وزیر خارجه چین: اتهامات نسل کشی اویغورها کاملا دروغ است

به گزارش سرگرمی تفریحی، وزیر خارجه چین اتهاماتی مبنی بر اینکه کشورش در حال نسل کشی علیه جمعیت اویغورها در استان سین کیانگ است، رد کرد. او گفت: آن به اصطلاح نسل کشی در سین کیانگ به شکل مضحکی پوچ است. این شایعه ای با انگیزه های پنهان و دروغی کامل است.

وزیر خارجه چین: اتهامات نسل کشی اویغورها کاملا دروغ است

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، چندین کشور به ویژه ایالات متحده از این اصطلاح برای توصیف آنچه نقض های حقوق بشری علیه اویغورها می خوانند، استفاده کرده اند. وانگ یی، وزیر خارجه چین هم تلاش کرد تا در مقابل به نسل کشی ها و بی عدالتی هایی که در گذشته در آن کشورها رخ داده بود، تمرکز کند.

او گفت: وقتی صحبت از نسل کشی می شود، بیشتر مردم به بومیان آمریکای شمالی در قرن شانزدهم فکر می کنند، برده های آفریقایی در قرن نوزدهم، یهودیان در قرن بیستم و استرالیایی های بومی که هنوز هم در حال مبارزه هستند.

چین تاکید دارد که اویغورها در کمپ های بازآموزی حضور می یابند تا آموزش فنی و حرفه ای ببینند و هدف آن را حذف افراطگرایی عنوان می کنند اما اتهاماتی مانند کار اجباری و عقیم سازی و تجاوز سیستماتیک و شکنجه علیه آن مطرح می شود.

وانگ یی علاوه بر رد اتهام نسل کشی، از برنامه های چین برای اصلاح سیستم انتخاباتی هنگ کنگ دفاع کرد. به اعتقاد منتقدان، این اصلاحات تضمین می کنند که وفاداران به پکن در راس باقی بمانند. وانگ یی همچنین از آمریکا خواست تا محدودیت های غیرمنطقی علیه چین برای ارتقای همکاری دوجانبه را بردارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 1289

به "وزیر خارجه چین: اتهامات نسل کشی اویغورها کاملا دروغ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه چین: اتهامات نسل کشی اویغورها کاملا دروغ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید