وجود کلاس های بی معلم در استان اصفهان

به گزارش سرگرمی تفریحی، یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: تا آبان ماه همچنان درگیر کلاس های بی معلم در استان اصفهان باشیم.

وجود کلاس های بی معلم در استان اصفهان

محمدجواد ابطحی در گفت وگو با خبرنگار سرگرمی تفریحی در مورد اقدامات وزارت آموزش و پرورش برای برطرف کمبود معلم برای شروع سال تحصیلی جدید، اظهار کرد: آن گونه که اعلام می نمایند اقداماتی را پس از تصویب آیین نامه اجرایی استخدام حق التدریس ها که به تصویب هیئت دولت رسید، انجام داده اند. کارهای مقدماتی و مطالعه پرونده ها را انجام داده اند، اما اینکه این اقدامات تا چه اندازه می تواند کمبود معلم را جبران کند جای سؤال دارد.

وی اضافه کرد: به نظر می رسد این اقدامات کافی نباشد و سازمان برنامه و بودجه با سازمان امور استخدامی کشور در مورد تعداد جذب نیرو به توافق نرسیده اند. ادارات آموزش و پرورش شهرستان های استان مبادرت به توسعه خرید خدمات آموزشی ها نموده اند، این اقدامات بر خلاف قانون است و راه به جایی نمی برد.

این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: معتقدم اقدام درست برای برطرف کمبود معلم، استخدام نیروهای جدید و افزایش ساعات تدریس حق التدریسی ها است. اینکه بعضی مدارس معاونان را برای تدریس انتخاب می نمایند ناشی از نبود شناخت آموزش و پرورش نسبت به مسائل آموزشی است، چرا که وظیفه اصلی معاون چیز دیگری است.

ابطحی توضیح داد: فکر می کنم تا آبان ماه همچنان درگیر کلاس های بی معلم در استان اصفهان باشیم. اقداماتی که آموزش و پرورش انجام داده شاید 75 درصد از مشکل کمبود معلم را جبران کند. اقداماتی که در چارچوب قانون باشد اشکالی ندارد، اما مطلوب آموزش و پرورش نیست، چرا که هدف این نهاد را گم نموده ایم. اگر می خواهیم تعلیم و تربیت اثر داشته باشد نمی توان با این راهکارها راه به جایی ببریم.

وی ادامه داد: دغدغه اصلی ما این است که آموزش و پرورش یک امر حاکمیتی است و تعلیم و تربیت زیربنای پیشرفت و توسعه هر کشوری است، اما با این روش ها آب در هاون می کوبیم و این کوچک انگاری آموزش و پرورش است. دولت ها اهمیت زیادی به آموزش و پرورش نداده اند و این امر سبب بروز مسائل کنونی شده است.

پیش تر اعلام شده بود در استان اصفهان، 15 هزار نیرو برای شروع سال تحصیلی جدید کمبود وجود دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 30 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 175

به "وجود کلاس های بی معلم در استان اصفهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وجود کلاس های بی معلم در استان اصفهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید