کیفیت قابل قبول هوای تهران طی صبح امروز، افزایش غلظت آلاینده ها در شامگاه

به گزارش سرگرمی تفریحی، بنابر پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، صبح امروز (14 مهرماه) کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول قرار گرفته است و در طول روز با حاکمیت جو نسبتاً آرام پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد شد.

کیفیت قابل قبول هوای تهران طی صبح امروز، افزایش غلظت آلاینده ها در شامگاه

به گزارش خبرنگاران، با توجه به پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح امروز (14 مهرماه) کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول قرار گرفته که ناشی از پراکندگی آلاینده ها و وزش باد مؤثر است. عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت امروز (14 مهرماه) ادامه خواهد داشت و همزمان با افزایش ترافیک شامگاهی سبب افزایش غلظت ذرات معلق و تجمع آلاینده ها خواهد شد که برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا در بعضی منطقه ها پرتردد دور از انتظار نخواهد بود.

با تداوم این شرایط جوی و انباشت آلاینده ها تا صبح روز پنجشنبه (15 مهرماه) کیفیت هوا در منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت. وزش باد مؤثر در طول روز شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد نمود.

با تداوم این شرایط تا شامگاه پنجشنبه (15 مهرماه) از غلظت ذرات معلق کاسته می گردد و به تبع آن کیفیت هوا در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت، هرچند با وزش باد نسبتاً شدید در بعضی ساعات احتمال گسیل گرد و خاک در منطقه ها مستعد و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت.

به گزارش خبرنگاران، آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 84 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 83 و کیفیت هوا در محدوده قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1586

به "کیفیت قابل قبول هوای تهران طی صبح امروز، افزایش غلظت آلاینده ها در شامگاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیفیت قابل قبول هوای تهران طی صبح امروز، افزایش غلظت آلاینده ها در شامگاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید