نوبرانه فوتسال، قهرمان تورنمنت سه جانبه نشدیم!

به گزارش سرگرمی تفریحی، تیم ملی فوتسال ایران با عملکردی غیر قابل دفاع در تورنمنت سه جانبه مشهد با حضور تیم های درجه دوی اروپا قهرمان نشد.

نوبرانه فوتسال، قهرمان تورنمنت سه جانبه نشدیم!

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی فوتسال که خود را برای حضور قدرتمندانه در مسابقات فوتسال قهرمانی2020 آسیا آماده می نماید تا اینجا فرایند امیدوار نماینده ای در جهت آماده سازی خود نداشته است. با قبول این فرضیه که نتایج بازی های محبت آمیز ملاک عملکرد یک تیم نیست و این بازی ها محکی برای آمادگی بازیکنان تیم ملی است با این حال نتایج ضعیفی که در جریان دو تورنمنت اخیر از تیم ملی اتفاق افتاده نگران نماینده است. از شکست عجیب و تحقیر آمیز مقابل روسیه در تورنمنت آستاراخان تا شکست از بلاروسی که در فوتسال اروپا محلی از اعراب ندارد و در مشهد اولین قهرمانی تاریخش را جشن گرفت. این اولین بار بود که این تیم درجه دو اروپایی پیروز به شکست ایران شد در حالی که در 4 تقابل قبلی خود با تیم ایران شکست خورده بود. در جریان دو بازی ایران در تورنمنت روسیه دفاع ایران بسیار تحت فشار نهاده شد و متاسفانه متزلزل نشان داد.

عجیب اینکه در روسیه نیز تیم ایران مشکل دفاعی داشت و در این مدت کادرفنی نتوانسته راه حلی برای حفره ایجاد شده در سازمان دفاعی تیم ملی پیدا کند. تیم ایران در مصاف با بلاروس حتی در ارائه پاورپلی هم پیروز نبود و در تاکتیکی که پیش از این بارها مهارت خود را نشان داده بود، ضعیف نشان داد.

ناظم الشریعه این روزها یکی از دلایل ناآماده بودن تیم ملی را به بازی های لیگ و فشردگی آن به خاطر پلی آفی بودن بازی ها ربط می دهد حال آنکه خودش از موافقان برگزاری لیگ به این شیوه بود و معتقد بود بازیکنان نباید ماه ها در تعطیلی باشند و با این شیوه زمان بیشتری درگیر بازی هستند.

دیگر دلیل ناظم الشریعه برای ناکامی اخیر تیم ملی عجیب تر از دلیل اولی است. او در حالی ناهماهنگی در تیم را که ناشی از کمبود تمرینات است علت این عملکرد می داند که اکثر نفرات کلیدی تیم ملی که اتفاقا برای این تورنمنت بار دیگر از سوی ناظم الشریعه فراخوانده شده بودند سال ها در کنار هم در تیم های باشگاهی و ملی بازی نموده و به نوعی هماهنگ ترین نسل فوتسالی ایران هستند. اصرار ناظم الشریعه به بازی ندادن به جوانان و اعتماد به مهره هایی که نتیجه تاریخی جام جهانی 2016 را رقم زدند باعث شده تا این بازیکنان به قولی چشم بسته همدیگر را پیدا نمایند و هر دلیلی برای نتیجه نگرفتن تیم ملی مطرح باشد قطعا ناهماهنگی پذیرفته نیست.

در هر صورت تیم ملی ایران هنوز بیش از دو ماه تا حضور در ترکمنستان و بازی های قهرمانی آسیا فرصت دارد. لیگ هم از نزدیک به یک ماه و نیم قبل از آغاز بازی ها تعطیل می گردد تا ناظم الشریعه با فرصت کافی تیم را آماده کند. فوتسال ایران قطعا پتانسیل تکرار قهرمانی در آسیا را دارد و به نظر می سد با آنالیز نقاط ضعف تیم ملی و شنیدن صدای منتقدین می توان به پیروزیت این تیم امیدوار بود وگرنه در بازی های آسیایی و به خصوص در مراحل نهایی که پای ژاپن، تایلند و... به رقابت با ما باز می گردد کوچکترین اشتباه جبران ناپذیر است و چه بسا تراژدی حذف از مقدماتی جام جهانی پس از تیم ملی ساحلی برای تیم فوتسال هم رخ بدهد. فعلا که نوبرانه دومی در تورنمنت سه جانبه ای که در کشور خودمان برگزار گردید را شاهد بودیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 1 بهمن 1398 بروزرسانی: 19 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 391

به "نوبرانه فوتسال، قهرمان تورنمنت سه جانبه نشدیم!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوبرانه فوتسال، قهرمان تورنمنت سه جانبه نشدیم!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید