مرغ: 1 عدد

عسل: 1 قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک آرد برنج و سفیده تخم مرغ برای بستن منافذ پوستی

برای تهیه این و آرد برنج، همه مواد را در یک کاسه بریزید و ترکیب کنید تا مایه خمیری به دست بیاید. سپس آن را به مدت 20 دقیقه روی پوست قرار دهید و بعد پوست خود را با آب ولرم بشویید و خشک کنید.

9- ماسک آرد برنج و شیر نارگیل

این ماسک با از بین بردن لکه های و، باعث روشن و درخشان شدن پوست صورت شده و به تغذیه آن کمک می کند.

مواد لازم برای تهیه ماسک آرد برنج

آرد برنج: 1 قاشق غذاخوری

شیر نارگیل: 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک آرد برنج برای روشن کردن پوست

برای تهیه ماسک شیر نارگیل و آرد برنج، همه مواد را در یک کاسه بریزید و ترکیب کنید تا مایه خمیری به دست بیاید. سپس آن را به مدت 15 تا 20 دقیقه روی پوست قرار دهید و بعد پوست خود را با آب ولرم بشویید و خشک کنید.

10- ماسک آرد برنج و گوجه فرنگی

این ماسک با متعادل کردن ph پوست، منافذ پوستی را می بندد. همچنین برای درخشان کردن پوست با از بین بردن لکه های پوستی و رفع تیرگی ها، به آن کمک می کند. این ماسک را 2 تا 3 بار در هفته استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه ماسک گوجه فرنگی و آرد برنج

آرد برنج: 1 قاشق غذاخوری

آب گوجه فرنگی: 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک آرد برنج و گوجه فرنگی برای درخشان شدن پوست

برای تهیه این و آرد برنج، همه مواد را در یک کاسه بریزید و ترکیب کنید تا مایه خمیری به دست بیاید. سپس آن را به مدت 15 تا 20 دقیقه روی پوست قرار دهید و بعد پوست خود را با آب ولرم بشویید و خشک کنید.

11- ماسک آرد برنج و روغن ویتامین E

ویتامین E یکی از بهترین ویتامین ها برای جوانسازی پوست های آسیب دیده است که با خواص آنتی اکسیدانی خود، به خنثی کردن رادیکال های آزاد پوست کمک می کند. بنابراین آکنه و ضایعات پوستی را از بین می برد. کلاژن سازی نیز از دیگر مزیت های این ویتامین است. با ترکیب این ویتامین با آرد برنج می توانید یک ماسک عالی برای پوست خود تهیه کنید.

مواد لازم برای تهیه ماسک آرد برنج جوانساز پوست

آرد برنج: 1 قاشق غذاخوری

روغن ویتامین E: به میزان لازم

طرز تهیه ماسک آرد برنج برای کلاژن سازی

در یک کاسه آرد برنج و چند قطره روغن ویتامین E را با هم مخلوط کنید تا شکل خمیری به خود بگیرد. این خمیر را روی پوست صورت و گردنتان ماساژ دهید. بعد از 15 تا 20 دقیقه که خشک شد، صورت و گردنتان را بشویید و خشک کنید.

12- ماسک آرد برنج و چای سبز

برای تغذیه پوست، می توانید از برای پوست استفاده کنید. ترکیب چای سبز با آرد برنج به شفاف شدن پوست کمک می کند. این ماسک آرد برنج را برای تاثیر بیشتر، 2 بار در هفته استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه ماسک برنج و چای سبز

چای سبز کیسه ای: 1 عدد

آرد: 2 قاشق غذاخوری

آبلیمو: 1 قاشق چای خوری

طرز تهیه ماسک آرد برنج و آبلیمو و چای سبز

برای درست کردن این ماسک آرد برنج، یک چای سبز کیسه ای را در یک فنجان آب داغ بیندازید تا دم بکشد. سپس آرد و آبلیمو را هم به آن اضافه کنید. چای سبز را بیرون بیاورید و همه مواد را با هم ترکیب کنید تا حالت خمیری بگیرد. مخلوط به دست آمده را روی پوست خود بمالید. 5 تا 10 دقیقه بعد، پوست خود را با آب ولرم بشویید و خشک کنید.

13- ماسک آرد برنج با پرتقال

این و آرد برنج برای سفت کردن پوست صورت به کار می رود. آب پرتقال سرشار از ویتامین ث است و به تغذیه پوست کمک می کند. این ماسک را هفته ای یک بار استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه ماسک آرد برنج برای سفتی پوست

سیب درختی رنده شده: 1/2 یک عدد کامل

آب پرتقال: 1 قاشق غذاخوری

عسل: 1 قاشق چای خوری

آرد برنج: 2 قاشق غذاخوری

طرز تهیه ماسک آرد برنج برای سفت کردن پوست

برای تهیه این ماسک برای پوست، نصف سیب درختی را رنده کنید. سپس با آب پرتقال، آرد برنج، عسل و سیب رنده شده را در یک کاسه بریزید. همه مواد را با هم مخلوط کنید. این ماسک آرد برنج را روی پوست بمالید و 15 تا 20 دقیقه بعد بشویید و خشک کنید.

14- ماسک آرد برنج و روغن کرچک

این ماسک برای و به کار می رود. آرد برنج و مخلوط آن با گلاب، به جوانسازی پوست کمک می کند. ماسک آرد برنج و روغن کرچک را سه بار در هفته استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه ماسک آرد برنج برای جوش سرسفید

آرد برنج: 1 قاشق غذاخوری

روغن کرچک: 1 قاشق چای خوری

گلاب: به میزان لازم

طرز تهیه ماسک آرد برنج و گلاب و روغن کرچک

برای درست کردن این ماسک آرد برنج، همه مواد را در یک کاسه بریزید و به هم بزنید تا مخلوط و یکدست شوند. وقتی شکل خمیری پیدا کردند، آن را روی پوست بمالید. پس از 5 دقیقه پوست صورت خود را با بشویید و خشک کنید.

15- ماسک آرد برنج با شکلات

برای از بین بردن لک، و درمان تیرگی پوست صورت این ماسک آرد برنج بسیار مفید است. این ماسک را می توانید به صورت روزانه مصرف کنید تا اثر آن را به سرعت مشاهده کنید.

مواد لازم برای تهیه ماسک آرد برنج برای لک صورت

پودر شکلات: 1 قاشق چای خوری

آرد برنج: 1 قاشق غذاخوری

شیر: به میزان لازم

طرز تهیه ماسک آرد برنج و شکلات

برای درست کردن این ماسک، آرد برنج و پودر شکلات را در یک کاسه بریزید و به آن مقداری شیر اضافه کنید که حالت خمیری پیدا کند. این ماسک را روی پوست ماساژ دهید. حدود 15 دقیقه بعد این ماسک را با آب گرم بشویید و خشک کنید.

سوالات متداول

ماسک آرد برنج برای چی خوبه؟

ماسک های آرد برنج باعث لایه برداری عمیق پوست می شود. با هر بار استفاده از آنها، تیرگی پوست کمتر می شود. همچنین پس از استفاده از این ماسک ها، پوستی نرم، درخشان و لطیف خواهید داشت. علاوه بر این ها، استخراج جوش سرسیاه از مزیت های ماسک آرد برنج است.

اگر هر هفته از ماسک برنج استفاده کنید، بعد از 3 تا 4 هفته حتی نیازی به بیرون آوردن جوش ها سرسیاه نخواهید داشت. در کل تاثیر استفاده از این ماسک ها پس از یک ماه قابل رویت و معین است.

ماسک آرد برنج را چه مدت روی پوست قرار دهیم؟

معمولا ماسک هایی که با آرد برنج دست شده و برای پوست استفاده می شوند، بسته به نوعی که دارند بین 10 تا 30 دقیقه باید روی پوست بمانند. اگر از مواد غذایی اسیدی مثل سرکه سفید یا آبلیمو استفاده می کنید، این زمان را تا 5 دقیقه کاهش دهید. چون ممکن است پوست های حساس، به آن واکنش نشان دهند.

منابع: thebeautyinsideout / bebodywise

منبع: افق کوروش
انتشار: 16 آذر 1401 بروزرسانی: 16 آذر 1401 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1917

به "15 طرز تهیه ماسک آرد برنج درمان جوش سرسیاه، سفت کردن پوست و &ampamphellip" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 طرز تهیه ماسک آرد برنج درمان جوش سرسیاه، سفت کردن پوست و &ampamphellip"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید