موضوع در جستجوی فریده دنیا شمول است، هیئت انتخاب اسکار کار جسورانه ای کرد

به گزارش سرگرمی تفریحی، کورش عطایی درباره علت انتخاب فیلمش برای معرفی به اسکار 2020 توضیحاتی ارائه داد.

موضوع در جستجوی فریده دنیا شمول است، هیئت انتخاب اسکار کار جسورانه ای کرد

کورش عطایی که با آزاده موسوی تهیه کنندگی و کارگردانی در جستجوی فریده را انجام داده است، درباره علت انتخاب و معرفی این اثر به عنوان نماینده ایران در اسکار 2020، به خبرنگار ، گفت: فیلم را هیئت انتخاب اسکار از بین فیلم های اکران شده انتخاب کرد. ما هم تا دیشب که خبر آن منتشر شد، از این موضوع اطلاع نداشتیم. این فیلم در کنار فیلم های دیگری که همه آن ها خوب هستند، قرار داشت و این برای ما و سینمای مستند اتفاق بزرگی است.

او اضافه نمود: اینکه علت و دلیل انتخاب چه بوده را باید خود هیئت انتخاب جواب دهند، اما از نظر من در جستجوی فریده با توجه به نمایش های متعدد بین المللی و مسئله دنیا شمولی که دارد، اثری است که می تواند با مخاطب های مختلف از فرهنگ های مختلف ارتباط برقرار کند. هیئت انتخاب کار جسورانه ای را انجام داد و امیدوارم از این افتخاری که به فیلم ما دادند، سربلند بیرون بیاییم.

این کارگردان درباره انتخاب یک فیلم مستند برای حضور در اسکار گفت: تا جایی که من می دانم قوانین اسکار منعی در ابن باره ندارد؛ یعنی فیلمی که در بخش خارجی زبان معرفی می گردد، می تواند مستند، انیمیشن و یا داستانی باشد. البته فیلم ما این شانس را هم دارد که مانند بقیه آثار در دیگر بخش ها (مانند بخش فنی و بهترین فیلم مستند اسکار) داوری گردد و جایزه بگیرد.

عطایی در مورد بازخورد این اتفاق برای سینمای مستند گفت: کمترین بازخورد این است که سینمای مستند جدی تر گرفته می گردد؛ آن نگاه که سینمای مستند سینمای خیلی ویترینی، جشنواره ای و از مردم و مخاطب دور است را تا حدودی تغییر خواهد داد. خوشبختانه فیلم ما در اکران هنر و تجربه با استقبال روبرو شد و از فیلم های داستانی هم پرمخاطب تر بود. این نشان می دهد برای مردم، مستند و یا داستانی بودن فیلم مهم نیست و ساختار، قصه و کشش آن اولویت دارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 5 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: sargarmi-tafrihi.ir شناسه مطلب: 93

به "موضوع در جستجوی فریده دنیا شمول است، هیئت انتخاب اسکار کار جسورانه ای کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضوع در جستجوی فریده دنیا شمول است، هیئت انتخاب اسکار کار جسورانه ای کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید