نصب 60 مجسمه از مفاخر ایران اسلامی در میدان مشاهیر

به گزارش سرگرمی تفریحی، مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد از نصب 60 مجسمه از مفاخر ایران اسلامی در میدان مشاهیر اراضی عباس آباد تا سرانجام سال جاری خبر داد.

نصب 60 مجسمه از مفاخر ایران اسلامی در میدان مشاهیر

ایرنا: شرکت نوسازی عباس آباد، سید محمدحسین حجازی در آیین گشایش نهمین سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی تهران که در بوستان نوروز اراضی عباس آباد برگزار گشت، گفت: اراضی عباس آباد اخیرا به سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) پیوسته و مقرر شده به عنوان یک منطقه جهانی اتفاقات بزرگی در آن رقم بخورد.

وی اضافه نمود: یکی از کارکردهای مجسمه های شهری تلقی آنها به عنوان پشتوانه های غنی فرهنگی است که به همین دلیل ارتقای بصری برای خود ایجاد کرده اند، این سمپوزیوم ها در زیباسازی توانسته ارتباط هویتی برای تهران برقرار کند.

حجازی ادامه داد: برگزاری این سمپوزیوم ها باعث شده مردم به تدریج با مجسمه ها ارتباط برقرار کنند، بخشی از خاطرات جمعی شهروندان در شهر مربوط به همین مجسمه ها است و همین چشم اندازهای شهری در آینده ای نزدیک می تواند به هویت سازی و تشکیل خاطرات جمعی شهروندان کمک کند.

مدیرعامل شرکت نوسازی اراضی عباس آباد تاکید کرد: لازم است مجسمه ها به گونه ای خلق شوند که مردم بتوانند با هویت شهری ارتباط برقرار کنند و طبیعتا این چشم انداز می تواند در آینده ترکیبی از یک هویت ملی و فرهنگی را ایجاد کند.

وی اضافه نمود: در این راستا در منطقه عباس آباد و در میدان مشاهیر مقرر شده 60 مجسمه با همکاری سازمان زیباسازی نصب شود که تاکنون نصب 10 مجسمه اجرا شده و مابقی تا اواخر امسال و با همت سازمان زیباسازی نصب خواهد شد.

به گفته حجازی 60 اثر ماندگار ایران معاصر برای مردم فهیم و فرهنگ دوست به منصه ظهور گذاشته شود و تداعی فرهنگ غنی ایرانی در این محدوده باشد.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 326

به "نصب 60 مجسمه از مفاخر ایران اسلامی در میدان مشاهیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نصب 60 مجسمه از مفاخر ایران اسلامی در میدان مشاهیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید